sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 21. 06. 2010 •• Rubrika: » Index » Informace » Policie •• pprap.Hanzlová

s_o Prevence není nikdy dost

S blížícím se časem prázdnin a dovolených apelují zejména dopravní policisté na chování v silničním provozu.
K celodennímu shonu se přidává mnohdy nervozita a spěch, které negativně ovlivňují chování účastníků silničního provozu. Kolize, havárie a dopravní nehody, které pak vznikají, se zdají být zcela zbytečné a ve velké míře jim lze předejít. Základními radami jsou opět vzájemná ohleduplnost mezi chodci, cyklisty a motoristy a ostatními účasníky.

Dodržováním povolené rychlosti a předvídáním v konkrétních situacích na konkrétních místech se nehodovost snižuje. Je třeba stále mít na vědomí, že v zastavěné části měst a obcí může dojít k nečekaným situacím, například vběhnutí dětí do vozovky. V případě objíždění překážky je nutné dát včas a zřetelně znamení o změně směru jízdy, a to i v případě předjíždění cyklisty. Myslíme tím nejen na řidiče jedoucí za námi, ale zejména na život a zdraví cyklisty. Ten by měl být ve svém vlasním zájmu dobře viditelný a to nejen za snížené viditelnosti.

Stejně bychom si měli počínat i v případě objíždění chodce, který jde po silnici. Pokud musí řidič náhle snížit rychlost jízdy nebo i zastavit před překážkou, nebo tvoří-li se kolona vozidel před ním, měl by použít výstražných směrových světel, aby včas upozornil řidiče jedoucí za ním.
Soutěž BESIP

Vždy je dobré udržovat od vozidel jedoucích před námi dostatečný odstup, abychom mohli včas zareagovat na nečekanou situaci. Je také třeba si uvědomit, že problém v nedání přednosti v jízdě může do jisté míry řešit řidič osobního automobilu razantním dobržděním, ovšem řidič kamionu nebo nákladního vozidla, a je-li plně naložen, takovou šanci příliš nemá. Může pak lehce dojít k posunu nákladu nebo i k havárii.

Manévrovací schopnost ve vyšších rychlostech opouští i řidiče motocyklů. Ti by měli přizpůsobit způsob a rychlost jízdy svým schopnostem a dalším okolnostem, zbytečně neriskovat rychlou jízdou, dbát zvýšené pozornosti v blízkosti křižovatek a v zastavěných částech měst a obcí. Chodci by si měli zase uvědomit, že žádné vozidlo není schopno zastavit takzvaně “na metru”. Vždy je třeba počítat s časem, kdy řidič zareaguje a s časem, který vozidlo potřebuje k úplnému zastavení. Nezřídka se jedná o mnohametrové vzálenosti. Pokud si tedy představíme situaci, kdy nečekaně vstoupíme do jízdní dráhy motorovému vozidlu, pak si následky můžeme zcela snadno představit.

To platí i na přechodech pro chodce. Zapomeňme na “dogmatickou” absolutní přednost chodce. Ten na přechod nesmí vstoupit, když už se v jeho bezprostřední blízkosti nachází vozidlo a řidič by tak nemohl bezpečně zareagovat a zastavit před přechodem. Pokud chceme přejít, měli bychom na to řidiče upozornit například svým postojem, ze kterého je patrné, že přejít hodláme.

V případě, že řidič dobržďuje, je dobré se přesvědčit, že o nás ví a dává nám přednost. Neobtěžujme řidiče přecházením mimo přechod pro chodce, a my řidiči, buďme zase ohleduplní k chodcům, kteří “nelenili” a k přechodu došli. Snížení nehodovosti a jejích následků máme všichni plně ve svých rukách. Většina z nás se jistě shodne na tom, že ŽÍT JE KRÁSNÉ. Scénář našeho života a života ostatních držíme ve svých dlaních….., tak proč v něm dělat škrty.

Dopravní inspektorát PČR Kutná Hora
Preventivně informační skupina PČR Kutná Hora

[ Aktuální známka: 0 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
121 (121 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
25 (25 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
2 (2 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
139 (139 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
30 (30 hl.)


Celkem hlasovalo: 322

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.