sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 08. 05. 2007 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• admin

s_o Den otevřených dveří na Čáslavské letecké základně

Letos základna oslaví výročí 50 ti let zahájení provozu a tak program této jinak každoroční akce na Čáslavském vojenském letišti bude  obzvláště bohatý. Letecký den se bude konat 26. května 2007 v době od 08.00 do 17.00 hod.
Po uvitacím projevu a následném koncertu posádkové hudby z Hradce shlédneme vystoupení mažoretek, které nemohou při takovéto akci v Čáslavi chybět. Hned poté nad základnou přelétne letka bojových letadel a zazáří  ohňostroj a pak už budou mít malí i velcí návštěvníci dostatek času na prohlídku nejen samotných letadel ale i pozemní obslužné techniky a to tak zblízka, jak je to jen možné.

Vzhledem k tomu, že je  přislíbena mimo jiné i účast zahraničních letounů F-16 Belgie, F-4 SRN, Harrier UK, JAS 39 Gripen SWE a MiG 29 ze Slovenska (kam přešla část těchto technologicky vynikajících letounů z původní armády ČSR, zatímco naše republika je - podle mnohých názorů poněkud nešťastně - vyměnila s Polskem za vrtulníky W-3A Sokol, přesněji to bylo 10 MiG 29 za 11 vrtulníků Sokol v roce 1995),  a dále se připravují letové ukázky JAS 39 Gripen CAF, L-159 ALCA, Mi 24, W 3 A Sokol a Mi 17, máme se na co těšit.

Bohatý program bude pokračovat ukázkami bojového stylu "Musado", zásahem záchranného sboru letiště a uvidíte i přistání výsadkářů. Se svou prací, která je  většinu času skryta diskrétně v pozadí, ale možná o to více je pro chod letiště důležitá se pochlubí i čtyřnozí a opeření "zaměstnanci" základny - uvidíte v činosti sokolníky a kynology s jejich svěřenci.

Nebudou chybět ani tradiční vyhlídkové lety, skupinové lety sportovních letounů, můžete obdivovat umění sportovních pilotů při letecké akrobacii a také program a soutěže pro děti. Hlavní letové ukázky jsou plánovány na dobu od 12-ti do 15-ti hodin.

I zázemí akce, která by měla být největší, jakou kdy základna organizovala, by mělo být dobře zajištěno. V Chotusicích pro Vás budou připravena tři parkoviště, kde nalezne místo k parkování na pět tisíc vozidel a dále kyvadlová doprava mezi vlakovým nádražím a základnou. (Po příjezdu do Čáslavi vlakem musíte přejít na toto takzvané "malé" nádraží odkud normálně jezdí motoráček Čáslav- Třemošnice po přechodové lávce, které si nemůžete nevšimnout.) Tato doprava je zdarma a vlaky jezdí od osmi hodin dopoledne každou půlhodinu.

Na samotné letiště se dostanete jak hlavní branou v obci Chotusice, tak i novou bránou, takže z Čáslavi můžete dojít na letiště i pěšky silnicí od čáslavského hřbitova kolem podniku UNIKOM a.s. - AGRO. Vstup na celý letecký den je rovněž zdarma. Automobilem můžete do Chotusic přijet směrem od Čáslavi, od Vrdů, od Žehušic a také od Nových Dvorů.

Den otevřených dveří se koná 26.5.2007 a začíná v 8:00. Konec celé akce je plánován v 17:00 hodin večer.

Faktické informace v článku (například plánovaný program akce) byly částečně získány z tisku (Čáslavské noviny) a z webu letecké základny Čáslav. Použité obrázky pocházejí z Wikipedie, kam také směřují odkazy na informace o jednotlivých letadel.

[ Aktuální známka: 1.97 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.