Čili jsme si prošli procesem zvaným ‚byrokratická legalizace‘ a toxické kaly z Ostravy, obecně známé jako jeden z nejnebezpečnějších odpadů v Čechách se v Čáslavi usadí.
V první řadě si uvědom, že jako Čáslavák jsi jen početní figurkou v latentně korupční hře veřejné správy, která je díky místní, občanské pasivitě nastavena jednobarevně. To by až tak nevadilo, kdyby se radnice skutečně zabývala komplexní ochranou svých občanů, ale protože v onom rádoby sociálně ohleduplném prostředí našeho města hrají prim osobní zájmy jednotlivců, můžeš mít jistotu, že upřímně chráněn prostě nejsi. Jen rétoricky, nejčastěji před komunálními volbami a z billboardů nabízejících tváře již dávno zprofanovaných politiků přízemně provinčního rázu.
Je po volbách, těžko už se dá vymlouvat na špinavou kampaň, a je tak ideální čas znovu říznout do dlouho přehlíženého a tiše tolerovaného střetu zájmů čáslavského starosty.
Následující text nám do redakce zaslal se žádostí o zveřejnění čáslavský občan a současně dlouholetý učitel a zástupce ředitele zdejší hudební školy a zastupitel v jednom, člen městské rady pan Bc. Filip Jerie. V textu podává svůj pohled na články o našem městě, které se nedávno objevily na internetu.
Ti z Vás, kteří je ještě nečetli, mohou snadno tyto články najít na googlu, nebo zde máte příímý odkaz na původní článek, aby jste věděli o čem je zde řeč. Svůj názor můžete připojit do diskuze pod článkem, případně se vyjádřit v anketě.
Klientelismus a podvody s veřejnými tendry mají v českých městech několik negativních dopadů. Z dlouhodobého hlediska prodražují veřejné zakázky a zároveň ničí podnikatelské prostředí rozkladem férové soutěže (to se stává, když zakázky vyhrávají pořád stejné firmy výměnou za nějaké protislužby).
Rozpočet města na rok 2014 byl schválen v prosinci a zhruba v polovině ledna byl publikován na internetu pro veřejnost. Jeho podoba ale požadavku na co nejprůhlednější hospodaření veřejné správy příliš neobstojí.
V poslední době v našem "stabilně krizovém světě" dochází stále k nějakým válkám, protestům, hnutím a tak podobně. Můžeme si o nich sice udělat obrázek z medií, ale protože naše media už dávno někomu patří a jsou považována za svého druhu zbraň, mohou být naše informace pokřivené. Co je vlastně pravda? Můžeme se k ní nějak dobrat? Možná že to už dnes ani není možné.
Oproti jiným městům se Čáslav, co se vnějšího vzhledu týče, mění k lepšímu. Jinými městy myslím třeba Kutnou Horu nebo Chotěboř. Při návštěvě těchto měst má člověk pocit, že se tam čas zastavil před 20 lety.
Kruhový objezd u Lidlu původně být neměl a nemohl. Článek na stránkách Kutnohorského deníku z 12. 09. 2012 s titulkem „Stavba kruhového objezdu u Lidlu začne každým dnem“ zachovává informaci, že „se vážně uvažovalo nad instalací semaforů, na kterých se tenkrát shodli jak dopravní odborníci, tak i projektanti“.
Každá reklama bývala kdysi přímo svázána s produktem či službou, které nabízela. Když člověk viděl reklamu na pekárnu, tak se v ní objevilo přímo pečivo vyrobené danou pekárnou. Možná se i někdy zobrazovala v reklamě pěkná pekařka, která to pečivo pekla.
Každý národ má nějaký iniciační obřad. Pod tímto pojmem rozumím nějakou časově omezenou zkoušku plnou nebezpečí a odvahy. Díky které dokáže ten, kdo byl včera ještě dítě, že svojí sílou, odvahou a umem se dokáže vyrovnat dospělým.
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jak by to bylo krásné, kdyby toto sportovní heslo neplatilo už jen v rovině teoretické. Dnes již v praxi bohužel často nenachází náplň, a tak se dá významově považovat takřka za určitý archaismus.
V článku uvedený odkaz z blogu aktuálně.cz nám poslal jeden z našich čtenářů a příležitostných autorů. Obsahuje informace, které se mimo jiné týkají i našeho malého městečka. Zajímavá četba, i když uvedená fakta možná řadu z Vás nijak nepřekvapí, ale mohou poskytnout námět k zamyšlení.
Metanol se nevyhýbá ani Chrudimsku. Z nemocnice byl propuštěn pacient z Ronova n/D, u kterého byly nalezeny stopy metanolu, naštěstí ve velmi malém množství. Policie v reakci uzavřela dvě večerky v Ronově, i když odkud přesně pocházela toxická látka se zatím nezjistilo.
Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?