sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 24. 09. 2010 •• Rubrika: » Index » Informace » Volby 2010 •• admin

s_o Komunální volby Čáslav 2010 - KSČM

Předvolební průzkum našeho serveru Čáslav, Kutná Hora a okolí. Odpovědi v tomto článku jsou od Komunistické strany Čech a Moravy a odpovídal nám pan Zbyšek Kříž.
1. Právě probíhá krize a plány vládní koalice podle všeho běžným obyvatelům její přežití zrovna neusnadní. Daně se zvýší, příjmy sníží, podpora v nezaměstnanosti a v mateřské omezí a ceny většiny základních potřeb či služeb naopak vzrostou. V pochopitelné snaze ušetřit kde se dá, můžete i Vy být postaveni před otázku, na čem ušetřit. Omezili by jste spíše investice, nebo naopak ještě zvýšili poplatky obyvatelům za služby, nájmy a nebo daně z nemovitostí?
Náš postoj trvale vychází ze stavu naší společnosti. Že jsme se dostali do finanční a hospodářské krize je všeobecně známo. Hlavními viníky jsou banky, které podle pravicových politiků musí být soukromé, protože stát je prý špatný hospodář. Banky nadělaly dluhy a stát to za ně platil. Teď vláda chce aby dluhy platili ti, kteří je nezpůsobili.

Cesta z krize, a v tom se všichni shodujeme, je v nastartování ekonomiky. Ekonomika však, aby se rozjela, potřebuje odbyt. Odbyt bude jen tehdy, když bude vysoká koupěschopnost obyvatel. A ta se nezvedne žádnými škrty a propouštěním. Škrtat se může u těch, kdo mají tak vysoké příjmy, že to jejich koupěschopnost neohrozí. To by mohlo řešit zavedení progresivní daně. A šetřit se také musí, ale jinak než uvažuje naše vláda, t.j. krácením platů, propouštěním a rušením staveb, které dávají pracovní příležitosti. Šetřit se musí tam, kde se zbytečně vyhazují státní peníze. Je třeba zkontrolovat předražené nákupy jak v armádě, v lékové politice, na dopravních stavbách, tak i únik zisků z republiky do finančních rájů.

2. Stát často pohlíží na drobné podnikatele jako na obtížný hmyz. Nedopadá na ně jenom krize, ale i konkurence například velkých obchodních řetězců nebo různé kontroly úřadů, či náklady na diskutabilní věci jako jsou třeba datové schránky atd. Máte nějaký program jak umožnit přežít i této skupině obyvatel nebo to ponecháte na volné ruce trhu?
Ve svém programu máme zakotveno všestrané podporování poctivě pracujících podnikatelů, zejména těch drobných, kteří nabízejí pracovní příležitosti. A to podle možnosti, které nám dá naše postavení v tomto politickém systému. Podnikatele nepovažujeme za "obtížný hmyz".

3. Existuje minimálně jedna firma, která, ač je z Čáslavi, raději má sídlo v jiném městě, protože se jí to údajně vyplatí. Zřejmě se to vyplatí i té obci, u které je firma vedena, protože tam odvádí i daně a tak dále. Znáte naopak firmy, kterým se vyplatí být vedeni v našem městě? Ať už znáte, nebo ne, co by jste udělali pro to aby firmy spíše byly registrovány zde? Nebo to není pro Čáslav výhodné?
Je těžké dnes změnit stav, kdy firmy sídlící v Čáslavi jsou vedeny v jiných obcích a tam platí daně. Oceňujeme u nich alespoň to, že jsou pro Čáslav sponzorsky dost zajímavé a čiností pomáhají ne málo vylepšovat vzhled a životní prostředí v našem městě. I když neplatí daně zde, vážíme si takových firem pro poskytování zaměstnání obyvatelům našim i v okolí.

