sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 22. 09. 2010 •• Rubrika: » Index » Informace » Volby 2010 •• admin

s_o Komunální volby Čáslav 2010 - ČSSD

Předvolební průzkum našeho serveru Čáslav, Kutná Hora a okolí. Odpovědi v tomto článku jsou od České strany sociálně demokratické a odpovídal nám Ing. Jaromír Strnad.
1. Právě probíhá krize a plány vládní koalice podle všeho běžným obyvatelům její přežití zrovna neusnadní. Daně se zvýší, příjmy sníží, podpora v nezaměstnanosti a v mateřské omezí a ceny většiny základních potřeb či služeb naopak vzrostou. V pochopitelné snaze ušetřit kde se dá, můžete i Vy být postaveni před otázku, na čem ušetřit. Omezili by jste spíše investice, nebo naopak ještě zvýšili poplatky obyvatelům za služby, nájmy a nebo daně z nemovitostí?
Mohu konstatovat, že se nechceme vydat ani jednou z nastíněných cest. Není v žádném zájmu vedení města zvyšovat například platby za nájemné či daň z nemovitosti. Stejně tak by bylo krátkozraké pozastavovat investice, protože jen ty mohou vést k jeho dalšímu rozvoji, mohou přispět ke zvýšení počtu pracovních míst, zlepšit životní komfort místních obyvatel. Chceme tedy hledat takové možnosti zvýšení příjmu města, které by nezatížily kapsy zdejších občanů. Jednou z možností, která se v současné době nabízí, je přijetí novely vyhlášky o poplatcích za provozování výherních hracích automatů a terminálů.

2. Stát často pohlíží na drobné podnikatele jako na obtížný hmyz. Nedopadá na ně jenom krize, ale i konkurence například velkých obchodních řetězců nebo různé kontroly úřadů, či náklady na diskutabilní věci jako jsou třeba datové schránky atd. Máte nějaký program jak umožnit přežít i této skupině obyvatel nebo to ponecháte na volné ruce trhu?
Samozřejmě že se snažíme podle sil města drobné podnikatele podporovat. Je zájmem města a jeho obyvatel, aby zde tito živnostníci žili a podnikali, ať již z důvodu většího rozpětí nabízených služeb, tak i z důvodu tvorby zdravého konkurenčního prostředí. Vedení města také v tomto ohledu zavádí zcela konkrétní kroky - pouze pro ilustraci: jedním z nich bylo například relativně nedávné zrušení poplatků za parkování v centru města v určitých hodinách. Přijetím tohoto usnesení jsme vyšli vstříc drobným obchodníkům, podnikajícím v jádru města. Ti měli oprávněné obavy z možnosti bezplatného parkování poblíž větších nákupních center a tím snížení své konkurenceschopnosti v místním prostředí. V Čáslavi rozhodně nikdo drobné podnikatele "obtížný hmyz" nepovažuje a ani považovat nebude.

3. Existuje minimálně jedna firma, která, ač je z Čáslavi, raději má sídlo v jiném městě, protože se jí to údajně vyplatí. Zřejmě se to vyplatí i té obci, u které je firma vedena, protože tam odvádí i daně a tak dále. Znáte naopak firmy, kterým se vyplatí být vedeni v našem městě? Ať už znáte, nebo ne, co by jste udělali pro to aby firmy spíše byly registrovány zde? Nebo to není pro Čáslav výhodné?
Záleží na tom, o jaký podnikatelský subjekt se jedná. V případě právnické osoby je daň z příjmu přerozdělována centrálně, to znamená, že v tomto případě nezáleží na tom, kde má firma svoje sídlo. U fyzických osob (osoba samostatně výdělečně činná) je systém trochu jiný - 30% daně z příjmu náleží přímo obci, ve které má firma sídlo a další část se opět přerozděluje centrálně. Příjmy z daní OSVČ jsou však minimální.

Otázka volby sídla firmy většinou nesouvisí ani tak s městem samotným, jako spíše s přístupem jednotlivých finančních úřadů, které jsou v některých lokalitách dejme tomu benevolentnější. Na tuto skutečnost ale města nemají vliv. Každopádně pokud firma dodržuje veškeré stanovené zákony, nemá důvod se obávat žádného z finančních úřadů a je zcela jedno, ve kterém městě má svoje sídlo. Nejde tedy o to, že by například Čáslav kladla jakékoliv překážky podnikatelům.

4. Stát hodlá snížit tarifní tabulky a tím platy státním zaměstnancům. Od těchto tabulek se odvíjí i odměňování například zaměstanaců v městské nemocnici, i když zdejší tabulkové platy jsou již tak asi o 5% nižší nežli celostátní. Město také platí městskou policii. Budete prosazovat zachování platů těmto složkám alespoň v současné výši?
Město, jako zřizovatel zdejší nemocnice bude usilovat o to, aby platy jejích zaměstnanců zůstaly i nadále alespoň ve stejné výši, jako je tomu doposud. Zdravotnické zařízení na vysoké úrovni, které město již řadu let průběžně modernizuje, stejně jako kvalitní personál nemocnice, jsou jednou z priorit Čáslavi. Snižování platů v tomto zařízení proto neplánujeme. Stejný postup chceme volit i v případě městské policie, jejíž prospěšnost pro pořádek ve městě si také každodenně uvědomujeme.

