Vítáme Vás na našem serveru!

Autor: admin <admin(at)caslavsko.net>, Téma: Informace, Vydáno dne: 04. 03. 2006

Záměrem tohoto webu je soustředit informace o kulturních, sportovních a ostatních užitečných informacích z Čáslavi a okolních měst, městeček a obcí, které s ní geograficky, historicky, kulturně či jinak souvisí. Tak, aby je čtenář nalezl pohromadě, bez nutnosti někdy složitého hledání. Chcete nám pomoci? Přečtěte si tento článek!

Záměrem tohoto webu je soustředit informace o kulturních, sportovních a ostatních užitečných informacích z Čáslavi a okolních měst, městeček a obcí, které s ní geograficky, historicky, kulturně či jinak souvisí. Tak, aby je čtenář nalezl pohromadě, bez nutnosti někdy složitého hledání.

Dnes má již většina obcí své vlastní internetové stránky, ať už z vlastního rozhodnutí, nebo proto, že jim to stát dal za povinnost. Stále je však obtížné informace o dění v bydlišti získat. Něco najdeme v novinách, další nám řeknou sousedé nebo známí a ještě další najdeme na webu naši obce. Často se také  o něčem zajímavém dozvíme teprve až když to skončilo.

Ještě hůře jsou na tom turisté, kteří do našeho kraje zavítají. Přečíst si regionální tisk dopředu nemohou, známé ve zdejším kraji třeba také nemají a tak jim zbývá hledat na webu pomocí vyhledávačů. Ovšem těch, kteří umějí opravdu dobře používat třeba Google, není zase tak mnoho.

Také jim by měl usnadnit život náš portál. Nechceme suplovat funkci obecních, zájmových a jiných webů, nebo ji dokonce omezovat, ale naopak jí doplňovat. Vzhledem k použití redakčního systému phpRS je aktualizace informací okamžitá a díky vyhledávání je pro návštěvníka jejich získání snadné. 

Rádi bychom navázali spolupráci se všemi okolními obcemi, se sportovními, zájmovými a jinými sdruženími, s knihovnami, divadly, kiny a podobnými organizacemi. Doufáme, že spolupráce bude vzájemně výhodná, protože na našich stránkách bude pak vždy odkaz na  stránky Vaše a tím vzroste i jejich návštěvnost.

Podobné služby, které najdete na webu jsou obvykle buď informační služby svázané se státními institucemi, jejichž rozsah je dán právním předpisem, nebo komerční projekty, které jsou podřízeny tvorbě zisku.

Naproti tomu u nás najdete vstřícnost ke každému dobrému a užitečnému nápadu (pokud půjde uskutečnit). Náš server byl založen s převážnou orientací na nekomerční informační služby a do budoucna nepředpokládáme  výrazné změny.

Proto se na Vás obracíme s návrhem: pomozte nám náš záměr uskutečnit.  Jsme schopni nejen vytvořit, ale i udržovat toto místo, které by mohlo pomoci ke zviditelnění i těch nejmenších obcí v regionu.

Avšak bez informací, které tam vložíte Vy, bez Vaší spolupráce, se tuhle myšlenku uskutečnit nepodaří!