sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 24. 05. 2012 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• admin

s_o Tvrdé přistání v Čáslavi

Včera těsně před polednem havarovalo na letišti v Chotusicích ruské vojenské letadlo, které u nás provádělo pozorovací let v rámci programu Otevřené nebe. Na jeho palubě cestovalo přes dvacet osob, 6 z nich bylo zraněno, z toho dva vážně.
Program Open Skies umožňuje státům, které jsou v něm zapojeny ročně několik pozorovacích misí nad územím druhých států a na oplátku musí umožnit podobné lety nad svým územím. Je v něm zapojeno 34 států, převážně evropských, Ruska, Ukrajiny, Turecka, US a Kanady. Cílem je umožnit vzájemnou kontrolu vojenských objektů a zvýšit důvěru mezi účastnickými státy.

Letoun Ruské federace typu Antonov AN-30 startoval z Čáslavi a původně měl směřovat do Pardubic, byl ale odkloněn zpět do Čáslavi z důvodů opravy přistávací dráhy v původním cíli letu. Z dosud ne zcela jasných příčin se přistání nezdařilo, letoun se netrefil na začátek přistávací plochy ale až na její konec, při přistání se poškodila přední část podvozku a letadlo vyjelo z dráhy a skončilo na řepném poli za letištěm. Při přistání se letadlo rozlomilo a začalo hořet.

Dúvod havarie je zatím zahalen tajemstvím. Spekuluje se prozatím o třech možnostech, první je obligátní chyba pilota, který přistál příliš tvrdě, čím zničil podvozek a následně se letadlo stalo neovladatelným. Druhá hypotéza mluví o vadném podvozku, který se buď zasunul zpět nebo zlomil a ve svém důsledku vedl ke stejnému výsledku. Třetí možnosti je, že požár na palubě vznikl v pilotní kabině ještě před přistáním a vedl k témuž konci.
Antonov An 30

Proti první verzi hovoří předpoklad, že na tyto mise se neposílají žádní nováčci, bylo zcela ideální počasí a letiště má vešleré možné vybavení na přistání prakticky jakéhokoliv typu letadla. Druhou verzi zpochybňují letečtí odborníci kteří o tomto typu hovoří jako o zcela bezproblémovém letounu, i když již dnes poněkud zastaralém. Požár v pilotní kabině ještě za letu by naopak mohl vysvětlit toto nezdařené přistání poměrně snadno. Navíc z fotografií se zdá, že právě kabina pilotů byla požárem značně zasažena.

Rozhodně ale všichni na palubě přežili, byť šest z nich s poraněními, dva z toho vážnými. Převážně se jednalo o popáleniny, pět ze zraněných jsou ruští vojácí a jeden je čech. Zraněn byl i jeden ze zasahujících hasičů, který se nadýchal dýmu. Všichni až na jednoho z posádky se dostali z letadla vlastními silami a poslednímu ven pomohli. Ten je také tim, kdo urtpěl nejvážnější popáleniny na 20% těla. Lví podíl na dobrém konci této letecké havarie mají hasičské jednotky na letišti, které byly na místě prakticky okamžitě a letadlo rychle uhasili.

Podle názorů leteckých odborníků je tento typ letounu maximálně spolehlivý takže se jich většina kloní spíše k chybě pilota, nebo k požáru na rozvodnici snímkovacího zařízení, které je rovněž v kabině. Nyní přijde na řadu mravenčí práce se zjišťováním příčin havarie, které si mimo jiné vyžádá uzavření našeho jediného letiště pro stíhačky. Součástí bude totiž i pečlivé prohledání širokého okolí a hledání případných stop havarie. Naši bezpečnost budou prozatím hlídat slovenské MiG-29. Letoun samotný je nejspíše na odpis.

Protože nebylo zpočátku jasné, kolik je zraněných tak byly na místě soustředěny vozy záchraných služeb z blízkého i vzdálenějšího okolí v celkovém počtu kolem 10. vozů a přivolány byly rovněž i dva vrtulníky ZS z Prahy a Hradce. Naštěstí počty zraněných již dále nevzrostly. Podle internetových zdrojů jsou všichni mimo ohražení života.

[ Aktuální známka: 1.75 ]

sipka Nejnovější inzeráty

23.10.2020 - Bojmany
nabídka (Jiné)
Věštění pomocí siderického…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
153 (153 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
36 (36 hl.)


Celkem hlasovalo: 349

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.