sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 14. 10. 2009 •• Rubrika: » Index » Názory •• V. Hamral ml.

s_o Prohnilá radnice III: perioda štítu

Zbytečná roztržka pokračuje, kdo z nich je však v právu? A je to opravdu čisté právo pro občana, nebo jde o přehlídku účelovosti? Kterou stranu si čtenář vybere? Více v osobní reakci syna starosty a současného hrobníka.
Velice vítám uveřejněný postoj města a i ve své nevybíravosti potvrzuji jeho chronologii. Jednotlivé etapy skutečně proběhly v posloupnosti městem udané a v rámci postav a zúčastněných sled odpovídá. Osobně se dozvídám zcela novou skutečnost, že paní Jelínková spravuje finance hřbitova na dohodu a nejspíš touto formou se musím omluvit mnoha občanům Čáslavi, že jsem je odesílal na Technické služby. Jen mi tedy zůstává záhadou, proč mi byly finanční výkazy přislíbeny ke konci roku, když je tedy někdo spravuje na základě vlastní smlouvy, zvláštní. Zvlášť když mi je přislíbila paní Jelínková osobně...

Každopádně dle zákona o svobodném přístupu k informacím paragrafu 106/99 sbírky zažádám město o písemnou formu o celém a souhrnném hospodaření na veřejném pohřebišti – položku vyčleněnou pro tento úsek a její užití (správu) v periodě za poslední rok a některé její části věřím využiji na svou obhajobu, neboť prostě jako občan i nadále zcela nesouhlasím s vnímáním veřejného pohřebiště za zeleň a svůj boj za navrácení smyslu a významu místa nevzdám. Stále nedokáži pochopit, proč se pietní místo s lidskými ostatky poskytuje firmě zabývající se odpadky a odpadovým hospodářstvím a na jakém základě nakládá městská rada s hrobovým místem jako s travnatou plochou, byť onu pro ně tak nedůležitou část zaštiťuje nyní pohřební službou.

Dále pak pevně věřím, že naši radní, kteří mne vnímají za útočníka pouze na základě vlastní ješitnosti berou v potaz paragraf 256 novely o pohřebnictví z roku 2002, která přímo nařizuje, že při jakékoli manipulaci s ostatky musí být přítomen školený hrobník, kdy k manipulaci dochází řadu dní v týdnu prací s urnami, tedy hrobník je potřeba na veřejném pohřebišti prakticky každý den. Jsem si jistý, že naši radní informovali zajišťující pohřební službu o nutnosti mít svého člověka na veřejném pohřebišti prakticky kdykoli, neboť občané – pro něž je místo určené – přichází s ostatky se svými blízkými v různý čas a většinou informují telefonátem ze hřbitova. Jsem městskou radou obviňován z pohrdání jejím významem a bohužel v mantinelu jejich vnímání pohřebiště jimi opravdu občansky pohrdám, neboť opakovaně z mého úhlu ignorují smysl a funkci hřbitova a jejich řešení jsou účelová, nikoli korektní. Opravdu by mne zajímalo, jak vnímá úředník občana, když já nyní jako logicky dosluhující hrobník mám v držení ostatky zemřelých pro občany, ručím za ně právě jako školený hrobník a městská rada mne zbaví funkce bez jakékoli informace.

Tedy drazí radní, buď mi ke dni mého nuceného odchodu poskytnete školený protějšek, který ostatky občanů převezme, nebo vám je vyskládám nejspíš do podatelny, protože když mne ze své vůle a moci zbavujete služby, jste následnými správci nejspíš vy – opravdu tragické.Osobní poznámky:

  • moudrý by si uvědomil, že když jsem v Čáslavi nesehnal právní ochrany před městem, zvolil jsem logicky naši místní veřejnost nepočetně reflektující informační server čáslavsko.net. Pokud mi radní vyhrožují a nejspíš i realizují žaloby na mou osobu ohledně nactiutrhání, tak a) jak mohou dělat veřejné činitele, když na prvním místě je význam a pověst jejich vlastní osoby, b) prakticky demonstrují svou neschopnost ustát kvalitně rozhořčení občana, c) spoléhají na mlčenlivost a podřízenost vlastních občanů…, d) já již opravdu pohřbíval i malé dítě, takže strach mám ze zcela jiných věcí, než úředníci o svou pověst, že? Ale pokud městská rada opravdu trvá na povýšení našeho sporu, přesuneme se tedy výš: k regionálním a když se podaří i k celoplošným mediím. Já bohužel na právo nemohu spoléhat, neboť mi v našem městě bylo odepřeno a zbývají mi bohužel opravdu jen média. A vždy je třeba mít na paměti, že nikoli já, ale žalobou nejprve vyhrožoval místostarosta Strnad a nyní se možná přidají i další, aniž bych tedy chápal proč, ale budiž. Kolektivní nadutost jednoduše musím lidsky předpokládat. Jak moc ale klesá v mém chápání význam městských zastupitelů, kteří byli lidmi dodáni právě proto, že oni mají zvládat různorodé reakce občanů – to je snad jasné.

