sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 15. 08. 2009 •• Rubrika: » Index » Názory •• Boodin

s_o Čáslavský chytrák II

Tímto vzdávám hold každému páru Čáslavi majícímu víc než dvě děti a rád bych jim sdělil, že začíná být na místě překročit konvenční morálku uhlazenosti a počít ostřit kopí sebejistoty v rámci vědomí, že jsou to právě rodiny s třemi a více dětmi, které drží zbytek lemplovitých čáslaváků před branami demografického pekla.
Předem žádám všechny ty, kteří mají zdravotní problémy a nemohou počít potomka i přes svou potřebu rodičovství, aby tento text vynechali, neboť tyto řádky jsou cílené programově agresivní formou na lidské hulváty upřednostňující osobní pohodlí před biologickou potřebou zdravé populace. Děkuji za pochopení.

Tedy – ano. Pokud je toto veřejný portál, mám plné právo na svůj osobní názor a i na formu projevu, která by se tentokrát nikomu skutečně líbit neměla. Když mnou prostupuje odpor k nějakému trendu, mělo by být pochopitelné, že budu volit co nejsilnější výrazivo a tentokrát mi je skutečně zcela u zádi, jak na mne bude nahlíženo přemoralizovanými kastráty sledujícími vždy hlavně formu, nikoli obsah. Proč? Protože když mnou začne dnes někdo pohrdat z důvodu, že jsem se netrefil do jeho hystericky demokratické formy projevu, tak mu to podle všeho vydrží jen pár let a to unesu. Čáslav totiž objektivně vymírá a není to žádný můj nepříčetný výkřik, ale ta nejsyrovější matematika udávaná zástupci města. Pojďme ale ukojit technokraty, co nenávidí číst něčí text, ale přízemně vyžadují jasné, faktické údaje:

Městský úřad sděluje, že v roce 1995 tvořila věková skupina dětí 0 – 14 let 18,1% občanů města. V roce 2006 – za stále klesajícího trendu – je to již jen 13,7% občanů. Zapálíme mozkové pleny a vyvodíme, že došlo k úbytku dětí 4,4% za 11 let. A jistě, tento údaj běžného člověka nijak nešokuje, protože má asociaci, že 4,4% je malá část a že se tu bavíme o dlouhé době 11ti let, že? Pak jde o malý a sobecký pohled někoho, kdo nemá ani základní potenciál na přijetí myšlenky, že život je kontinuální proces navazující generaci od generace a úžasně uboze preferuje pouze svůj, okamžitý život, kdy po něm potopa. Tací jsou právě tím zlem dneška, ale pojďme pokračovat.

4,4% za 11 let, to se rovná 4,4:11 -> 0,4% za rok. To je už přeci úplně prťavé číslíčko, ne? Jo, jenže zde jde o demografii a za každou desetinou procenta se v případě Čáslavi skrývá 25 lidí, tedy 0,4% je už cca 100 lidí a to ne ledajakých, ale právě těch nejdůležitějších – dětí. Ale ještě pokračujme: máme 13,7% dětí a každý rok jich 0,4% ubude, takže NULOVÝ stav porodnosti dosáhneme za 34 let - a opravdu vám to přijde stále ještě banální? Podívejte, čáslavsko.net čte ponejvíc zralá skupina občanů, tedy většinově přesahujících 35 let. Pak by jim mělo dojít, že za méně než jeden jejich život bude Čáslav bez dětí a to tak, že úplně. Prostě se tu nenarodí ani noha a na straně druhé bude každý rok masivně růst procento seniorů, kteří ale logicky nejsou produktivní, neboť svůj díl práce již odevzdali a tak je nutné financovat je produktivními, kterým připravili pracovní pozice. Jenže…kde budeme brát produktivní, když se v Čáslavi již za 34 let nebude rodit žádné dítě? A i kdyby se nakrásně rodilo, tak počet obyvatel nad 65 let roste tempem, které rozhodně převyšuje i případ, kdyby porodnost dětí měla opačný trend a rostla o 0,4% ročně. Ani tehdy by potřeby neproduktivní části obyvatel nepokryl, takže fakticky jsme na cestě do monstrózního průšvihu již nyní a tentokrát na to nezíráte ve zprávách Novy, ale týká se to přímo našeho maloměsta – Čáslavi.

