Čáslavští plavci se během měsíce května představili na krajských přeborech žákovských kategorií.

Autor: Jiří Baláš <jiribalas(at)email.cz>, Téma: Plavání, Vydáno dne: 15. 06. 2016

Nejprve se trojice čáslavských plavců Heroutová, Beneš a Budínský představila na Poháru Středočeského kraje žactva pro 10ti – 11ti leté plavce v Mladé Boleslavi.

Naši mladí plavci sice bojovali statečně, ale na stupně vítězů to nestačilo. O týden později se v Kladně přestavili i starší žáci na svém Přeboru Středočeského kraje žactva. Pětice čáslaváků ve složení Bulandrová, Jelínek, Línek, Procházková a Zvolský se představili v dobrém světle a nejlépe se představil čtrnáctiletý Richard Línek, který ve svém ročníku vybojoval stříbrnou medaili na 100 m polohově a bronz na 200 m prsa.

Dorostenci se představili na Jarní ceně Hradce Králové, kde se blýskl Adam Ťok, který obsadil 2. místo na 200 m znak a 3. místo na 100 m znak a těsně pod stupni vítězů skončila motýlkářka Tereza Poláková na 100 m motýlek.

Na další kolo Českého poháru do Prahy-Podolí o prvním červnovém víkendu odcestovalo celkem 18 čáslavských plavců. Díky pořadateli, který povolil start i mladších žáků si tak mohli atmosféru velkých závodů vychutnat i nadějní mladí čáslavští plavci. Z plavců Plaveckého klubu Pandora se v silné mezinárodní konkurenci nikdo mezi nejlepší neprobojoval.

Během května se také konala největší letošní akce plavců kategorie masters. Na Mistrovství Evropy plavců této kategorie do Londýna odcestovala z Čáslavi trenérská dvojice Andrea a Jiří Balášovi. Letošní konkurence více než 10.000 plavců z celé Evropy byla unikátní. V olympijském bazénu se lépe představila Andrea Balášová, která na 100 m motýlek dohmátla ve své kategorii na 9. místě. Jiří Baláš pak na 50 m znak obsadil 19. příčku.

Na konci června a na začátku července čekají čáslavské plavce ještě Mistrovství ČR jednotlivých věkových kategorií.