Loňské bilancování plaveckého klubu

Autor: Jiří Baláš <jiribalas(at)email.cz>, Téma: Plavání, Vydáno dne: 17. 01. 2013

Plavci z čáslavského Plaveckého klub Pandora v loňském roce nadále tvrdě pracovali. To se také projevilo na výsledcích, které předvedli na domácí i zahraniční scéně.

Plavci z čáslavského Plaveckého klub Pandora v loňském roce nadále tvrdě pracovali. To se také projevilo na výsledcích, které předvedli na domácí i zahraniční scéně.
V roce 2012 se čáslavští plavci představili na několika desítkách závodů doma a v zahraničí a zúčastnili se domácích mistrovství všech věkových kategorií.

Nejmladší bojovali v létě i v zimě na Poháru ČR desetiletého žactva (Richard Línek, Michal Míšek, Anna Procházková, Ondřej Suchý) a Poháru ČR jedenáctiletého žactva ( Adam Ťok ). Z výše jmenovaných se umístil nejlépe Adam Ťok, který se nejlépe umístil na 50 m kraul na 6. místě.

Čest mladších žáků za Čáslav hájil dvanáctiletý Matěj Kučera. Ten se dokázal na oba mistrovské závody skvěle připravit. V létě vybojoval bronz na 100 m kraul, v zimě pak obhájil bronz na 100 m kraul a přidal další bronzovou medaili na 50 m kraul.

Matěj Kučera
Na 3. místě - vpravo, červené tričko - je Matěj Kučera, 3. místo na 50 a 100 m kraul na MČR dvanáctiletého žactva

Mezi staršími žáky se na Mistrovství ČR probojovala dvojice děvčat Anna Daňková a Tereza Poláková, které v zimě doplnil ještě Denis Peroutka.

Také dorostenci se pravidelně představují na Mistrovství ČR dorostu. V létě se představila mezi nejlepšími trojice čáslavských (Martin Kárný, Michaela Kommová a Daniel Ťok), v zimě se připojil ještě Jakub Burian. Dorostenci, kterých se v jednotlivých závodech může nominovat dle disciplíny pouze 16-20 z celé ČR, se také představili velice dobře. V létě se Martin Kárný probojoval mezi mladšími dorostenci 2x do finále na 100 a 200 m prsa, kde skončil shodně na 4. místě. V zimě Martin bojoval ve finále 3x (50, 100 a 200 m prsa) a nejlépe se umístil na 6. příčce na nejdelší prsařské trati. Dalším finalistou za Čáslav byl v zimě Jakub Burian na 200 m motýl. V zimě se koná spojené Mistrovství ČR dorostu a dospělých a díky tomu se Plavecký klub Pandora představil i ve štafetových závodech, kde pěkný výsledek vybojovala štafeta na 4x100 m polohově ve složení Baláš, Kárný, Burian a Ťok a umístila se na 13. místě. Mezi dospělými závodí za Plavecký klub Pandora trenérská dvojice Andrea a Jiří Balášovi. Oba trenéři se představili i na Mistrovství ČR, kde v zimě Jiří Baláš obsadil v kategorii open 14. místo na 50 m prsa a Andrea Balášová 15. místo na 50 m motýl.

ZMČR - štafeta 4x100
ZMČR - štafeta 4x100 m polohový závod na Zimním mistropvství ČR dorostu a dospělých - zleva Daniel Ťok, Martin Kárný, Jiří Baláš, Jakub Burian

„Plavecký klub Pandora přesto, že se řadí mezi velikostně malé oddíly, patří k pouze málo klubům v České republice, které mají své plavce pravidelně na Mistrovstvích ČR všech věkových kategorií a má také své zástupce v celorepublikovém Sportovním centru mládeže! Loňský rok považuji za úspěšný a doufáme, že se v již letošním roce podaří navázat nebo ještě lépe vylepšit výsledky z minulého roku,“ doplnil trenér Jiří Baláš.