sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 14. 07. 2008 •• Rubrika: » Index » Názory •• M. Moravec

s_o Krátkozrakého odysea

Dny prázdninové! Děti vesele skotačí na lukách, mládež se koupe v rybnících a národ se tetelí energií k budování lepšího socialis… ne, promiňte.

 

Ač počasí a volné dny vůbec nelákají k návštěvě toho či onoho zdravotnického zařízení, přece jen jsou v životě lidském takové chvíle, kdy není jiného zbytí.

 

Já sám jsem vlastníkem popelníkovitých brýlí, bez jejichž pomoci bych kvůli souvislému narážení do věcí kolem sebe utrpěl brzy otřes mozku. Tak musím absolvovat něco sice nepříjemného, avšak nezbytně nutného – každoroční rituální návštěvu očního lékaře.

 

Při této mé poslední návštěvě mi bylo vytknuto, že jsem se u očaře rok neukázal a „že se teda nemám divit, že blbě vidim“. Samozřejmě. Tomu jsem se také nedivil a nijak si nestěžoval. Divil jsem se však tomu, že jsem musel u onoho doktora čekat bezmála hodinu, nepočítám li půlhodinku mezi oficiálním začátkem ordinační doby a příjezdem lékaře, jenž byl změřenízrakuchtivým davem očekáván více než Královna ze Sáby.

 

Jelikož si bohužel nemohu dovolit strávit čekáním kdekoli více než půlhodiny (žádost o „volno“ na celodenní návštěvu doktora by mě pravděpodobně šoupla do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Pokud by zrovna nebyli na dovolené…), rozhodl jsem se další návštěvu očaře situovati do doby prázdninové, kdy tento čas obětovat můžu.

 

I vypravil jsem se do čáslavské obce, abych sobě zrak změřiti dal. Přijedu k nemocnici, pln bujarého optimismu vykročím vůči bývalé vrátnici na oční…Ale co to? Dnes neordinujeme? Špitál je na prázdninách?

 

Budiž, popojedu o kousek dále, zaplatím poplatek za parkování, už s trochu menším nadšením vlezu do Polikliniky a….a… Flák! Měsíc dovolená!

 

Jenom zachovat klid, je tady ještě jeden optik...chvíle napětí… Prdlajz! (odpusťte mi ten vulgarismus. Je však eufemismem pro to, co jsem skutečně v tu chvíli řekl.) VOLNO!

 

Co teď? Hlavně nezpanikařit, hlavně nezpanikařit.

 

Po chvíli hlubokomyslného přemýšlení mi došlo, že si můžu leda tak bouchnout pytlíkem (pardon, pardon!) a jet domů. Co jiného mi zbývá? Na nové spodky od pivních flašek do svých brýlí si budu muset opět počkat.

 

Ach optikové, odpusťte mi mé stížnosti! Beru zpět! Vždyť dřív jsem se po těch dvou hodinách přece jen dočkal vyžadovaného zákroku!

 

Nemám příliš v lásce babky (zajímavé, že toto je fenomén zejména ehm…něžného pohlaví), které v ordinacích vedou řeči typu „Těch třicet korun…to není možný, však to ani v Evropě nebejvá! A kdo jim to má furt platit?“, protože já nemám problém těch 30 kaček za doktora dát. Skutečně nemám, věřte mi to. Ba naopak, zaplatím je velmi rád; ony „tři pětky“ totiž snížily počet právě těch upovídaných důchodců v natřískaných čekárnách, kteří si častokráte k doktorovi chodili akorát napsat recept na paralen.

 

Za těch třicet korun však také něco očekávám. Například doktora, který na vás zády otočený při vstupu do ordinace nezařve „Co chcete?!“. Například lékaře, který má správně nastavené hodinky. A v neposlední řadě bych si přál prázdniny, které nemusím strávit s brýlemi, které mají tak o dioptrii méně, než by měly.


[ Aktuální známka: 1.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.