sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů

 Komentáře

Komentáře ke článku: Můj pohled před volbami!
(ze dne 07.09.2014, autor článku: Čtenář)

Komentář ze dne: 09.09.2014 10:26:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Krásenský (krasensky.jan@gmail.com)
Titulek: Reakce na ten starostův byznys model jsme se nedočkali
Postěžoval jste si, jak to v týdnu překroutili a jak na vás házejí špínu a pak jste udělal defacto to stejné vůči těm, co se opovážili vyslovit vlastní názor. Reakce na ten starostův byznys model podnikání jsme se bohužel nedočkali. Věděl jste, že TES dodává městu? Je to podle vás v pořádku nebo ne?

Já si dovolím reagovat na to, co jste napsal:

"V minulých letech se nenašel nikdo z nynějších volebních kandidátů, kdo by přišel na zastupitelstvo města... Nikdo z nich nezvedl zadek, aby okomentoval negativní jevy." To rozhodně není pravda. Na zasedání není potřeba chodit, protože zvukový záznam je na internetu. I tak jsem tam byl za poslední dva roky minimálně šestkrát (přestože to horko-těžko po práci stíhám) a sám to víte. Dokazují to moje komentáře k zasedáním a dokonce i naše výměna názorů na jednom z nich. Na to, že pan starosta firmu jenom převedl na vlastní matku a dodává pro město dál, jsem se snažil upozornit už v roce 2011 Bohužel to nikdo nechtěl zveřejnit nebo se o tom se mnou bavit. Můžu vám to lehce dokázat, ale jednodušší bude, když se pana Strnada zeptáte sám, protože to tenkrát „záhadně“ doputovalo až k němu. Upozornil jsem na to i pár zastupitelů, ale nikdo na to nereagoval. Za lidmi přímo z vedení jsem s tím samozřejmě nešel, protože mám dost rozumu. I tak si pořád myslím, že se to dalo vyřešit uvnitř města (teď nemyslím jen v zastupitelstvu) bez celonárodní ostudy, ale teď už je to stejně fuk.

„Můžeme plácat infantilnosti o zastupitelích, kteří schvalují prodeje parcel, převody bytů a zasíťování pozemků jednohlasně, protože jsou jedna banda, prostě provařené Palermo.“ Nikoho jsem nekritizoval za to, že prodeje nebo převody parcel se schvalují jednomyslně. Na tom není nic ke kritice. Problém je, že bez diskuze se schvaluje rozpočet nebo miliony pro fotbalisty, aniž by kdokoliv předem řekl, na co jsou určeny. Tady to záměrně překrucujete vy.

"Cílem účelové krátkodobé předvolební demagogie však není zlepšení věcí veřejných ale vítězství.." Tohle jste asi nepsal o nás, ale přesto: Kdybychom chtěli opravdu tak vyhrát, tak jsme si měsíc před volbami založili pobočku strany, která se zrovna hřeje na výsluní a kandidovali tam. Nebo bychom se profilovali jako nezávislí (nepošpinění členstvím v politické straně – fuj!). Vybrat si ODSku v Čáslavi takový gól není, to sám víte.

“A když nezvítězíme? Alespoň jsme si polechtali zamindrákovaná provinciální ega tím, že jsme naházeli špínu.“ Když mám jiný názor na věc, a řeknu ho nahlas, tak jsem zamindrákovaný provinciální egoista? Ale no tak…

"Jak to bude po volbách? Schováme fangle? Foťáky?..." No to by mě taky zajímalo. Budeme se všichni zase tvářit, že problém neexistuje a že za každá "malá domů" se dá vykoupit kouskem chodníku?

  
Komentář ze dne: 09.09.2014 20:26:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Filip Jerie (@)
Titulek: Re: Reakce na ten starostův byznys model jsme se nedočkali
Dobrý den, nechci psát obsáhlé komentáře komentářů, tedy stručně:

Citace: Postěžoval jste si, jak to v týdnu překroutili a jak na vás házejí špínu a pak jste udělal defacto to stejné vůči těm, co se opovážili vyslovit vlastní názor. Reakce na ten starostův byznys model podnikání jsme se bohužel nedočkali. Věděl jste, že TES dodává městu? Je to podle vás v pořádku nebo ne?

1. Po úvaze jsem se rozhodl ještě reagovat na Váš komentář i když jsem na pochybách, zda-li se mi podaří vysvětlit, že prostě musím nestranně rozlišovat mezi fakty a pocity.

Můj text vznikl jako reakce na článek v časopise Týden a v jednom bodě na málo navštěvované zastupitelstvo, nikoli jako reakce na Vaši osobu.

Termín vlastní názor se stal zaklínadlem pro tvrzení čehokoli. I vlastní názor by měl být podložen fakty a ne pouze domněnkami. Názor Týdne je například, že jsem zástupce ředitele gymnázia. Tuto informaci lze zjistit na stránkách gymnázia. To je příklad ověřování informací redaktorů Týdne.

2. Nestěžoval jsem si. Konstatoval jsem, že se hází špína ( za tím si cele stojím), de facto jsem udělal úplně něco jiného, protože jsem nikoho nejmenoval.

3. ,,Reakce na ten starostův byznys model jsme se nedočkali.“ Bez ironie, to je dobrý postřeh! Skutečně jsem hodnotil novinářský šlendrián a bulvárnost časopisu Týden. Jediná citace nesedí….