5. Sousední Kutná Hora pořádá několik kulturních festivalů, má více atrakcí pro turisty a nepochybně i větší zázemí. Zřejmě se také hodně věnuje propagaci takových akcí. Čáslav má ale také potencionální možnosti jak turisty zaujmout. Máme jednu z nejvyšších věží, kostel, hradby, existuje zde docela rozsáhlé podzemí, město má dlouhou historii a zajímavé okolí, nejstarší venkovské muzeum. Ale zdejší akce proběhnou někdy víceméně skrytě. (Srovnejme například Kutnohorské stříbření a rekonstrukci středověkých bitev v Čáslavi) Myslíte si, že je zde potenciál na zvýšení turistického ruchu, nebo ne? A co proto případně uděláte?

Je třeba si přiznat, že Kutná Hora vždy byla turisticky atraktivnější, resp. více navštěvovaná. Kromě jiného je to bezesporu dáno i její velikostí a počtem kulturních památek.

Čáslav, na jejíž historii jsou zdejší obyvatelé právem hrdí, může svým návštěvníkům nabídnout o něco méně turistických "lákadel" - čímž však v žádném případě nechci snižovat hodnotu historických památek v našem městě, o jejichž propagaci se město snaží nejrůznější formou. Za všechny lze uvést prezentaci na nejrůznějších webových portálech, účast na veletrhu cestovního ruchu v Brně, představení v tištěných médiích, zaměřených na dovolené a cestování. Jistým problémem ve městě je menší možnost ubytování, což může turisty odvádět právě do přibližně dvakrát větší blízké Kutné Hory.

Potenciál zvyšování turistického ruchu ve městě samozřejmě je a my se snažíme jej neustále podporovat například nedávným otevřením rozhledny ve věži kostela svatých Petra a Pavla či současnou rekonstrukcí historického centra města, která zkrášlí centrum města jak pro místní, tak samozřejmě i zvýší jeho atraktivitu v očích turistů.

6. Co by byly Vaše priority pokud by jste právě Vy jednoznačně vyhráli komunální volby v našem městě. Jmenujte zde tři nejdůležitější z nich.
Naší prioritou by v takovém případě zůstaly úkoly, na jejichž realizaci již delší dobu pracujeme. Jednoznačně tedy jde o rekonstrukci a přístavbu technického zázemí Dusíkova divadla, výstavbu multifunkční sportovní haly ve Vodrantech (zimního stadionu) či zprovoznění cyklostezky, která by v konečné fázi měla propojit Čáslav s Filipovem, Koudelovem a Drobovicemi bezpečným okruhem pro sportovní vyžití místních obyvatel. To jsou ale samozřejmě pouze některé ze záměrů, které bychom rádi zabezpečili.

 

7. Čemu by jste se naopak snažili zabránit?
Každé vedení jakéhokoliv města musí mít jako jednu z priorit na paměti bezpečnost svých občanů. Proto bychom se i do budoucna snažili zajistit co největší míru bezpečí čáslavských obyvatel - tedy jinak řečeno snažili bychom se zabránit zvyšování počtu přestupků, vandalských činů či přímo kriminality na území města. V tomto ohledu je třeba vyzdvihnout práci městských policistů, kteří mají na udržování pořádku v Čáslavi velký podíl.

8. Řada lidí tvrdí, že Čáslav je pro ně jenom taková noclehárna. Zřejmě tedy jezdí za prací jinam. Máte nějakou představu kolik zde od minulých voleb přibylo pracovních míst a kolik z nich bylo obsazeno Čáslavany? Existuje srovnání toho, kolik zde přibylo bytů a kolik pracovních míst? Jaká je perspektiva zaměstnanosti v Čáslavi? Je to pro Vás priorita, nebo se pragmaticky spokojíte s počtem trvale hlášených, od kterého se odvíjí dotace ze státního rozpočtu?
Přesná čísla k dispozici nemám, ale jsem přesvědčen o tom, že růst počtu obyvatel města i pracovních míst jsou v jakési rovnováze. Plynulé zvyšování počtu obyvatel Čáslavi (mimochodem toto není celorepublikový trend) je jistě dáno jak nabídkou pozemků pro individuální výstavbu, tak i realizací bytových domů. Nabídku pracovních míst zase zajišťují firmy, které zde v uplynulé době začaly podnikat - jedná se například o moderní provoz pily firmy LESS v Chrudimské ulici. Stejně tak dříve prázdné objekty v průmyslové zóně na okraji města jsou dnes téměř ve všech případech využívány k výrobě a další podnikatelské činnosti.

Musíme si také uvědomit, že každá případná výstavba nového většího průmyslového podniku má dvě strany mince. Současně se vznikem nových pracovních míst dochází k částečnému zhoršení životního prostředí pro občany, žijící v blízkosti takového provozu. Jak jsem již ale naznačil v jedné z předchozích odpovědí, vedení Čáslavi se snaží - právě s vědomím odpovědnosti za udržení pracovních míst ve městě - podporovat místní drobné podnikatele. Vzhledem k dobré dostupnosti blízkých měst jako je Kutná Hora či Kolín se domnívám, že počet subjektů, které zde nabízejí pracovní místa, odpovídá možnostem našeho města.sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
123 (123 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
2 (2 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
146 (146 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
30 (30 hl.)


Celkem hlasovalo: 332

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.