To že tu za 34 let nebude žádné dítě hovoří o jediném: nebudou zde mladé páry, které by děti měly a pokud máte právě dnes pocit, že v Čáslavi na ulicích vidíte řadu těhotných žen, tak se necháváte ukolíbat jen vizuálním podnětem, bez potřebných informací příkladně z demografických portálů, které hovoří o jednom – o zcela přirozené porodnosti nejsilnějších ročníků socialismu. Ano, právě dnes můžete vidět těhotné ve městě a myslet si, že není tak zle, jenže tento aktuálně rodící, nejsilnější ročník projde klasickým demo-vývojem, čili opět v rámci procent město opustí, přestěhují se, ale i zcela obvykle zemřou, či se jinak znefunkční v mantinelech produktivního občana. Čili dojdeme opět k tomu, že aktuální porodnost je pouze optický klam způsobený krátkodobě vysokou hladinou počínajících. Od toho jsou statistiky, aby sdělovaly faktický vývoj, zbavený od těchto zkreslení a ty udávají prostě oněch reálných 34 let podtržených dosavadním vývojem. Dnes mi věřit nemusíte a můžete uplatnit selské myšlení, že když přeci poslední rok, dva místní rodí, tak se dělá základ na další, silné ročníky, ne? Není tomu tak, protože výhledově dojde k demografické kompenzaci a silný ročník nahradí logický následující slabý, kterého propad bude suplovaný porodností dneška a onen katastrofický trend zůstane neměnný, musíte přemýšlet jednoduše trochu víc perspektivněji.

Kdo za tento stav může?

Pokud si chceme zanadávat, tak nás jako regionálního nadšence napadne nejprve město a jeho politika. Vždyť přeci jeho koncepce má směřovat k rozvoji rodin a nárůstu potenciálně produktivní populace, není-liž pravda? Co dělají proto, aby se zde rodili děti?

Buďme ale objektivní. Zástupce města nemůže kráčet od domu k domu a s populační brožůrkou v ruce zavádět penisy manželů do žen, aby si mohl udělat čárku, že bude dítě; město je POUZE občany volený a ZÁSTUPNÝ sbor úředníků, byť v našich téměř venkovských podmínkách dochází k nezřízenému uplatňování osobní moci tamních jednotlivců – ale to je již na jinou debatu. Město je prostě z obliga, tedy až na velmi podivné výjimky jako příkladně naposled, když JUDr. Vlastimil Málek v účelové touze potřít v diskusi odpůrce stavby TESCA zcela politicky nekorektně zacitoval, že město dokázalo za poslední roky dosáhnout pouze maximálně 2% (!) příjmů do rozpočtu od osob výdělečně činných, čímž prakticky definoval impotentní příjmovou politiku města, které se staví za samosprávné.

Právě tehdy mohlo některé z nás napadnout, že pokud člen městské rady prezentuje tyto údaje za korektní a nikoli za nešťastné, že ona pro-populační politika zde nefunguje, neboť město se netají tím, že nemá ve své působnosti firmy se sídlem právě zde, tedy firmy místní, tedy orientované na místní. Čáslav se skutečně stává obrazně řečeno mršinou, na níž skáčou firemní velko-subjekty v touze urvat z tlejícího těla, co ještě jde, ale profit samotný pak směřuje zcela někam jinam. A tento stav působí i sekundární efekt likvidující porodnost, neboť etika firemních zaměstnavatelů právě v naší lokalitě je tristní s tím, že jsme ještě platově o třídy níž než již i Kutnohorsko a jistě Kolínsko. Lidé zde nemají jistotu zaměstnání a tato nejistota jim je ještě zdůrazňována. Dochází zde ke zpoždění, i krácení mezd a obecně je zaměstnanecky Čáslav tragická lokalita – ale opět, může za to město? Nu, minimálně a jen malým dílem, což je způsobeno pochopitelně líbivou politikou, mající za cíl sdělit, že zvolení jsou těmi pravými. Město se věnuje zástupným aktivitám optického zkrášlování prostředí, protože s opravdovým stavem nemůže moc udělat.

