sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 22. 09. 2010 •• Rubrika: » Index » Informace » Volby 2010 •• admin

s_o Komunální volby Čáslav 2010 - SNK

Předvolební průzkum našeho serveru Čáslav, Kutná Hora a okolí. Odpovědi v tomto článku jsou od Sdružení nezávislých kandidátů a odpovídal nám Bc. Filip Jerie.
1. Právě probíhá krize a plány vládní koalice podle všeho běžným obyvatelům její přežití zrovna neusnadní. Daně se zvýší, příjmy sníží, podpora v nezaměstnanosti a v mateřské omezí a ceny většiny základních potřeb či služeb naopak vzrostou. V pochopitelné snaze ušetřit kde se dá, můžete i Vy být postaveni před otázku, na čem ušetřit. Omezili by jste spíše investice, nebo naopak ještě zvýšili poplatky obyvatelům za služby, nájmy a nebo daně z nemovitostí?
Máte pravdu, ekonomická krize se dotýká každého z nás. Velmi úsporný státní rozpočet pro rok 2011 je plánován tak, že stát utratí o 130 miliard více než vydělá. Je tedy nezbytné sestavit rozpočet Čáslavi tak, aby nebyl ztrátový, podpořil zaměstnanost rozumnými investicemi a nezatížil obyvatele našeho města.

Volební program Nezávislých garantuje vyrovnaný rozpočet, nezvyšování nájemného v městských bytech, zpřístupnění např. bazénu pro mateřské školky a školy zdarma, podporu diakonie.

Závěrem bych chtěl říci, že vyrovnaný rozpočet hospodaří s penězi které jsou reálně k disposici a nevytváří dluhy do budoucnosti. Investice města rozhodně nebudeme zabezpečovat zvyšováním poplatků obyvatelům Čáslavi.

2. Stát často pohlíží na drobné podnikatele jako na obtížný hmyz. Nedopadá na ně jenom krize, ale i konkurence například velkých obchodních řetězců nebo různé kontroly úřadů, či náklady na diskutabilní věci jako jsou třeba datové schránky atd. Máte nějaký program jak umožnit přežít i této skupině obyvatel nebo to ponecháte na volné ruce trhu?
Neřekl bych, že stát pohlíží vždy na drobné podnikatele jako na obtížný hmyz. Myslím, že stát svůj postoj často mění (volby, nová legislativa atd.). To je ve svém důsledku ještě horší.

Obchodní řetězce jsou všude ve světě a jejich chování určují především zákony země, nikoli postoj obce! Například ve stavebnictví se nikdo nepozastavuje nad tím, že vedle malých stavebních firem působí na našem trhu gigantické nadnárodní stavební společnosti. Řetězce znepříjemňují život drobným podnikatelům, na druhé straně snižují ceny zboží, často ovšem za cenu snížení jeho kvality.

Datové schránky jsou, myslím, přínosem. Pokud jde o náklady na ně, jistě mohly být nižší jako je tomu u všech projektů, které doposud organizoval stát.

Konkrétní podpora živnostníků z našeho volebního programu Nezávislých:

  • při zadávání zakázek města budeme oslovovat především místní firmy (vzpomeňte na rekonstrukci čáslavského náměstí firmou z Havlíčkova Brodu)
  • prodloužíme bezplatnou parkovací dobu v centru města.

3. Existuje minimálně jedna firma, která, ač je z Čáslavi, raději má sídlo v jiném městě, protože se jí to údajně vyplatí. Zřejmě se to vyplatí i té obci, u které je firma vedena, protože tam odvádí i daně a tak dále. Znáte naopak firmy, kterým se vyplatí být vedeni v našem městě? Ať už znáte, nebo ne, co by jste udělali pro to aby firmy spíše byly registrovány zde? Nebo to není pro Čáslav výhodné?
Město profituje pouze z daní OSVČ (osob samostatně výdělečně činných) – 30%. Firmy odvádějí daně do státní pokladny, ne městské.

Hlavní význam podnikání ve městě vidíme v zaměstnávání obyvatel města. Pokud bychom vyhráli volby, určitě bychom chtěli zavést systém výhod pro zaměstnavatele podle procent čáslavských zaměstnanců.

