sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 18. 04. 2010 •• Rubrika: » Index » Názory •• M. Moravec

s_o O úpadku čajovnictví v Čáslavi

Čáslav je město, které se i přes relativně nízký počet obyvatel může „chlubit“ dvěma čajovnami. I přesto je slovo „chlubit“ značně nadsazené a většina z nás dobře ví proč.
Tou první čajovnou je v r. 2008 vzniknuvší Club Coffein v předsálí kina Miloše Formana. Můj první příspěvek na tyto stránky byl právě o něm, a pokud si jej najdete, nemůžete si nevšimnout optimismu, s jakým jsem jej tenkrát psal. Krom vodních dýmek, čajů a kávy tam až podnes koupíte i rozličné a všemožné nápoje, drobné jídlo apod. Součástí „kofeinového klubu“ byl také studentský filmový klub, jehož cílem bylo promítat nezávislé snímky renomovaných režisérů. Nízká návštěvnost během prvních několika měsíců byla nejprve připisována malé informovanosti o tomto projektu. Následovaly letáky upozorňující na filmový klub, na novou čajovnu a tak dále a tak dále. I tak však do čajovny ani na filmy pořád nechodil kýžený počet návštěvníků. Jak se jejich počet neustále snižoval (a tento proces trval dost dlouho), bylo nutno sáhnout k nezbytným finančním opatřením, aby čajovna vůbec mohla přežít: její doba se postupně zkracovala a zkracovala a studentský filmový klub se ze samotného sálu přesunul do předsálí (protože promítat pro 5 lidí v sále se jednoduše nevyplatí.).

A současný stav? Do Clubu Coffein si můžete jít něco koupit maximálně tak půl hodiny před začátkem filmového představení, protože jinak byste tam nenašli ani nohu. A těch pár prodaných kokakol jednoduše nemůže uživit čajmena, který by si mohl dovolit v prázdném předsálí vysedávat celé odpoledne, šťourat se v nose a čekat na čajelačné hosty. Takže pro komentátory předesílám: Argument „Já bych tam chodil, ale nemaj tam otevřeno“ není na místě.

Mnohé námitky směřující na CC spočívaly v neatraktivitě prostředí v předsálí kina. Přece jenom, něco na tom bude, řekl jsem si. Není to ale pravda.

Loňského roku, tedy již v období pádu Clubu Coffein byl v Čáslavi odstartován projekt jiný: pod taktovkou Dobré čajovny v Kutné Hoře byla v úžasných prostorech u hradeb za evangelickým kostelem otevřena „Čajovna v zahradě“. Její prostředí bylo mnohem příjemnější, nabídka čajů ještě větší, otvírací doba širší a spolehlivější.
Konvička s čajem

Bohužel následoval ten samý efekt – ani akce zaměřené na animované filmy, ani rozšíření sortimentu o víno a kávu, ani další a další letáky nezabránily neustálému zkracování otevírací doby. Ta se teď omezila jenom na pátek – neděli a i tak čajovna existuje pod stálou vidinou finančního kolapsu. Přiznám se, že kvůli natolik omezené otevírací době jsem tam nebyl už skoro tři měsíce.

Co se s tímto městem děje? Jak je možné, že města velikostně srovnatelná s Čáslaví (či menší) tvoří vhodné prostředí nejen pro existenci ale také pro prosperitu čajovny, zatímco tady to všechno jaksi „hnije“?

A zatímco čáslavské čajovny zejí prázdnotou, rozhořela se tady jakási starozákonní bitva mezi ortodoxním hamburgrářstvím v ulici Jana Roháče z Dubé (ano, tím bistrem s toliko přívětivou obsluhou…) a nově otevřeným asijským bistrem na Pěší zóně. Jakmile si lidé uvědomili, že si raději koupí hot dog za 15 Kč, hamburger za 20 Kč a hromadu asijských jídel za směšné ceny od přívětivé obsluhy, rozhodl se Jan Roháč z Dubé zasadit protiúder – a papundeklovými cedulemi láká strávníky na párek v róhlu za 9 Kč.

Navrhoval bych po Čáslavi vyvěsit plakáty „Dračí studna za dvacku, kafe za patnáct a arašídy navrch! Pouze v čáslavských čajovnách!“, ale i tak se bojím, že jak Čajovna v zahradě, tak Club Coffein budou do boje muset nasadit majonézu a langoše.

[ Aktuální známka: 1.81 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.