Krajské přebory žactva v plavání

Autor: Jiří Baláš <jiribalas(at)email.cz>, Téma: Plavání, Vydáno dne: 28. 05. 2012

Ve druhé polovině května se konaly přebory Středočeského kraje žactva v plavání, kterých se zúčastnili také plavci Plaveckého klubu Pandora Čáslav.

Nejprve Pohár Středočeského kraje v Berouně absolvovali čáslavští deseti a jedenáctiletí plavci. Z Plaveckého klubu Pandora se poháru zúčastnilo 7 plavců (Gazdová, Línek, Míšek, Procházková, Suchý, Šedivý a Ťok A.), kteří získali celkem 4 medaile. Jedenáctiletý Adam Ťok vybojoval stříbro na 50 m kraul a desetiletý Ondřej Suchý získal 3 x bronz na 50 m kraul a motýl a 100 m motýl. Pěkné závody předvedli čáslavští chlapci při štafetách na 4 x 50 m kraul i polohově, kdy jim v napínavých závodech chybělo trochu štěstí a dohmátli vždy na nepopulárním 4. místě.
Plavecký tým

Následující víkend se konal Přebor Středočeského kraje staršího žactva v Kladně pro dvanácti až čtrnáctiletého žactvo. I v kladenské pětadvacítce se představilo sedm čáslavských plavců (Havrda, Jukl, Kohoutová, Kratochvílová, Kučera, Peroutka a Poláková). Nejlépe se představil dvanáctiletý Matěj Kučera, který předvedl dobrou formu při všech svých startech vybojoval medaili. Zlato získal na 50 a 100 m kraul a 100 a 200 m prsa, bronz doplnil na 200 m kraul. Pro všechny žáky byly tyto dva závody nutné pro nominaci na republikové šampionáty.