sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 11. 01. 2007 •• Rubrika: » Index » Sport » Plavání •• Jiří Baláš

s_o Čáslavští plavci bilancují

Plavecký klub Pandora z Čáslavi se dostal poprvé do podvědomí občanů Čáslavi na podzim roku 2004. Čáslavští plavci od té doby pravidelně umisťují na předních příčkách všech soutěží. Během loňského roku se však Plavecký klub Pandora dočkal několika zlomových okamžiků.

Od svého založení v roce 2004 čáslavští plavci posbírali celou řadu úspěchů na domácí i zahraniční scéně. Zatím se tak děje pouze zásluhou dospělých, od roku 2006 se konečně ke slovu dostávají i mladší kategorie. V lednu loňského roku se s vybudováním nového krytého bazénu v Čáslavi, díky podpoře města Čáslavi, otevřely možnosti také pro děti a mládež, kteří mají zájem o závodní plavání. Andrea a Jiří Balášovi, kteří do konce roku 2005 pouze závodili jako aktivní plavci, se od loňského ledna věnují kromě svého tréninku, také výchově mládeže a předávají tak své cenné zkušenosti začínajícím plavcům z Čáslavska. Kromě domácích plavců dojíždějí na tréninky do Čáslavi také plavci z blízkého i vzdálenějšího okolí. Již během jarní přípravy se utvořilo závodní plavecké družstvo ve složení Hnátková, Siváčková, Volejník a Vostrovská a po letních prázdninách je doplnila dvojice Duben a Páclová a již se rýsují další, kteří by mohli doplnit rozrůstající se družstvo.

Bohužel začátky bývají těžké a to platí také o čáslavském plavání. Během roku 2006 se se mladí čáslavští plavci zúčastnili řady závodů, ale na žádných se zatím neposadili mezi nejlepší. Sice nedosahují na medailová umístění, ale téměř s každým startem je u nich vidět zlepšení. To se týká zejména dvojice plavkyň Vostrovská a Hnátková, které již startují v dorostenecké kategorii. Při sběru úspěchů je zatím zastoupili zkušení plavci a v současnosti i trenéři Andrea a Jiří Balášovi, kteří se ze všech závodů vrátili s medailovým ziskem.
 
Významným historickým momentem Plaveckého klubu Pandora byl loni úspěch na zimním domácím šampionátu, kde nejlepší čáslavská plavkyně Andrea Balášová vybojovala první domácí titul pro čáslavský klubu a stala se mistryní České republiky na 100 m motýlek. Ani v letní sezóně se čáslavští plavci neztratily a opět Andrea Balášová na letním mistrovství republiky vybojovala stříbrnou medaili na 200 m motýlek. V létě se prosadil také Jiří Baláš, který doplnil úspěch Čáslavi na 50 m prsa, kde dohmátl na bronzové příčce. Oba plavci se tak již řadu let drží mezi českou plaveckou špičkou. „Sice uvažujeme o konci kariéry, ale budeme se snažit vydržet tak dlouho, dokud v klubu nevychováme své zástupce“, dodala Andrea Balášová.

Během roku 2007 plánuje čáslavský plavecký klub další nárůst počtu začínajících plavců a také rozšíření závodního družstva. „V letošním roce již čekáváme úspěchy a první umístění na medailových pozicích také v žákovských a dorosteneckých kategoriích,“ vyslovila své přání plavkyně a trenérka v jedné osobě Andrea Balášová. Kromě družstva závodních plavců se čáslavský plavecký klub Pandora věnuje také přípravě dětí od deseti let a v neposlední řadě také studentům a absoloventům středních škol, kteří se připravují na přijímací zkoušky na vysoké školy se sportovním zaměřením.

Čáslavský Plavecký klub Pandora děkuje za podporu v roce 2006 svým sponzorům a přátelům za projevenou přízeň v loňském roce a přeje všem mnoho zdaru v roce 2007.

[ Aktuální známka: 2.21 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.