Informujte nás o svých akcích

Autor: admin <admin(at)caslavsko.net>, Téma: Server, Vydáno dne: 04. 09. 2006

Pro efektivnější spolupráci s pořadateli nejrůznějších akcí je na našem webu nyní nový modul, pomocí kterého můžete naší redakci snadno zaslat informace o Vámi pořádané akci. Návod na použití naleznete v tomto článku.

Pro efektivnější spolupráci s pořadateli nejrůznějších akcí je na našem webu nyní nový modul, pomocí kterého můžete naší redakci snadno zaslat informace o Vámi pořádané akci. Návod na použití naleznete v tomto článku.
Hned na začátku je nutno říci, že služba je určena zejména pro ty z vás, kteří pořádáte akce jen zřídka. Takovým typickým příkladem je malá obec, ve které mají jednou za rok máje a jednou ples, dejme tomu včelařů. Nebo škola, která pořádá den otevřených dveří také typicky jednou do roka. Pokud chcete v takovém případě zveřejnit informace o Vaší akci, můžete použít tento formulář, a informace o akci nám zaslat. My se už postaráme o jeho zveřejnění na našem webu. Pořádané akce by měly mít nějakou, většinou geografickou souvislost s naším regionem: Čáslav, Kutná Hora a okolí. Například výstava "Země živitelka", která je vždy v Českých Budějovicích, může být sice zajímavá, ale není to to pravé.

Co je k tomu potřeba? Hlavní je najít si tu chvilku, a napsat dva tři řádky o Vaší akci, doplnit správné datum a hodinu a odeslat. Je ale potřeba to udělat s dostatečným předstihem před konáním Vaší akce. Pokud se rozhodnete nám tímto způsobem zaslat informace dva dny před začátkem, tak to nebude na webu včas. Spíše to tam nebude vůbec, akce které se odehrály včera tam zapisovat pochopitelně nebudeme.

Co Vám to přinese: je to reklama zdarma, o Vaší akci se tak dozví více lidí a více návštěvníků může znamenat nejen víc zábavy ale také třeba větší množství prodaných vstupenek, pečených buřtů a piva, Vaše akce se prostě lépe vydaří. Na zábavě, na které bude víc přespolňáků máte větší šanci, že najdete tu pravou/toho pravého. Nejenom fotbal, ale i  například soutěže dobrovolných hasičů potřebují publikum, které by je povzbudilo. A tak by se dalo pokračovat...

Samostatnou kapitolou jsou kulturní akce o kterých by jste chtěli informovat i zájemce zdaleka - například potencionální turisty. Za tímto účelem často využíváte nejrůznějších plakátovacích služeb nebo inzerce v tisku, které ovšem nejsou zdarma. Tohle je ale také docela účinný způsob propagace, která navíc nic nestojí. A funguje celosvětově.

Opačným případem jsou pořadatelé opakujících se akcí, kteří jich mají i desítky do roka. Možná jste si všimli, že na náš server není zahlcen spoustou reklamy, jako je to běžné jinde. Jsme totiž projekt primárně nekomerční (v budoucnu sice plánujeme v tomto drobné změny, byli bychom rádi kdyby tento projekt byl finančně soběstačný a mohl si dovolit například lepší hosting a podobně). Ale chceme se i nadále orientovat na poskytování informací z regionu a nikoliv na tvorbu zisku.

Mohlo by se ale snadno stát, že překročíme hranice našeho volného času a to se projeví buď omezením poskytovaných služeb, nebo omezením rozvoje serveru. Dá se tomu předejít tím, že se do tvorby obsahu zapojí více lidí. Takže když pořádáte opakují se akce, klidně je přes nás prezentujte. Je to zdarma a tak to i zůstane. Ale pomozte nám tím, že si tam ty informace vložíte sami.

Napište nám a my Vám umožníme Vaše akce vkládat a editovat přes  administrační rozhraní našeho systému. Je to  snadné a ušetříte nám čas, který můžeme smysluplně využít jinde - třeba i v zkvalitnění této služby. Rozhodně to bude stále jenoznačně nejlevnější. Navíc Vám to dává možnost změny "na poslední chvíli", kdy v tomto nejste závislí na nás, až se vrátíme z práce, víkendu, nebo z dovolené. A také - svoje akce znáte do podrobností, takže se nespletete. Nám se to při opisování z nějakého seznamu může stát snadno.

Na závěr tedy rekapitulace: tady je formulář na informaci o jednotlivé akci pro redakci našeho serveru. V případě, že pořádáte akcí desítky ročně, nebo jednu nějak pravidelně, je tu mailová adresa na naši redakci. Napište a určitě se domluvíme.

Těšíme se na spolupráci!