Mé informace o změně sídla firmy jsou však takové, že motivací změny je většinou míra vstřícnosti finančního úřadu.

Z mého pohledu je činnost městského úřadu a jeho odborů směřována k pomoci v metodické oblasti, rozhodně ne k represi.

4. Stát hodlá snížit tarifní tabulky a tím platy státním zaměstnancům. Od těchto tabulek se odvíjí i odměňování například zaměstanaců v městské nemocnici, i když zdejší tabulkové platy jsou již tak asi o 5% nižší nežli celostátní. Město také platí městskou policii. Budete prosazovat zachování platů těmto složkám alespoň v současné výši?
Předem se omlouvám za delší odpověď, ale bylo by ode mne nepoctivé jen říci, že zdravotnictví má málo peněz.

Nemocnice

Městská nemocnice, městské muzeum, Dusíkovo divadlo, základní školy jsou většinou příspěvkové organizace. Jsou zřizovány městem, které zajišťuje - dává k dispozici budovu dané organizaci a ručí za míru ekonomičnosti provozu. Platy by v  případě nemocnic měly být pokryty z plateb zdravotních pojišťoven – bodovým systémem. Čáslavská nemocnice hospodaří tak, že její rozpočet je vyrovnaný, není tedy ve ztrátě, což není zdaleka samozřejmé. Vyrovnaný rozpočet je ovšem vykoupen nízkými platy zaměstnanců. Jedinou možností jak zlepšit finanční podmínky zdravotníků je suplovat nedostatečné platby pojišťoven dotací z městského rozpočtu. Jedním ze stěžejních bodů našeho volebního programu je zlepšení platové situace v městské nemocnici, zvláště pak středního a nižšího zdravotnického personálu. Počítáme s příspěvkem z městského rozpočtu určeným pouze na platy.

Městská Policie

Snižování nákladů na ministerstvu vnitra by se nemělo dotýkat městké policie. Především chceme potlačit represivní složku jejich práce v případech drobných prohřešků. Pokud bude městská policie sloužit občanům města, není důvod ke snižování platů.

5. Sousední Kutná Hora pořádá několik kulturních festivalů, má více atrakcí pro turisty a nepochybně i větší zázemí. Zřejmě se také hodně věnuje propagaci takových akcí. Čáslav má ale také potencionální možnosti jak turisty zaujmout. Máme jednu z nejvyšších věží, kostel, hradby, existuje zde docela rozsáhlé podzemí, město má dlouhou historii a zajímavé okolí, nejstarší venkovské muzeum. Ale zdejší akce proběhnou někdy víceméně skrytě. (Srovnejme například Kutnohorské stříbření a rekonstrukci středověkých bitev v Čáslavi) Myslíte si, že je zde potenciál na zvýšení turistického ruchu, nebo ne? A co proto případně uděláte?

S touto formulací otázky si dovolím nesouhlasit z několika  následujících důvodů.

Kutná Hora je zahrnuta do programu UNESCO, což znamená významný přísun peněz na kulturu, navíc pojem UNESCO je vnímán automaticky jako punc kvality pro veškeré pořádané kulturní akce. Přesto je návštěvnost, vzhledem k vynaloženým prostředkům, nedostatečná. Kdo byl v centru Kutné Hory po 17. hodině ví, o čem mluvím.

Řeknu-li to naprosto lapidárně: „ chrám sv. Barbory vždy přebije Žižku“.

Z toho vyplývá, že Čáslavi naprosto chybí zřetelně označená historická stezka, zahrnující hradby, chrám sv. Petra a Pavla, lebku J.Žižky, ukázku katakomb, Otakarovu baštu, prodej knihy J.Karafiáta Broučci ve světových jazycích, představení města ve filmu v infocentru – Forman, Chitussi, Quis, Dusík, Těsnohlídek a další naprosto mimořádné osobnosti našeho kraje. Z turistického hlediska je výjimečná čáslavská synagoga.

V minulém volebním období pomohli Nezávislí uspořádat několik mimořádných kulturních programů, které byly kvalitativně srovnatelné s kulturními počiny největších evropských metropolí – vzpomeňme na koncert hudebníků Vídeňské a Pařížské filharmonie.

