sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 24. 05. 2012 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• admin

s_o Tvrdé přistání v Čáslavi

Včera těsně před polednem havarovalo na letišti v Chotusicích ruské vojenské letadlo, které u nás provádělo pozorovací let v rámci programu Otevřené nebe. Na jeho palubě cestovalo přes dvacet osob, 6 z nich bylo zraněno, z toho dva vážně.
Program Open Skies umožňuje státům, které jsou v něm zapojeny ročně několik pozorovacích misí nad územím druhých států a na oplátku musí umožnit podobné lety nad svým územím. Je v něm zapojeno 34 států, převážně evropských, Ruska, Ukrajiny, Turecka, US a Kanady. Cílem je umožnit vzájemnou kontrolu vojenských objektů a zvýšit důvěru mezi účastnickými státy.

Letoun Ruské federace typu Antonov AN-30 startoval z Čáslavi a původně měl směřovat do Pardubic, byl ale odkloněn zpět do Čáslavi z důvodů opravy přistávací dráhy v původním cíli letu. Z dosud ne zcela jasných příčin se přistání nezdařilo, letoun se netrefil na začátek přistávací plochy ale až na její konec, při přistání se poškodila přední část podvozku a letadlo vyjelo z dráhy a skončilo na řepném poli za letištěm. Při přistání se letadlo rozlomilo a začalo hořet.

Dúvod havarie je zatím zahalen tajemstvím. Spekuluje se prozatím o třech možnostech, první je obligátní chyba pilota, který přistál příliš tvrdě, čím zničil podvozek a následně se letadlo stalo neovladatelným. Druhá hypotéza mluví o vadném podvozku, který se buď zasunul zpět nebo zlomil a ve svém důsledku vedl ke stejnému výsledku. Třetí možnosti je, že požár na palubě vznikl v pilotní kabině ještě před přistáním a vedl k témuž konci.
Antonov An 30

Proti první verzi hovoří předpoklad, že na tyto mise se neposílají žádní nováčci, bylo zcela ideální počasí a letiště má vešleré možné vybavení na přistání prakticky jakéhokoliv typu letadla. Druhou verzi zpochybňují letečtí odborníci kteří o tomto typu hovoří jako o zcela bezproblémovém letounu, i když již dnes poněkud zastaralém. Požár v pilotní kabině ještě za letu by naopak mohl vysvětlit toto nezdařené přistání poměrně snadno. Navíc z fotografií se zdá, že právě kabina pilotů byla požárem značně zasažena.

Rozhodně ale všichni na palubě přežili, byť šest z nich s poraněními, dva z toho vážnými. Převážně se jednalo o popáleniny, pět ze zraněných jsou ruští vojácí a jeden je čech. Zraněn byl i jeden ze zasahujících hasičů, který se nadýchal dýmu. Všichni až na jednoho z posádky se dostali z letadla vlastními silami a poslednímu ven pomohli. Ten je také tim, kdo urtpěl nejvážnější popáleniny na 20% těla. Lví podíl na dobrém konci této letecké havarie mají hasičské jednotky na letišti, které byly na místě prakticky okamžitě a letadlo rychle uhasili.

Podle názorů leteckých odborníků je tento typ letounu maximálně spolehlivý takže se jich většina kloní spíše k chybě pilota, nebo k požáru na rozvodnici snímkovacího zařízení, které je rovněž v kabině. Nyní přijde na řadu mravenčí práce se zjišťováním příčin havarie, které si mimo jiné vyžádá uzavření našeho jediného letiště pro stíhačky. Součástí bude totiž i pečlivé prohledání širokého okolí a hledání případných stop havarie. Naši bezpečnost budou prozatím hlídat slovenské MiG-29. Letoun samotný je nejspíše na odpis.

Protože nebylo zpočátku jasné, kolik je zraněných tak byly na místě soustředěny vozy záchraných služeb z blízkého i vzdálenějšího okolí v celkovém počtu kolem 10. vozů a přivolány byly rovněž i dva vrtulníky ZS z Prahy a Hradce. Naštěstí počty zraněných již dále nevzrostly. Podle internetových zdrojů jsou všichni mimo ohražení života.

[ Aktuální známka: 1.75 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
3 (3 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
2 (2 hl.)


Celkem hlasovalo: 14

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.