sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 31. 12. 2006 •• Rubrika: » Index » Informace » Server •• admin

s_o Čáslavsko do nového roku

Za chvilku už bude rok 2007, a se zpožděním jen několika dní se i historie našeho serveru Čáslavsko.net přehoupne do druhého roku existence. Jaký byl první rok a jaký bude ten další? Mrkněte se s námi pod pokličku redakční kuchyně.
Co bylo v prvním roce

Ačkoliv stránky fyzicky existovaly již několik měsíců před  koncem roku 2005 (a jejich idea je ještě starší) tak ještě do konce toho roku bydlely jen na mém domácím počítači (neboli na localhostu) a na síť sítí se dostaly až na přelomu 2005/2006. Vlastní doménu získaly v lednu 2006 a nežli se dostaly do povědomí veřejnosti tak nějaký čas uplynul. Během roku se ale návštěvnost postupně zvyšovala a na konci prvního roku existence je běžná návštěvnost přes 6000 unikátních návštěvníků měsíčně (podle interní statistiky).

Proč vlastně tyto stránky vznikly? Měl jsem k dispozici technologii v podobě již tehdy vyspělého redakčního systému phpRS, a dostatečné znalosti tohoto systému, které umožňovaly ho pružně přizpůsobit potřebám. A poté, co jsem realizoval několik stránek pro někoho druhého (vesměs pro známé) jsem chtěl mít alespoň jedny, kde se nebudu muset dohadovat o jejich směřování, vzhledu nebo funkčnosti. Prostě svoje.

Jedním z čistě soukromých důvodů, dalo by se říci přímo egoistických, bylo nalézt místo na publikaci kreslených vtipů. Před několika lety existovala v této oblasti docela dobrá spolupráce s (nejen) regionálním tiskem ale poté, co byla většina významějších českých periodik skoupena německými investory, tak tako spolupráce vyšuměla do ztracena. A koho baví kreslit si jenom tak do šuplíku? Zvláště když se jedná o vtípky, které za pár měsíců nemusí být už aktuální.

Existovala zde také značná roztříštěnost, v podobě malých obecních webů a získat z nich informace není pro běžného konzumenta internetu až tak snadné. Naše stránky měly tuto roztříštěnost tak nějak sjednotit a informace shromáždit pod jednu střechu.

V průběhu roku se postupně vyprofilovaly další potřeby a z nich poté další služby. Jmenujme například program kin a divadel v obou velkých městech našeho okresu a dále program v letním kině ve Vrdech. Průběžně updatovaný katalog firem. Služba pro dárce krve - nástěnka s plánovanými odběry. Inzertní služba - ta také prošla opakovanou rekonstrukcí, jejímž smyslem bylo vyfiltrovat spamové inzeráty, které se tak rády a často objevují na podobných službách.

Ačkoliv jednoznačně nejobtížnějším úkolem pro stránky našeho typu je získat pro tuto myšlenku také nějaké autory, tak v naší redakci jsou nyní 4 aktivní autoři a pokud budeme počítat i ty, kteří píší jen sporadicky, je jich k deseti. A několik dalších se rýsuje, máme příslib od dalších několika lidí - čas ukáže, jak to bude dál. Každopádně všem našim současným autorům za jejich články velmi děkujeme. Bez nich by tyto stránky již dávno přestaly existovat.

Perspektiva v dalším roce

Tohle je v kostce to co bylo. Co nás ale čeká v novém roce? V zásobě máme ještě dost dalších nápadů, které čekají na realizaci a některé služby zde se dočkají možná i významné restrukturalizace.

Na straně druhé stálý boj se spamem může vyústit i ve zpřísnění pravidel na serveru. Snažili jsme se, aby byly stránky snadno přístupné pro kohokoliv bez zbytečných "obtěžujících" procedur, jako je registrace čtenářů a podobně. Je to určitá daň za rostoucí popularitu stránek nejenom mezi návštěvníky ale i mezi vyhledávači. Zneužívání čehokoliv ze strany spamerů neustále roste a nevíme, jak dlouho se podaří současný stav udržet.

Zatím jsou také naše stránky zcela nekomerční. Bylo to možné mimo jiné i proto, že se nám podařilo sehnat vyjímečně výhodný hosting a také několik autorů, kteří jsou ochotni psát zdarma, jen pro radost z toho, že jejich články někdo čte. Ale nevíme, jak dlouho tohle vše bude fungovat.

Rádi bycho také více zapojili do tvorby našeho serveru další obce, v tomto ohledu jsou stále určité rezervy. Původní záměr byl popularizace nejrůznějších akcí pro širokou veřejnost, což se podařilo u větších organizací, které se kulturními akcemi zabývají, jako jsou kina, divadla a nejrůznější kulturní kluby. Ale zajímavé lokální akce v drobných obcích nám stále chybí. A právě tuto  součást našeho serveru, kalendář kulturních akcí čekají změny, které tuto stále se rozšiřující fubriku více zpřehlední a usnadní orientaci v množstvích akcí pro návštěníky.
 
Výzva pro čtenáře!

Pro kohokoliv z Vás, který by se chtěl na obsahu našeho serveru podílet tady existuje nabídka: zašlete nám mail s informací, o čem by jste chtěl psát, nebo přímo i ukázkový článek na adresu administrátora serveru a můžete získat přístup do administrace a stát se členem naší redakce. Články mohou být skoro na libovolné téma i když preferujeme témata nějak spjatá s regionem Čáslav, Kutná Hora a okolí. Co nepodporujeme jsou politické strany, církve a sekty a soukromé firmy - ti všichni mají jiné možnosti, jak svoji činnost prezentovat a jsou ve své podstatě komerční.

Závěrem bychom Vám chtěli popřát do nového roku 2007 hodně zdraví a trochu toho štěstí, aby se Vám splnila Vaše přání, nebo alespoň ta z nich, která považujete za nejdůležitější.

My se budeme snažit udržet a rozvíjet náš webový server, abychom k Vaší pohodě mohli alespoň trochu přispět.

[ Aktuální známka: 2.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
149 (149 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
34 (34 hl.)


Celkem hlasovalo: 343

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.