sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 17. 12. 2009 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• Sergeii

s_o Frozen Friday očima pořadatele

Všecko začalo jednoho středečního večera , nebo spíše noci , když mi na facebook přišla pozvánka k události na Frozen Prague. Bylo mi trošku líto že se nezúčastním , již předem jsem totiž věděl že do Prahy nepojedu.
Podobnou akci jsem chtěl udělat v Čáslavi již před časem, ale tenkrát jsem ještě neznal facebook a nebylo kde událost vytvořit, hlavně by byl problém, že bych nevěděl kolik na onu akci přijde lidí. Ale nyní – facebooku znalý jsem nápad dotáhl do konce, ještě v středu v noci jsem založil událost, udělal pár fotek a mohla jít do světa.

S velkou účastí jsem nepočítal, přece jen je to Čáslav a lidí se stejným smyslem pro recesi tu tolik nebude, říkal jsem si. A možná právě proto jsem nakonec byl hodně překvapen , protože už druhý den po zveřejnění akce bylo přihlášeno okolo 30-ti lidí a neustále přibývali. Již si přesně nepamatuji kolikátý den nebo k jakému datu se vztahuje počet lidí, ale vím že když už jich tam bylo kolem stovky , rozhodl jsem se natočit ještě krátký poutač nebo reklamu na akci ( moje poděkování patří Zuzce a Gorkymu ) abych přilákal ještě několik nesmělých zvědavců či recesistů.
Frozen Čáslav 1

Frozen Čáslav 2

Dva dny nato, mě ráno probudil telefon z redakce Kutnohorského Deníku s krátkým Interview se mnou o akci, v tu chvíli jsem tak nějak začínal tušit že to až tak hloupý nápad nebyl a možná díky videu nebo článku začalo účastníků rapidně přibývat. Akce se nezadržitelně blížila a pár dní před jejím konáním již počet účastníků ohrožoval číslo 200. Den D , tedy pátek 11.12 něco okolo 14:45, okamžik který si mi snad nesmazatelně vryl do paměti.

Přicházím na předem domluvené místo na pěší zónu a nevěřím vlastním očím,  místo srazu kolem dokola okupují celkem mohutné hloučky lidí, tolik lidí jsem pohromadě na pěší zóně snad ještě neviděl, A to navzdory nepříznivému počasí, byla už dost zima a poprchávalo. V tu chvíli ze mě všechny obavy spadly a byl jsem doslova šťastný. I kdyby se něco nepovedlo, tak už ta účast překročila mé očekávání.

Pár slov před davem - strašně rád bych řekl „briefing“ ale jednalo se spíše o nesmyslnou řeč, protože všichni věděli co mají dělat – lehký úsudek podle toho, že nikdo neměl žádné otázky :-). Pár minut před začátkem, všichni se přesouváme na náměstí , nejlépe doprostřed , kolem naší důstojné, leč v tomto okamžiku již zcela suché kašny.
Frozen Čáslav 3

Frozen Čáslav 4

Hodiny na kostele odbíjí, pár zmatených pohledů na mě, já však fotím rychlostí kamery a nestíhám, hodiny již mlčí a z městských komerčních reproduktorů se line jakási koleda … všichni zmrzli. Nádhera , jakoby by se mi zastavil dech, vše se podařilo , zvláštní ale přitom krásný pohled z kašny na zmrzlé náměstí. Pár fotografů a dva kameramani plní svoji práci proplítajíc se mezi zmrzlými sochami , dokonce registruji i pár poměrně zmatených pohledů nic netušících chodců , ano o to tu také šlo.

Mám v ruce foťák a tak jdu do terénu a začínám fotit různé pózy i ty mě překvapují, čekal jsem pár stojících lidí a mezi tím kličkuji mezi žebrajícím trumpetistou, klukama snažíc se načepovat si vodu do plechovky od Fanty, rvačkou, spadlým deštníkem, nakousnutým párkem v rohlíku, líbajícím se párem nebo holkama, které si nerozhodně a nehnutě pět minut vybíraly jmelí. Poloh bylo opravdu spousta a než bych je všechny jmenoval, stačí se kouknout na video, které jistě řekne víc než … já.

Pět minut uteklo rychleji než pan Strnad ze schodů radnice a tak jsem použil předem domluvený signál, tedy zapískání. Všech cca 80 lidí ( napočítáno podle fotek ) najednou rozmrzlo a pokračovali dál v netradičních aktivitách jako by se vlastně nic nestalo, jen nevím jak dopadla ta rvačka.Akce, první svého druhu v Čáslavi se myslím povedla na výbornou, všem co mi pomohli a zúčastněným mockrát děkuji a budu se těšit někdy v novém roce zas na viděnou.

[ Aktuální známka: 1.50 ]

sipka Nejnovější inzeráty

23.10.2020 - Bojmany
nabídka (Jiné)
Věštění pomocí siderického…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
151 (151 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
35 (35 hl.)


Celkem hlasovalo: 346

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.