sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 14. 09. 2008 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• admin

s_o Boodin vrací úder!

Uživatel, který nám nedávno zaslal poměrně emotivní mail (Čáslavská jatka lokální tuposti) týkající se v zásadě kontraproduktivní kampaně na internetové připojení, se dle všeho nespokojil s pouhou reakcí na našem portálu a s nebývalou vervou se pustil do protireakce podobným praktikám.
Jeho ‚lidské zatnutí‘ má formu občanského fóra pro celé město, které se tváří být opravdu pro všechny. Mezi mnou a jím proběhla určitá mailová aktivita, jejíž výsledky si můžete přečíst níže:

Čáslavsko: Nakolik vidíte svůj počin za perspektivní?
Boodin: I z vody se nechá vařit, minimálně čaj. Samozřejmě nevěřím ve vysokou a angažovanou návštěvnost, ale stačí mi jeden, jediný, silný čaj, co to tam bude mít rád z důvodu lidské otevřenosti a přístupu, a snaha je kompenzovaná. Čáslav je prostě velmi chudý kraj na online aktivisty, ale zas platí ono otřepané, že někdo musí být pionýrem. Takže až čáslavská společnost dospěje do kompletního zasíťovaní s tím, že dnes mladí zas o kousek zestárnou, bude tu třeba možnost navázat na těch pár dnešních…pionýrů.

Čáslavsko: Co tedy očekáváte od svých návštěvníků?
Boodin: Minimum. Funkční prsty a lžíci mozku. Ten, kdo oběma věcmi disponuje, ten bude vidět. Ten kdo nemá jedno nebo druhé bohužel vidět nebude. V Čáslavi obecně platí, že zkušený internetový praktik má tuto vlastnost dost často spojenou se svou profesí. Na toho základě a po kotníky někdy až v osobní nadutosti, se takový jedinec vyskytuje primárně na profesních a profesionálně podaných online místech. Pak mu samozřejmě toto fórum přijde za ne až tolik profesně přínosné. Jak bych to…bude na něj příliš sexy, tak. Zas ale na druhou stranu dobře, že na sebe pyšní se nikdy nezaregistrují, neboť jestli něco opravdu nechci, tak to, aby se mi maloměstský přístup uhnízdil pod doménou.

Čáslavsko: Je ona reklamní kampaň jediným impulsem ke zřízení fóra, nebo zde jde o nějakou delší potřebu?
Boodin: Tak, ona kampaň mne spíš našňupla instantně, čili jsem se vybouřil v textu a tím to ze mne odešlo. Po pravdě mne ke zřízení fóra vedla hlavně kauza s plánovanou výstavbou Tesca, která se děje za malého vědomí občanů, přesto se silným dopadem na celou naši lokalitu. Osobně se mne jako občana města dotýká, že řada lidí vidí jen otevření dalšího obchodního místa, ale zcela si neuvědomují dopad na lokální ekonomiku Čáslavi. Praktické vyhlazení drobných živnostníků dalším mega-obchodním domem, jehož firemní sídlo rozhodně není v Čáslavi, aby z něj městu plynul profit, uspokojí možná pár nemyslících konzumentů, ale už jen třeba v cíleném servisu přinese tvrdě sestupný trend, který si náž konzument uvědomí až v okamžiku, kdy nenajde svou specializovanou prodejnu s daleko širším sortimentem. Jednoduše jde o to, že každý místní, komerční subjekt, s místním sídlem se snaží o ‚perspektivní udržitelnost‘, kdežto hyper-řetězec a la Tesco má jen vypočítaný ‚vytěžitelný kalkul‘ na pokrytí a návratnost investic s tím, že až bude mít zářez hotov, tak nás klidně zas opustí. Co tu bude pak, když všichni místní byli zlikvidovaní? Pak už se možná budu smát, protože náš macek, podporující Tesco nebude mít najednou možnost jet vůbec nikam…

Čáslavsko: Takže vaši čtánaři již mohou na tuto problematiku reagovat?
Boodin: Ale samozřejmě, ovšem ne tak reagovat, jako sami začít reakce. Já jsem bohužel zřizovatelem pokusu o městské fórum a tak musím zůstat vždy nestranný, neboť jsem dalek obviňovaní z jakékoli politické zaujatosti. Pokud na fóru nějaké projevy budou, tak osobně mohu dbát jen na jejich verbálně únosnou formu. Pokud to má být opravdu celoměstské fórum, tak musím stejnou měrou vítat návštěvníky z obou táborů. Pro i proti, neboť jedině na základě objektivní debaty lze dojít faktickému konsensu…uf, jaká to školometská věta!

Čáslavsko: Tak budeme věřit, že Váš pokus dojde uplatnění. Mějte se hezky.
Boodin: Děkuji. Jednoduše budu mít pocit, že jsem to alespoň zkusil, což nebude moci řada těch, co teď mají svůj soukromý názor, ale díky společenské přihrblosti s ním nikdy nejdou ven. Mějte se také fajn a mnoho úspěchů.

[ Aktuální známka: 2.65 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.