  • ve vyjádření města jsou rafinovaně použity tři tečky u posledního odstavce pojednávajícím o vykradení márnice a zcizení mechanizace, kde se dotyčný má vydávat za pracovníka města. Situace je taková, že dotyčného znám osobně, ale jen příjmením a byl to jediný člověk, který neodmítl práci na veřejném pohřebišti z řady těch, co nejprve zájem o práci měli, ale když zjistili, že jde o hřbitov, tak práci odmítli. Druhého pracovníka jsem mít musel, neboť společnost AVE trvala na tom, že na hřbitově musí být člověk specializovaný pouze na zeleň a vykonávající pouze práce se zelení, kterého jsem hradil ze své mzdy za správu hřbitova. A protože jsem si ho musel platit sám, byl to tedy můj brigádník a když už mne chtěl článek podprahově poškodit ve spojitosti s krádeží, měli autoři použít formulaci: městské zařízení ukradl člověk ve správě Hamrala ml. – což by teprve bylo terno a dosáhli by svého. Ano, musím přiznat, že jsem charakter dotyčného neodhadl, bohužel jsem byl opravdu silně nucen do druhého člověka na zeleň a všichni mi odmítali, že jsem byl rád, že mám někoho. Špatná volba a já jsem utvrzen pouze v tom, že zaměstnávat druhé opravdu nechci.

  • zcela soukromě se pak už jen pousměji nad snahou sdělit Vám čtenářům, že šlo prakticky o tlačenku otce synovi a že starosta konal bez vědomí městské rady. To by Vám mělo samozřejmě dojít po prvotním přečtení. Jistě, můj otec je pod permanentní palbou odporu městských zastupitelů, kteří posedlí svou důležitostí křečovitě brání svůj nabob status a mávají mu před očima vším, co nedodržel a co si já subjektivně myslím – i vyhrožují největšími postihy. Ale za onou posedlostí sama sebou některých členů vedení města je fakt, že otec prostě vyhověl mé žádosti o hrobnickou pozici z prostého důvodu, že v Čáslavi žádný jiný hrobník není a opravdu to nikdo dělat nechce. Já to dělat chci, živě se o problematiku zajímám a prostě hrobníkem jsem chtěl být řadu let před tím, než jsem se jím stal, protože jsem lidsky krajně zhnusen chováním části dnešních lidí a než jen opravdu tupě nadávat a prakticky prostituovat za peníze nesmyslným povoláním v obchodě (v obchodě jsem díky angličtině nechtěně vystoupal až na řídícího pracovníka zahraničního holdingu importu zboží z Asie, kde jsem definitivně zjistil, že jsem nucen lidem prodávat věci nekvalitní a právě se UTVRDIL, že potřebuji profesi OPRAVDOVOU, pro lidi a bez přetvářky), stal jsem se prostě hrobníkem, protože je to jedno z posledních míst, kde lidé nelžou, vše je opravdové a mezilidské.

  • dále ještě ke snaze našich radních poukazovat uboze na mého otce: otče díky! Dělám práci za 18.000 hrubého pro město, na živnostenský list, kde po odečtu sociálního a zdravotního pojištění ze zákona, po odečtu nákladů na palivo k nutným jízdám, po odečtu materiálů na údržbu mám cca 11.000 čistého za měsíc práce, kdy nemám žádný víkend, každý den musím vstávat v pět a v osm večer nemohu ani do kina, protože zamykám. Podle radních jsi mi zajistil ‚šolích‘, který by ostatní považovali spíš za trest, ale jejich byrokratické mozky a účelová rozhodnutí nedokáží pochopit, že já hrobníkem prostě chci být z vyšších důvodů, než je jen patetický profit. Ach, bože…

  • poslední poznámka je úsměvná a nejspíš jen pro okruh mých známých: ne, opravdu všechny své články píši já sám osobně a nikdo mi ani nepomáhá, ani nenahlíží přes rameno, protože jsem prostě nechtíc přišel ke gramotnosti přes čtení románové a vědecko-fantastické literatury, kdy slibuji, že i když pro toto dílem trapné město hrobníka již dělat nebudu, tak se příště budu snažit vystupovat jako plnohodnotný primitiv, kterým samozřejmě jinak nadšeně jsem. Minimálně potud, pokud mne to vyděluje od těch, co se v našem městě staví za ‚chytré‘…

S pozdravem a vírou, že konečně zviditelňujeme lidské lidem

Vladimír Hamral ml.


[ Aktuální známka: 3.42 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.