Ti, co nadávají na město obecně jsou na tom opravdu špatně, neboť by měli vidět souvislosti a uvědomit si, že až na různé drobné účelovosti k osobnímu prospěchu nemůže takový městský úředník prakticky nic moc ovlivnit a může pracovat jen s tím, co je mu právně umožněno. Tedy ne, město samotné může porodnost ovlivnit jen nepřímo a musí mít k ruce státní nástroje toto umožňující. Jediná možná podpora města pak dlí v tom, že nejspíš nešťastně zvolené reakci JUDr. Málka postaví rozšíření, že město hodlá jistě podporovat firemní subjekty s místním sídlem, protože pokud se naši drazí socialisté na radnici podívají za plot jinam zjistí, že pokud má firma sídlo v místě, dochází jak k výstavbě přidružených objektů pro bydlení a obslužné servisy, což je přesně to, co toto město potřebuje.

Fakticky za klesající porodnost může bohapustá současná motivace k extrémně vulgární, konzumní existenci celým systémem. Lidé jsou motivování k osobnímu prospěchu za každou cenu, za nějž jim má být dopřáno olepení vlastní mordy vysokým komfortem a pohodlím. Stačí si otevřít ženská periodika (oh ano, i Boodin chodí na toaletu a prostě za běhu popadne první tiskovinu, kterou nahmátne a neboť má sociálně nekritickou manželku, tak často šáhne do…ženského časopisu a na záchodě jen zírá jaké kosmické hovadiny cpou našim ženám do lebek), tedy se dočtete, že dnes je trend se už ani nepárovat, opravdu.

Na přání se mohu pochlapit a nebudu líný ofotit články ze všech těch Jackie, Story a podobných sprostot, které našim ženám říkají, že krásné je žít sama, věnovat se jen svému koníčku, kariéře a udržet si pevnou postavu do 40ti, protože děti jsou zbytečné. Tomuto trendu svorně říkají ‚sólisté‘, či ‚sólovat je správné‘. Může se pak někdo divit, že ve skvěle rezonující místnosti našeho záchoda propadám jadrnému slovníku, když jsem čáslavák, kterému za 34 let vymře město tím, jak nebude mít děti? Za 34 let mi bude 68, protože 34 let mi je dnes a zatím jsem stále ještě neplnohodnotný bojovník proti klesajícímu počtu dětí v tomto městě, protože třetí dítě budu mít až v zimě – pevně věřím.

Přesto narážím na hlupáky, kteří se mě a mé ženy ptají, jestli si myslíme, že mít třetí dítě v dnešní době je správné. Na takové musí mluvit žena a vysvětlit jim, že my prostě děti považujeme za velkou nutnost pro plný a bohatý život a že jsme připraveni stát proti všem překážkám, které nám systém poskytuje, protože já s pevně sevřenými rty pouze nachovým. Ono ignorantství vůči fatální nutnosti rozmnožovat se mne mocně uráží, ale ještě víc mi mentálně vadí, že ti idioti zpochybňující význam dětí si neuvědomují, že až zestárnou, budou odkázáni na práci právě těch dětí, které v dnešních letech tak zhovadile odmítali.

V tomto směru nad Čáslaví lámu hůl a nevěřím v brzký obrat k lepšímu stavu – stoupající porodnosti. I proto jsem zvolil komunismus za jediný systém plnohodnotně podporující porodnost, respektive mladé rodiny a moje jediná naděje, že za 34 let se nenarodí poslední, čáslavské dítě dlí právě v hlubším pochopení levicových principů plošně.

Dnes vás nemám rád, čáslavští a nepřijdete mi ani humorní. Dnes obdivně kynu pouze těm, co se nebojí a děti mají, jenže kolik nás v tomto městě je? A ještě se musí potýkat se znevažováním vlastních rozhodnutí tím, jak jim ti veskrze hloupí, co se rozhodli nemít děti předhazují, že oni jsou dva, takže můžou každý rok na Malorku, kdežto nás bude v zimě pět a budeme rádi za Beskydy. Že jsme snad jaksi nižší kasta, když své příjmy investujeme do dalších, živých lidí a neužíváme si je sami v osobním přepychu….ó, jak já tyto dnešní, vepřové hlavy nesnáším.

Boodin

Související články:
Čáslavský chytrák (18.07.2009)

[ Aktuální známka: 3.20 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.