4. V radě města a v zastupitelstvu máte kolegy z ODS. Měl byste být tedy o celé situaci velmi dobře informován….. To, co je podle mě, Vás nebo kohokoli jiného v pořádku je nepodstatné. Podstatné je, je-li daná věc legální nebo protiprávní.

5. Takto vypadá Zpráva do Rady města:

Souhlas Rady města s dodavatelem veřejné zakázky….

Návrh na usnesení:

Rada města svým usnesením schvaluje firmu XY jako zhotovitele zakázky dle důvodové zprávy

Důvodová zpráva:

Pro zhotovení stavby … byly obeslány čtyři firmy. Výběrová komise ve složení……….. konstatovala, že všechny nabídky vyhověly požadavkům výběrového řízení. Nabídky vyhodnotila takto:

1. firma AC – 556 000,-kč
2. firma BG – 586 000,- kč
3. firma XY – 536 000,-kč
4. firma ZW – 542 000,-kč

Zhotovitelem zakázky se na základě nejnižší ceny 536 000,- kč stává firma XY.

------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----------------------------------------.

VYBRA NÝ ZHOTOVITEL SI MŮŽE UZAVŘÍT SMLOUVY SE SUBDODAVATELI, COŽ NENÍ A ANI NEMŮŽE BÝT VĚCÍ RADY ANI ZASTUPITELSTVA. FIRMA TES SE NIKDY NEÚČASTNILA VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ – NEBYLA TEDY DODAVATELEM MĚSTA. Tímto nikoho neobhajuji. Konstatuji fakta. Někdy to také zkuste, je to osvobozující!

Filip Jerie

    
Komentář ze dne: 14.09.2014 23:58:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Daniel Kyprý (daniel.kypry@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Reakce na ten starostův byznys model jsme se nedočkali
Dobrý den,
mám na to stejný názor jako Honza. Četl jsem hodně o městě, lidé na ulicích si o tom povídají a stále s tím nikdo nic nedělá.Čáslavské noviny informují měsíc před volbami, jak ČSSD v čele se starostou Strnadem opravili půlku města atd. atd. Proč tam nikde není článeček o tom, kolik si Strnad nahrabal, za to, že je subdodavatel!

Vaše vyjádření o tom, že na zastupitelstvo nikdo nechodí, jsou k smíchu. Lidé jsou v zaměstnání klidně i do pozdních večerních hodin. Nehledě na to, že jak zmiňoval Honza, je celý záznam na internetu.

Jsem rád, že už to konečně někdo vytáhl navenek, Strnad sice chodí do TESu krmit jenom slepice, jak říkal v televizních novinách na Barandově, ale v Čáslavi všichni vědí, co opravdu Strnad dělá v TESu.
V Týdnu se zase vyjádřil tak, že kvůli politice neprodá firmu, kterou deset let budoval. (dle mého názoru, firmu budoval jen jako subdodavatel Čáslavi, jinak už by dávno neexistovala) Tak nyní nechápu proč vstupoval do politiky! Už jen toto je podezřelé a zastupitelé by s tím měli něco dělat.
Kdyby měl trochu cti, tak si zabalí svých několik miliónů a už kandidovat nebude.

Daniel Kyprý, nezavislý kandidát NE BRUSELU - Národní Demokracie

Komentář ze dne: 09.09.2014 22:12:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Krásenský (@)
Titulek:
Dobrý večer,

Nemám pocit, že bych nepoužíval fakta na to si dávám pozor.

Jinak "kolegové ze zastupitelstva" nemají zájem se mnou moc komunikovat a vzhledem k tomu, že dva z nich jsou teď na vaší kandidátce, jsou to teď spíš vaši kolegové.

Komentář ze dne: 09.09.2014 22:34:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Filip Jerie (filipjerie@gmail.com)
Titulek:
Ať je to jak je, vždy se podepíšete. I když s Vámi velmi často nesouhlasím, je to na rovinu. To nelze neocenit.
S pozdravem Jerie


Komentář ze dne: 14.09.2014 21:33:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kosk (@)
Titulek: Ať už je ten článek uctivý či ne,
je neoddiskutovatelným faktem, že zákon o střetu zájmů byl právě na tyto případy vytvořen. Jen, jak už to u nás bývá, trochu polovičatě. Náhoda? Záměr? Kdo ví.

Lze si snadno domyslet, že "prodání" firmy své vlastní matce je jen zastírací manévr. Jakoby se vyhoví zákonu a zůstane to v rodině.

Stejně tak to může být se subdodavateli. Jestliže to je firma pana starosty v tak velkém objemu zakázek (pardon, paní Drašarové, že ano, to s tím starostou mi jen tak ulítlo) jako subdodavatel, lze si rovněž snadno představit situaci, že ty firmy co se účastní veřejných zakázek jsou srozuměny s tím, že jim bude umožněno si líznout, pokud budou dodržovat nepsaná pravidla- tedy že subdodavatelem bude TES. Jinak si příště neškrtnou.

Vzájemně výhodná spoluprace - a voliči to zaplatí, dyť jsou přeci pitomí. A zvolej nás zase. Tohle není nic neobvyklého, dělá se to tak všude.

Ale to jsou samozřejmě věci, které i kdyby bylo stokrát pravda, nelze v praxi dokázat. Zákon na to nějakou náhodou nepamatuje - nejspíše více politiků má matky - a nikdo se dobrovolně nepřizná. Kde není žalobce není soudce. A navíc zde není ani ta politická vůle to změnit.

Ale jako PR článek dobrý, autor je vzdělanec.

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.