4. Stát hodlá snížit tarifní tabulky a tím platy státním zaměstnancům. Od těchto tabulek se odvíjí i odměňování například zaměstanaců v městské nemocnici, i když zdejší tabulkové platy jsou již tak asi o 5% nižší nežli celostátní. Město také platí městskou policii. Budete prosazovat zachování platů těmto složkám alespoň v současné výši?
Jsme proti tzv 10% snižování platů státních zaměstnanců. Jsme proto, aby byla zaručena spravedlivá odměna všech státních zaměstnanců a zkvalitňovat jejich práci pro spokojenost občanů. Je pro nás naprosto nepřijatelné a nesprávné zužovat problematiku zdravotnictví, policie, hasičů či záchranářů pouze na platy. Jde přece o mnoho víc.

5. Sousední Kutná Hora pořádá několik kulturních festivalů, má více atrakcí pro turisty a nepochybně i větší zázemí. Zřejmě se také hodně věnuje propagaci takových akcí. Čáslav má ale také potencionální možnosti jak turisty zaujmout. Máme jednu z nejvyšších věží, kostel, hradby, existuje zde docela rozsáhlé podzemí, město má dlouhou historii a zajímavé okolí, nejstarší venkovské muzeum. Ale zdejší akce proběhnou někdy víceméně skrytě. (Srovnejme například Kutnohorské stříbření a rekonstrukci středověkých bitev v Čáslavi) Myslíte si, že je zde potenciál na zvýšení turistického ruchu, nebo ne? A co proto případně uděláte?

Zvýšit zájem turistů o Čáslav se dá jen propagací. Máme ve městě informační centrum, to by mělo dostat na starost i propagaci. Chce to jen více se objevovat na stránkách tisku i dalších sdělovacích prostředků, k čemuž je zapotřebí více zapisovatelů.

6. Co by byly Vaše priority pokud by jste právě Vy jednoznačně vyhráli komunální volby v našem městě. Jmenujte zde tři nejdůležitější z nich.
Je pravda, že v posledních pár letech se vzhled města zlepšil. Ale ne všude. Čáslav nutně potřebuje opravit nádraží, zřídit parkovací plochy u něho. Vyřešit parkování návštěvníků polikliniky. Další věc, která znepříjemňuje život našich obyvatel, je nadměrná hlučnost letadel z letiště, zvlášť v lokalitě Budín. Též je třeba je třeba řešit nepříjemné ovzduší skládkou. Městem byla slíbena výstavba zeleného pásu kolem skládky.

V bytové výstavbě se hodně stavělo a staví, ale chybí sociální byty pro seniory a startovací byty pro mladé rodiny. Je zajímavé, že se zvyšujícím se počtem bytů se nezvyšuje úměrně počet obyvatel města. Aby se zvýšil zájem o přihlášení k trvalému pobytu, mohli bychom trvalý pobyt zvýhodnit (třeba slevou na svoz TKO)

 

7. Čemu by jste se naopak snažili zabránit?
Zabraňovat chceme a budeme všemu, co nebude ve prospěch občanů Čáslavi.

8. Řada lidí tvrdí, že Čáslav je pro ně jenom taková noclehárna. Zřejmě tedy jezdí za prací jinam. Máte nějakou představu kolik zde od minulých voleb přibylo pracovních míst a kolik z nich bylo obsazeno Čáslavany? Existuje srovnání toho, kolik zde přibylo bytů a kolik pracovních míst? Jaká je perspektiva zaměstnanosti v Čáslavi? Je to pro Vás priorita, nebo se pragmaticky spokojíte s počtem trvale hlášených, od kterého se odvíjí dotace ze státního rozpočtu?
Číslo něco přes 500 nezaměstnaných osob a téměř 11% nezaměstnanost a dojíždění mnohých za zaměstnáním mimo Čáslav, to nás silně znepokojuje. Až na budování malometrážních bytů nás zase bytová výstavba v Čáslavi poměrně uspokojuje. I když to v současných podmínkách nebude snadné, budeme podporovat vše, co zvýší zaměstnanost obyvatel a usnadní pokrarčující bytovou výstavbu ve městě.

MěV KSČM Čáslavsipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
123 (123 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
2 (2 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
146 (146 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
30 (30 hl.)


Celkem hlasovalo: 332

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.