sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů

 Weblinks sekce

Církve a podobné org.     Hasiči
Hudební skupiny     Informační stránky
Informační technologie     Instituce - celostátní
Instituce - místní     Politické strany - místní pobočky
Reference     Různé stránky v phpRS
Společnost     Sportovní kluby
Stránky lokálních politiků     Zajímavé odkazy
Zájmová sdružení     Školy

Kolik dluží US zbytku světa - Pěkná vizualizace státního dluhu USA zbytku světa. Neumím si představit tolik peněz. Kdyby nebyla krize tak Vám řeknu že se pobavíte, takhle nevím, co k tomu říci. Ale rozhodně je to zajímavé.

Sluneční hodiny - Spousta zajímavostní o slunečních hodinách, jak a kde je sehnat, jaké jsou typy, kdo Vám je pomůže navrhnout. Čeho se vyvarovat (nikdy by mě nenapadlo že řada běžně prodejných slunečních hodin jsou vlastně jen nefunkční dekorace) a jak to udělat, kdyby jste právě Vy chtěli také nějaké. Stránky funkčně jednoduché ale naplněné velmi zajímavým obsahem.

Sisyfos - Sisyfos je český klub skeptiků. Zejména v poslední době stojí za to podívat se na svět v našem okolí skeptickým pohledem a používat racionální myšlení. Hlavně když oficiální media v honbě za ziskem svým čtenářům nebo posluchačům bezostyšně předkládají spousty neověřených nesmyslů jako čirou pravdu. Jen je škoda, že blábol z televizní obrazovky bude asi vždy přesvědčivější, než vědecky ověřená fakta, která jsou ovšem podána suše a stroze a navíc na nich prostě není nic kouzelného a tajemného.

Pamatujete si ještě na morseovku? - Pokud jako já ano a rádi vzpomínáte, můžete se mrknout na tuhle stránku. Umožňuje rychlý přepis z Morseovy abecedy na text a zpět.

Svět v číslech - Tahle stránka sice nabízí "jenom" simulaci, ale simulaci velmi odpovídající realitě. Jedná se o působivé zobrazení nejrůznějších proměnlivých informací o naší planetě. Celkový počet lidí, zemřelí tento rok, den, narození tento rok, den, kalorie zblajznuté lidmi tento rok, energie spotřebovaná ... utracené peníze za drogy, cigarety...nakažení HIV tento rok, zemřelí hlady tento den atd atd. Všechna tato čísla vidíte před sebou, jak narůstají před očima. Některé věci jsem si neuměl představit, nežli jsem tuhle stránku viděl. A některé si neumím stejně představit dodnes...

Původní technologie výroby likérů, lihovin, piva, vína... - Zajímavé údaje, jak se dělaly lihoviny dříve. (A nejspíše správněji)

Míšina kopie stránek Bizarní krámy - Pod neobvyklým názvem se skrývá český překlad těchto stránek s řadou zajímavých fyzikálních pokusů, pomocí kterých můžete svým potomkům zábavnější formou přiblížit některé fyzikální zákony. Je to vážně lepší, nežli nutné popisy v učebnici. Autorkou překladů je Michaela Urbanová, další návody najdete ještě na této adrese a ještě zde

Portable aplikace - Pokud by jste někdy potřebovali portable aplikaci, neboli program, který lze spouštět z USB disku (flash disk je jiný název pro totéž) a tedy ho snadno můžete přenášet mezi různými počítači v kapse, mrkněte se na tuhle stránku. Najdete tam odkazy na většinu portable programů, které jsem kdy viděl...

Optické klamy - Velmi pěknou sbírku optických klamů najdete v sekci "Humorníček". Stránky jsou jinak programátorské, ale Humorníček je pro každého. Vyzkoušejte si, jak snadno lze ošálit lidský zrak. Některé z uvedených vypadají na první pohled skoro neuvěřitelně, ale všechny fungují.

Pavel Huspeka - Fotografie - Stránky s krásnými fotografiemi přirody. Kanada je krásná, ale i Šumava dovede nadchnout. Stačí se umět dívat... Pozn: stránky jsou nyní nedostupné.

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
4 (4 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
5 (5 hl.)


Celkem hlasovalo: 18

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Ano, už asi chápu. Miloš Zeman je pro Vás ztělesněním samotného ďábla. Ale i v tom případě číslo toho článku, co na něj plánujete aplikovat, je 66 a nikoliv 666!

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.