sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 18. 04. 2012 •• Rubrika: » Index » Názory •• Boodin

s_o Pirát je ten, co se nesklonil...

Pirát je ten, co se nesklonil...

Dobrý den,

je ten, kdy nenaleznete krev ve stolici a o tom se vůbec nehádám. Integrita, či funkce organismu – zdraví, je na prvním místě každého člověka. Hned na tom druhém je ale integrita mentální, či kompaktnost ducha. Každý z vás toto čtoucí je unikátní mysl, věřme že s dílčími, analytickými schopnostmi, tedy je schopna vytvořit svou vlastní projekci reality, kterou následně zhodnotí. Tedy: máte dobrá pocit z dnešního dne? A to nikoli jen ve vztahu k oné ranní toaletě, jistě. Postupte výš a jako plnohodnotná individualita pohleďte na dnešek komplexně.

Pokud máte nějakých výhrad, tak budou nejspíš názorového rázu a i jako individuality všichni podléháme společenskému tlaku. Tedy jedinec čtoucí internet netrpí fyzicky, protože kdyby skutečně trpěl – tak nečte internet. Přesto je v dnešním průměru nepokojený. Nespokojený s dnešní morálkou, kulturou a politickou realizací. Zpravidla disponuje dojmem definitivního pošlapání veškerých ideálů veřejné správy a jsa bombardován mediálními doklady, neustále má možnost zjišťovat, že dnešní veřejná správa přešla do stavu zcela odtrženého od vůle občana, do modelu markantně kriminálního, kterému vévodí osobní prospěch původních, občanských delegátů z voleb vzešlých a který v důsledku tvoří občansky nekompetentní vládu, přímo, či nepřímo devastující již tak utlumenou zem, jakou jsou právě Čechy.

Moudrý člověk posléze dospěje ke zjištění, že ani perspektivně se to nezlepší, protože českému sociálně-politickému prostředí již dvacet let dominují dvě strany za konstantního přívěšku třetího, postupně vymírajícího. ODS a ČSSD za stálého sledování atrofovanou KSČM zde tvoří toto klima i schéma, kdy veškerá současná kultura i morálka je ovlivněna právě jejich neustálým střídáním. A tak zásadní ironie vězí v onom momentu, že když nyní končí perioda ODS, logicky nastupuje tak jako vždy dříve: perioda ČSSD. Průměrný, český člověk je jednoduše natolik omezený, že byť mu ČSSD už mnohokrát předvedla kompletní koalici s ODS, tak že jí stejně dá svůj hlas, když má střídat a tak jsou současné preference socialistů nejvýš, protože ODS končí. Aby ale za čtyři roky ČSSD opět nahradila. Ano, přesně v tom dlí česká tupost, která je objektivní příčinou onoho pocitu z úpadku morálky i funkce. Čech si za současný stav může opravdu hlavně sám, primárně svou zvykovou volbou.
Pirátská strana

Přesto...řada z nás se nikdy nesklonila. A neskloní i přes neustále pokusy o vlastní ponížení. Řada z nás přišla na to, že osobní hrdost a vlastní morálka je nad onou obvyklou prostitucí veřejných činitelů, co vám budou do tváře v úsměvu lhát a malovat zářnou budoucnost, kdy však jejich cílem je jen osobní profit a pokročilé zneužití prostředků jim svěřených – občanských daní. Já sám mám krajně palčivou zkušenost s místní radnicí a prostě ani nehodlám s nikým diskutovat o tom, že lidé na ní úřadující se jakkoli neštítí využití skupinové moci proti jednotlivému – z jejich úhlu – nýmandovi. A protože mne již unavuje vést impotentní spory s radnicí ignorující občanský zájem a protože radnice postupuje v orientaci na zisky sobě vlastních jedinců, spojil jsem se s Českou pirátskou stranou, které primárním cílem je absolutní a kýmkoli přístupná veřejná správa na všech bodech její organizace. Jedním z hlavních podnětů je ona půjčka místního zastupitelstva v hodnotě 80 milionů na ‚opravu‘ Dusíkova divadla, protože z mého vlastního pohledu je to částka, za níž by šlo postavit divadla dvě a nikoli opravit jedno. Předem jsem vzdal pokusy žádat tuto radnici, aby mi poskytla finanční rozpis nákladnosti jednotlivých položek i operací, neboť tato radnice pracuje v modelu, že potvrdí zákonnou povinnost informovat občana o využití veřejných prostředků, ale protože nemá stanovenou lhůtu do kdy tak musí vyhovět, čeká jednoduše na chvíli, kdy zemřete a přestanete ‚prudit‘. Jako občana mne zajímá i důvod, proč je město zatíženo skládkou v současném rozměru a prostě bych opět rád věděl, na jakém základě byl tento model realizován. Nu a protože se nepovažuji za všeznalého a protože vždy vítám zapojení občana do jeho vlastního zájmu veřejné správy, potřebuji prostě, aby administrativa radnice byla otevřená a dostupná. Pro každého. A kompletně. Takový model však nabízí skutečně jen jedna, jediná strana v Čechách: Česká pirátská strana.

