Náruč medailí z Boleslavi

Autor: Jiří Baláš <jiribalas(at)email.cz>, Téma: Plavání, Vydáno dne: 26. 10. 2008

Závěrečný říjnový víkend absolvovali čáslavští plavci 4. kolo Krajské základní soutěže, které se konalo v Mladé Boleslavi.

Šestici čáslavských se dařilo. Kromě řady osobních rekordů vybojovali mladí plavci Plaveckého klubu Pandora celkem 7 medailových umístění. Na nejvyšší příčku vystoupila starší žačka Eliška Fuxová, která ve své kategorii zvítězila na 50 m prsa a přidala 2. místo na 200 m prsa.

Stříbro a 2 x bronz vybojoval starší žák Jakub Burian na 50 m kraul, respektive na 100 m motýl a 100 m znak. 2. místo doplnila ještě Jana Páclová na 50 m prsa ve starších žačkách a Martin Kárný také na 50 m prsa v mladších žácích. Pro žákovské kategorie je Krajská základní soutěž jediným nominačním závodem na Krajský přebor.

Dosažené výsledky dávají čáslavským plavcům dobrou výchozí pozici k nominaci na Zimní přebor Středočeského kraje žactva, které se bude v kladně konat koncem listopadu.