sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 29. 04. 2007 •• Rubrika: » Index » Informace » Policie •• admin

s_o Osvětové akce Policie ČR v dubnu 2007

Pokud se zajímáte o vzdělávací a osvětové akce policie v Kutnohorském okrese, které se nejčastěji dotýkají nejohroženějších skupin našich spoluobčanů, tedy dětí a seniorů, zde přinášíme jejich přehled za minulý měsíc. Texty a doprovodné fotografie poskytlo tiskové oddělení Policie KH, mírně redakčně upraveno.

Beseda s dětmi v MŠ a ZŠ Chotusice
Dne 11. 4. 2007 se v dopoledních hodinách uskutečnila beseda s dětmi v mateřské a základní škole v Chotusicích na Kutnohorsku. Pracovníci PIS OŘ PČR Kutná Hora nprap. Vendulka Hanzlová a nprap. Daniel Votroubek v úvodu prezentovali policii jako takovou, děti seznámili s náplní práce policisty a v jednotlivých bodech nastínili „nejožehavější“ témata týkající se vzájemného lidského soužití a trochu z dopravní výchovy.

O tom, že se beseda dětem i pedagogickým pracovníkům velmi líbila nebylo pochyb, neboť všichni se zaujetím naslouchali a většina se i aktivně zapojovala se svými otázkami a krátkými barvitými zážitky ze svého života. Děti tuto aktivitu přítomných policistů ocenily společným poděkováním a malými dárečky ze své vlastní tvorby.

Beseda s dětmi ZŠ Masarykova Kutná Hora 
Dvanáctého dubna následovala beseda s dětmi II. Ročníku ZŠ Masarykova v Kutné Hoře. Pracovníci PIS OŘ PČR Kutná Hora nprap. Daniel Votroubek a nprap. Vendulka Hanzlová si již v úvodu získali pozornost a důvěru dětí svým poutavým vyprávěním se zaměřením zejména na otázky mezilidských vztahů a trochu z „dopravní výchovy“.

Obohacením se pro děti stala i přítomnost strážníka Městské policie v Kutné Hoře, Terezy Munzarové, která prezentovala práci této složky ochrany společnosti. Zmíněna pak byla i úzká spolupráce s Policií ČR vedoucí zejména k prevenci kriminality a ochrany každého z nás. Děti vyprávění natolik zaujalo, že se i aktivně zapojovaly svými připomínkami a otázkami.

Beseda se seniory ve Zruči nad Sázavou 
Na rozhraní druhé a třetí třetiny dubna navštívili pracovníci policie naše starší spoluobčany.  19. 4. 2007 se ve Zruči nad Sázavou v budově místní základní školy – družiny konala beseda PIS OŘ PČR Kutná Hora zastoupená vrchním inspektorem nprap. Danielem Votroubkem s místními seniory. Těch se zde sešlo v počtu blížícím se dvacítce.

Hlavním tématem besedy byla prevence kriminality vázající se zejména na seniory. Přítomným byly doporučeny takové postupy a opatření vedoucí k zajištění jejich osobní bezpečnosti a k zabezpečení jejich majetku. Zmíněna byla i otázka takzvaného domácího násilí, zejména jak postupovat, pokud se s takovými případy setkají.

V závěru besedy se zúčastnění senioři osobně zapojovali se svými dotazy, připomínkami a někdy i se zážitky ze svého života. Přínosem byla beze sporu u přítomnost dvou policistů místního obvodního oddělení pprap. Tomáše Jelínka a pprap. Pavla Tátovského, kteří s využitím znalosti tohoto regionu obohacovali průběh besedy svými vstupy.

Sezení se v počátku účastnil i strážník Městské policie ve Zruči na Sázavou, Milan Mudroch. O tom, že se beseda líbila a že přinesla výsledek spočívající v pochopení důležitosti chránit si svůj život, zdraví i majetek nebylo pochyb. Zcela přirozený byl přístup seniorů k potřebě vzájemné spolupráce s policií jako takovou a z probíhající atmosféry byla cítit důvěra a uznání policejní práce. Poděkováním přítomným policistům byl mimo upřímná slova i dlouho trvající potlesk, který senioři absolvovali ve stoje.

Soutěž BESIP s DDM Dominik Kutná Hora
Třiadvacátého dubna  proběhla v dopoledních hodinách v Kutné Hoře dopravní soutěž BESIPu ve spolupráci s domem dětí a mládeže Dominik Kutná Hora. Kutnohorská policie zastoupená dopravními policisty a policisty z kutnohorského obvodního oddělení se jako vždy aktivně účastnila jak dohledem nad silničním provozem a zajištěním předem určené trasy, tak i hodnocením jízdy jednotlivých soutěžících.

Spolupráci v tomto důležitém úkolu neodmítla ani Městská policie Kutná Hora. Potěšujícím zjištěním nakonec bylo, že s dodržováním základních povinností účastníka silničního provozu nebyly výrazné problémy a ke slunečnému podnebí nepřibyla „kaňka“ v podobě zranění nějakého ze soutěžících.

Závěrem lze konstatovat, že takové akce jsou beze sporu velikým přínosem k upevnění a rozvíjení právního povědomí dětí pohybujících se v silničním provozu, ale zejména svým preventivním působením vedou k vlastní ochraně toho, co je nám nejcennější, totiž lidského života a zdraví.

MŠ a ZŠ Zruč nad Sázavou 
Poslední dubnová akce se odehrála 25. 4. 2007 v mateřské školce ve Zruči nad Sázavou. Proběhla zde výuka dopravní výchovy předškolních dětí se zaměřením na základní pravidla chování v silničním provozu. Této akce se účastnila i PIS OŘ PČR Kutná Hora. Děti si tak upevňovaly své vědomosti z dopravní výchovy, aby co nejlépe chránily zejména samy sebe. V dnešní době, kdy je na silnicích stále více automobilů, není těchto akcí nikdy dost.

V průběhu akce vrchní inspektor nprap. Daniel Votroubek formou vyprávění vštěpoval dětem základní pravidla chování se v silničním provozu tak, aby děti ať již jako chodci nebo cyklisté vždy bezpečně a ve zdraví dojeli do „vytouženého cíle“. Velmi kvalitně a odpovědně připravené dopoledne bylo zcela jistě nemalým přínosem předškolákům, kteří se od pomyslného prahu života teprve odrážejí.

Pro velký zájem se krátce na to tentýž den uskutečnila v Základní škole speciální ve Zruči nad Sázavou beseda s místními žáky, kde byly zmíněny zejména otázky mezilidských vztahů s důrazem na prevenci kriminality mládeže a na možné trestně právní postihy. Děti se aktivně zapojovaly se svými otázkami, připomínkami a zážitky z vlastního života.

Potěšujícím bylo závěrečné poděkování žáků i pedagogů se sdělením, že besedy takto profesionálně podané, navíc s „lidským“ přístupem vedou, jak sami zaznamenali k vyšší vzájemné ohleduplnosti mezi zdejšími dětmi, i když se zřejmě jedná o takzvaný běh na dlouhou trať.

Vrchní inspektor nprap. Daniel Votroubek, nprap. Vendulka Hanzlová


[ Aktuální známka: 2.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
125 (125 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
146 (146 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
31 (31 hl.)


Celkem hlasovalo: 336

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.