Lidská pokora je samozřejmě funkční a jistě se sluší ctít ty, co pro veřejný zájem konají, či mnoho vykonali. Leč nelze již akceptovat váženost podmíněnou skrytým zneužitím a proto je v každého osobním právu vyhodnocovat si za vážené pouze ty, co jednají víc než občan objektivně. A já skutečně nemám pocit, že současná správa města socialisty by udělala z tohoto města místo plné pracovních nabídek, rozvíjející se a perspektivní. Nikdy jsem se nenechal ukojit zářivými fasádami a novými chodníky, protože je mi líto, ale nejsem ještě stařec žijící jen ze sekundárních, estetických vjemů, které lze ke všemu opět velmi výhodně realizovat, pokud tiše spolupracujete s firmou stavařinu zvládající a která vás posléze třeba odmění za přátelství svou vlastní formou. Pro mne je statisticky určující věkový průměr města a v rámci Čáslavi mám absolutní jistotu, že město hrubě stárne, mladí odcházejí a produktivní migrují za prací, kdy tento stav nahrazují jedinci často problematičtí, tvořící s občany konflikt klidně v samém středu města. Starosta se v obci prakticky nevyskytuje, sedíc jedním zadkem na dvou židlích a radnici prakticky spravují jedinci, kteří v přímých, komunálních volbách propadli. To je subjektivně faktický obraz tohoto města, jehož zákonnou relevanci si nejsem schopen určit sám. Od toho by měla být funkční justice. A od toho by se měl odvíjet zájem občana, jemuž opravdu JDE o místo, v němž žije. Nadávat si pro sebe a být za rétorického tvrďáka v knajpě – jak to situaci změní? Být ale Pirát s tvrdým tlakem na rozkrytí zatuchlých rejdů městské správy, která by tak musela přejít do daleko efektivnějšího režimu...tomu už říkám možnost. A mít možnost znát fakta, o to jediné tu jde...

Nabízím tedy ‚možnost‘. Jsem v osobním kontaktu s předsedou Pirátů a i dalšími místopředsedy, tedy jsem schopen prokázat, že jsou to lidé jednající i myslící nad obvyklý rámec provinční malosti, který jde opravdu o jediné: vrátit veřejnou správu zpět pod vliv občana, kdy posléze už záleží na něm, jakou orientaci svého místa si bude přát. Piráti neomezuji politickou orientaci. Je jedno, jestli levičák, nebo pravičák, cílem je vrátit lidskou důstojnost jednotce zvoucí se ‚občan‘. A teprve až bude naplněna faktická, již dnes zákonná povinnost, že občan musí mít možnost svou volbou ovlivňovat veřejné dění, můžou se nadšenci vrátit ke hře na levou a pravou, která je v Čechách ale v koalici, že? Strana Pirátů jednoduše nabízí absolutně otevřený přístup ke všem veřejným údajům i funkčním, protože od toho jsou veřejné, aby je veřejnost mohla a měla i vyhodnocovat. Toto město a ani celý stát není těch lidí, co často jednostranně rozhodují v neprospěch velkých množin lidí. Není těch lidí, co prosazují privátní, či lobbistické zájmy. Prostě není těch, co si z veřejného prostředí udělali svůj vlastní plácek, na němž jednají v duchu, jako by jim patřil. Dvacet let se vám zde střídá ODS a ČSSD a vy stále hodláte současný trend podporovat? Pokud ano, tak proč se sami nevyhodnotíte za ty, co mají tento stav na svědomí? Přemýšlejte...

V tomto městě Českou pirátskou stranu zastupuji. Ta mne zároveň umístila na kandidátku do krajských voleb, kdy já nemám problém své místo přenechat komukoli, kdo pirátské principy pochopí ještě intenzivněji, než já. Uvědomte si, že pokud to vše kolem vás dnes, všechny ty kauzy, rostoucí bezpráví a zbytnělý alibismus veřejných činitelů JE ‚královskou morálkou‘...tak vám nic jiného – v případě, že jste slušný člověk – než být Pirát nezbývá. Je to prosté...

Rád zodpovím jakýkoli dotaz týkající se České pirátské strany (vhamral@seznam.cz). Logicky uvítám každého s vlastní hrdostí, co již pochopil, že střídání současných politických stran v pink-pong rytmu je dokonale nesmyslné a iracionální. Rád uvedu do hnutí Pirátů každého, kdo není bojácný a podřízený. Za to mohu nabídnout kontakt nikoli jen v rámci Čech, ale napříč celé Evropy, protože příkladně v Německu již bez Pirátů vládu nesloží. Je mi líto, ale máte možnost stát se součástí trendu, který je skutečně větší než vy sami.

Neodpouštím
Nezapomínám
Čekejte mě! ;)

[ Aktuální známka: 1.50 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.