sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 26. 02. 2009 •• Rubrika: » Index » Osobnost •• Čtenář

s_o MUDr. Jiří Kunášek osmdesátníkem.

V těchto dnech se dožívá významného životního jubilea emeritní primář pan MUDr. Jiří Kunášek. Zároveň se rozhodl ukončit svoji lékařskou kariéru chirurga, která trvala těžko uvěřitelných 57 let.
Jiří Kunášek se narodil v Čáslavi 27. února 1929. Základní a středoškolské vzdělání získal ve svém rodném městě. V mládí hodně sportoval, měl zálibu v atletice a košíkové. Po maturitě v roce 1948 byl přijat na medicínu, studia absolvoval na lékařských fakultách Karlovy univerzity v Hradci Králové a v Plzni. Promoval v roce 1953.

Své první chirurgické zkušenosti a dovednosti získal v několika východočeských nemocnicích. Složil klasifikační atestace 1. i 2. stupně z chirurgie. Jako vyzrálý a široce erudovaný chirurg se v roce 1962 vrátil na chirurgické oddělení čáslavské nemocnice, kde pak dlouhodobě zastupoval tehdejšího přednostu prim MUDr. Mikeše.

Do funkce primáře chirurgického oddělení v čáslavské nemocnici nastoupil v roce 1978. Své oddělení vedl až do roku 1994, kdy jej ve funkci vystřídal nynější přednosta primář MUDr. Jan Spáčil. Od té doby pak až do současnosti pracoval jako ambulantní chirurg.

MUDr. Jiří Kunášek je znám jako rozvážný lékař, byl vyhlášen svým chirurgickým uměním a zručností. Rozsah jeho chirurgických dovedností je v dnešní době již nevídaný. Neustále se vzdělával a rozšiřoval své znalosti, i v současné době neustále sleduje trendy a rozvoj moderní medicíny. Během své kariéry odoperoval tisíce nemocných, bezpochyby mnoho lidí zachránil a uzdravil.
MUDr Jiří Kunášek

V 80. letech se výraznou měrou zasloužil o zachování nemocnice ve stávající podobě a o rozvoj chirurgického oddělení, kdy hrozilo dokonce jeho zrušení. Stál u zrodu a vybudování nového křídla nemocnice, kde sídlí laboratoře a transfuzní oddělení. Těžce vybojovaná výstavba nových operačních sálů a zřízení jednotky intenzivní péče vlastně zahájila složitou a dlouhodobou éru rekonstrukce čáslavské nemocnice, která trvá dodnes.

MUDr. Kunášek byl uznáván jako odborník, zastával funkce v České chirurgické společnosti, od které se mu dostalo i čestného ocenění, pracoval též jako soudní znalec v oboru chirurgie. Vychoval řadu chirurgů, z nichž někteří patří doposud ke špičce v oboru. Dodnes ochotně a rád předává své bohaté zkušenosti mladším spolupracovníkům.

Kromě chirurgie, jíž zasvětil téměř celý život, má své osobní záliby, k nimž patří historie, cestování, technické obory, literatura. Dlouhodobě pracuje jako rozhodčí a lékař v atletice.

Pan doktor odchází na zasloužený odpočinek po 57 letech práce ve zdravotnictví. Patří mu upřímné poděkování všech pacientů i spolupracovníků. Popřejme jubilantovi mnoho fyzické i duševní svěžesti, pevné zdraví a dostatek prostoru pro jeho osobní záliby.

Za chirurgické oddělení Městské nemocnice Čáslav MUDr. Ondřej Šroněk

[ Aktuální známka: 1.91 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
5 (5 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
6 (6 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
9 (9 hl.)


Celkem hlasovalo: 25

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Já bych řek, že za Havla, to bylo skoro to samý. Akorát se tu tehdá nešířil COVID ale blbá nálada...

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.