sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 15. 05. 2012 •• Rubrika: » Index » Kultura » Výstavy •• D.Novák

s_o Za výstavou Idy Saudkové

TV Čáslav mi v pilotním díle svého vysílání nedávno poskytla prostor k uvedení základních informací o výstavě fotografky Idy Saudkové, kterou naše sdružení uspořádalo v čáslavské Výstavní síni.
V rámci svého příspěvku jsem vyjádřil rozčarování z extrémně nízkého zájmu místních o téměř jakékoli kulturní akce – a pod kulturou si, tak jako to bohužel činí mnozí, rozhodně nepředstavuji fotbal. Dočkal jsem se několika reakcí souhlasných, několika rozpačitých a jednoho názoru ostře nesouhlasného, provedeného (jistě nezáměrně) zcela ve stylu slavného Jiránkova vtipu „Já jsem Jíra z Maršova. Tys prej o nás řek, že žerem chrousty.“ Dotyčnému anonymovi jsem popřál, aby mu chrousti nikdy nevystydli.

V uplynulých dvaceti letech jsem se na různých místech Čech podílel na organizaci desítek kulturních akcí. Získávání finančních prostředků se mnohdy podobalo křížové cestě, ale Čáslav mezi všemi městy, městysy a vesnicemi hraje smutný prim – ještě nikdy předtím jsem s prosbou o podporu neoslovil tolik podnikatelských subjektů a zároveň se mi ještě nikdy předtím nestalo, že by všichni oslovení veškeré prosby, žádosti a návrhy odmítli. Ke konkrétním číslům: jak prostřednictvím elektronické pošty, tak i standardními dopisy jsme s existencí, záměry a plány našeho občanského sdružení seznámili celkem 387 adresátů z Čáslavska a Kutnohorska – podnikatele, ředitele, manažery – které jsme současně požádali o podporu tehdy připravované výstavy. Z téměř čtyř set oslovených osob zareagovaly během následujících měsíců čtyři; ostatním jsme nestáli za odpověď, což lze s klidným svědomím interpretovat jako odmítnutí. Výstavu sice nepodpořil nikdo, obdržené odpovědi však poskytly cenný, byť nutně zlomkovitý vhled do způsobu uvažování některých reprezentantů komerční sféry Čáslavska a Kutnohorska.

První odpověď byla promptní – manažer jisté firmy poděkoval za informace a za pozvání, ale s lítostí nám sdělil, že jeho zaměstnavatel zásadně nepodporuje lokální kulturní podniky. Odpověď druhá byla neskonale zajímavější – dotyčný podnikatel nám ve svém e-mailu slovy poněkud nevybíravými doporučil, abychom se starali zejména o sebe a „věci důležité“, a neotravovali s „podobnými pitomostmi“ jako jsou „nějaké výstavy“. Samozřejmě jsme slíbili, že jej již více s kulturou obtěžovat nebudeme, aby příště nemusel sáhnout po revolveru.

Způsob, jakým jsme byli odmítnuti autorem třetího e-mailu, byl relativně sofistikovanější – dostalo se nám vysvětlení, že již samotná žádost o podporu dokazuje naši neschopnost a nesmyslnost podobných aktivit, protože mezi kulturou a podnikáním není zásadní rozdíl; nárok na existenci mají jen takové kulturní podniky, které si na sebe vydělají, tvrdil ten dobrý muž. Poděkovali jsme mu za jeho názor a přislíbili, že jakmile zcela zpitomíme, vrhneme se na produkci nějakého dalšího zbytečného muzikálu.

Osobně mě nejvíce – jistým zvráceným způsobem – potěšila reakce čtvrtá, jíž nás jedna společnost informovala o tom, že by byla ochotna uvažovat o podpoře našich aktivit, ale pod podmínkou vyřazení některých konkrétních děl z tehdy připravované výstavy, s nimiž si případně nepřála být spojována; přiznám, že vyhnout se v odpovědi vulgárním výrazům stálo jisté přemáhání.

Protože nejsem sám, kdo má s Čáslaví podobně tristní zkušenosti, domnívám se, že by bylo jistě zajímavé zpracovat na dané téma seriózní sociologickou studii. Do té doby se spokojím s ponaučením, že mám být dvojnásob vděčen všem, kteří aktivity občanského sdružení Třiatřicet podpořili; některé jsme o to dokonce nemuseli ani žádat. Za pomoc a podporu při realizaci výstavy fotografií Idy Saudkové proto ze srdce děkuji místostarostovi Čáslavi, panu Jiřímu Havlíčkovi, čáslavské městské radě, Kamilu Handlířovi a Janovi Andrlemu z firmy HOKA, Václavu Jungovi ze společnosti EUDAI, Městskému muzeu a knihovně v Čáslavi, řediteli Galerie výtvarných umění v Mostě Petru Svobodovi, Ivě a Filipovi Jeriovým ze Základní umělecké školy J. L. Dusíka v Čáslavi, Bohumíru Novákovi, Ivě Polákové a Janě Novákové.

David Novák, Třiatřicet o.s.

[ Aktuální známka: 1.78 ]

sipka Nejnovější inzeráty

23.10.2020 - Bojmany
nabídka (Jiné)
Věštění pomocí siderického…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
152 (152 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
36 (36 hl.)


Celkem hlasovalo: 348

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.