V minulém volebním období jsme zpřístupnili čáslavskou věž jako vyhlídku. Máme rozpracován velkolepý projekt čáslavské synagogy s firmou Less.

Prosím dovolte ještě jednu poznámku pod čarou : každé město by mělo mít plán komplexního rozvoje. Nelze upřednostnit kulturu před zdravotnictvím a nechat velkou nemocnici padnout.

6. Co by byly Vaše priority pokud by jste právě Vy jednoznačně vyhráli komunální volby v našem městě. Jmenujte zde tři nejdůležitější z nich.
Volby jsou konkurzem na vedení města. Achilovou patou každého konkurzu je, že kandidát je posuzován podle koncepce, která je připravena na současný stav, není tedy testován na schopnost správně se rozhodovat v nestandardních situacích, kterých je v našem státě většina.

Našimi prioritami jsou abecedně:
  • bezpečnost – omezení počtu heren, kamerový systém: školy, hřiště, na valech
  • bydlení – nezvyšování nájmů, malometrážní byty
  • zdravotnictví - finanční podpora Městské nemocnice, zřízení nemocniční lékárny

7.
Čemu by jste se naopak snažili zabránit?

Nevyváženému rozpočtu I vyrovnaný rozpočet může být nevyvážený, může výrazně preferovat jednu z  kapitol. Například sport.

Neprůhlednosti investic Budeme zveřejňovat průběh výběrových řízení a všechny sponzorské dary věnované městským subjektům.

Politikaření V době krize je obzvláště nutné spolupracovat se všemi, kteří chtějí pracovat pro naše město, tedy jeho obyvatelům jakýmkoli způsobem přispět k lepšímu životu. Bez ohledu na politickou příslušnost. Vážíme si nezištné pomoci, která může mít formu dobré rady, nabídky služeb nebo i kritiky.

8. Řada lidí tvrdí, že Čáslav je pro ně jenom taková noclehárna. Zřejmě tedy jezdí za prací jinam. Máte nějakou představu kolik zde od minulých voleb přibylo pracovních míst a kolik z nich bylo obsazeno Čáslavany? Existuje srovnání toho, kolik zde přibylo bytů a kolik pracovních míst? Jaká je perspektiva zaměstnanosti v Čáslavi? Je to pro Vás priorita, nebo se pragmaticky spokojíte s počtem trvale hlášených, od kterého se odvíjí dotace ze státního rozpočtu?
Naše město má výbornou polohu pracovní i rekreační. Je 72 km od Prahy, 33 km od Pardubic, 50 km od Hradce Králové, 20 km od Kolína, 12 km od rekreační oblasti – Zbýšovsko, 30 km od nejbližší sjezdovky. Je tedy logické, že obyvatelé našeho města využívají celou škálu pracovních příležitostí.

Město může přímo ovlivnit pracovní místa v městských organizacích jejich všestrannou podporou, může vytvářet pracovní místa pro pracovníky veřejně prospěšných prací a dočasná místa pro brigádníky, což je rovněž v programu Nezávislých.

Nepřímo můžeme ovlivňovat zaměstnanost podporou místních firem a organizací.

V minulosti v našem městě skončily firmy Pleas, jatka, mlékárna, ČSAO, pila. Žádné vedení radnice nedokázalo zamezit ukončení existence těchto firem. Nestalo se tak chybou vedení města ale z podstaty věci – tlaku trhu. Přibyla naopak firma Less – Timber, která zaměstnává 300 zaměstnanců.

Zaměstnanost je přímo závislá na možnosti bydlení v místě zaměstnání. Proto je jednou z našich priorit výstavba malometrážních bytů v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého. Celkový počet nových bytů a stavebních parcel přesahuje počet 400!Závěrem mi prosím dovolte popřát všem obyvatelům Čáslavi mnoho zdraví a důvodů ke štěstí a spokojenosti, Vám chci poděkovat za možnost názorové prezentace.
S pozdravem za Sdružení nezávislých kandidátů Filip Jeriesipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
123 (123 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
2 (2 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
146 (146 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
30 (30 hl.)


Celkem hlasovalo: 332

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.