sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 17. 12. 2009 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• Sergeii

s_o Frozen Friday očima pořadatele

Všecko začalo jednoho středečního večera , nebo spíše noci , když mi na facebook přišla pozvánka k události na Frozen Prague. Bylo mi trošku líto že se nezúčastním , již předem jsem totiž věděl že do Prahy nepojedu.
Podobnou akci jsem chtěl udělat v Čáslavi již před časem, ale tenkrát jsem ještě neznal facebook a nebylo kde událost vytvořit, hlavně by byl problém, že bych nevěděl kolik na onu akci přijde lidí. Ale nyní – facebooku znalý jsem nápad dotáhl do konce, ještě v středu v noci jsem založil událost, udělal pár fotek a mohla jít do světa.

S velkou účastí jsem nepočítal, přece jen je to Čáslav a lidí se stejným smyslem pro recesi tu tolik nebude, říkal jsem si. A možná právě proto jsem nakonec byl hodně překvapen , protože už druhý den po zveřejnění akce bylo přihlášeno okolo 30-ti lidí a neustále přibývali. Již si přesně nepamatuji kolikátý den nebo k jakému datu se vztahuje počet lidí, ale vím že když už jich tam bylo kolem stovky , rozhodl jsem se natočit ještě krátký poutač nebo reklamu na akci ( moje poděkování patří Zuzce a Gorkymu ) abych přilákal ještě několik nesmělých zvědavců či recesistů.
Frozen Čáslav 1

Frozen Čáslav 2

Dva dny nato, mě ráno probudil telefon z redakce Kutnohorského Deníku s krátkým Interview se mnou o akci, v tu chvíli jsem tak nějak začínal tušit že to až tak hloupý nápad nebyl a možná díky videu nebo článku začalo účastníků rapidně přibývat. Akce se nezadržitelně blížila a pár dní před jejím konáním již počet účastníků ohrožoval číslo 200. Den D , tedy pátek 11.12 něco okolo 14:45, okamžik který si mi snad nesmazatelně vryl do paměti.

Přicházím na předem domluvené místo na pěší zónu a nevěřím vlastním očím,  místo srazu kolem dokola okupují celkem mohutné hloučky lidí, tolik lidí jsem pohromadě na pěší zóně snad ještě neviděl, A to navzdory nepříznivému počasí, byla už dost zima a poprchávalo. V tu chvíli ze mě všechny obavy spadly a byl jsem doslova šťastný. I kdyby se něco nepovedlo, tak už ta účast překročila mé očekávání.

Pár slov před davem - strašně rád bych řekl „briefing“ ale jednalo se spíše o nesmyslnou řeč, protože všichni věděli co mají dělat – lehký úsudek podle toho, že nikdo neměl žádné otázky :-). Pár minut před začátkem, všichni se přesouváme na náměstí , nejlépe doprostřed , kolem naší důstojné, leč v tomto okamžiku již zcela suché kašny.
Frozen Čáslav 3

Frozen Čáslav 4

Hodiny na kostele odbíjí, pár zmatených pohledů na mě, já však fotím rychlostí kamery a nestíhám, hodiny již mlčí a z městských komerčních reproduktorů se line jakási koleda … všichni zmrzli. Nádhera , jakoby by se mi zastavil dech, vše se podařilo , zvláštní ale přitom krásný pohled z kašny na zmrzlé náměstí. Pár fotografů a dva kameramani plní svoji práci proplítajíc se mezi zmrzlými sochami , dokonce registruji i pár poměrně zmatených pohledů nic netušících chodců , ano o to tu také šlo.

Mám v ruce foťák a tak jdu do terénu a začínám fotit různé pózy i ty mě překvapují, čekal jsem pár stojících lidí a mezi tím kličkuji mezi žebrajícím trumpetistou, klukama snažíc se načepovat si vodu do plechovky od Fanty, rvačkou, spadlým deštníkem, nakousnutým párkem v rohlíku, líbajícím se párem nebo holkama, které si nerozhodně a nehnutě pět minut vybíraly jmelí. Poloh bylo opravdu spousta a než bych je všechny jmenoval, stačí se kouknout na video, které jistě řekne víc než … já.

Pět minut uteklo rychleji než pan Strnad ze schodů radnice a tak jsem použil předem domluvený signál, tedy zapískání. Všech cca 80 lidí ( napočítáno podle fotek ) najednou rozmrzlo a pokračovali dál v netradičních aktivitách jako by se vlastně nic nestalo, jen nevím jak dopadla ta rvačka.Akce, první svého druhu v Čáslavi se myslím povedla na výbornou, všem co mi pomohli a zúčastněným mockrát děkuji a budu se těšit někdy v novém roce zas na viděnou.

[ Aktuální známka: 1.50 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
155 (155 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 360

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.