sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 01. 06. 2012 •• Rubrika: » Index » Názory •• V. Hamral ml.

s_o Pasivita zabíjí

Upřímně? Hodí se mi to a hřeji si polévku. Zatčení Ratha jako socialistické ikony nezřízeně oslavované v pravidelných periodách absolutně jednostranným a na zakázku tvořeným periodikem Čáslavské noviny je až příliš symbolické pro můj postoj, než abych se tvářil za rozšafně uvědomělého v klidném kývnutí.
Chce se mi vískat a za divokého jódlu ječet: „Neříkal jsem to? Já jsem to ŘÍKAL!“ A protože mi mediální situace nahrává, a protože já nemám moc co ztratit, mohu si expresivně paušalizovat: „Socani jsou pokrytecký ksindl, falešný a podlý. A Čáslav ovládají jen socani...“ Pevně věřím, že zde přestane číst každý druhý omylem sem zabloudivší. Já netrvám na přečtení, já trvám na mozku čtenáře a tím si v Čáslavi prostě jistý nejsem...

Středočeský kraj je nezadluženějším krajem v Čechách. Středočeský kraj dluží 3,8 miliardy korun a třeba plzeňský kraj dluží nulu. Hezkou, čistou nulu. Středočeský kraj si ale bude muset miliardu ještě půjčit, aby mohl vůbec fungovat. Tedy jako nejzadluženější kraj si bude muset své zadlužení ještě masivně navýšit, aby se vůbec udržel v chodu. Výdobytek správy socialisty a katastrofální je to v tom, že já povahou levicový jsem. ČSSD má být tuzemská levice, reprezentovat skupinu lidí s ohledem na druhé a tlačit na RACIONÁLNÍ veřejnou správu. Místo toho máme čelního představitele této ‚levice‘ ve vazbě, justiční orgány pracují na rozkrytí masivní, korupční chobotnice právě ve středočeském kraji a to vše je zaštítěno právě ČSSD.

Následně v Čáslavi se opravila nákladně radnice, což prakticky bledne před 60 milionovou opravou divadla, která dle mého názoru schématem dokonale spadá do onoho zneužití veřejných peněz, protože obyčejný, lidský rozum říká, že opravovat budovu šedesáti miliony je mrhání. Rathova vesnice, kde se mělo také za 60 milionů opravovat, raději projekt okamžitě zastavila po jeho zatčení. Jednoduše celým mým vědomím prostupuje pocit, že socialisté masivně zneužívají lidských ohledů k vlastnímu prospěchu a že využívají kolektivistické momenty skupiny lidí jen ke svému obohacení. A abych to případně čtoucím zastupitelům města urychlil: jmenuji se Vladimír Hamral mladší a skupinovou žalobu jste na mne již podat chtěli. Nic se od té doby nezměnilo, dle mne se radniční praxe jen a jen utužila, takže si tu žalobu klidně podejte; já za sebe neříkám nic špatného, ale pouze a jen svůj názor.

A subjektivně budu i pokračovat. Já prostě vím, proč jsem pro radnici za hajzla a zcela chápu, proč mne správní sbor nesnáší. Já prostě z jejich úhlu nechápu onu fatálně odpornou část české povahy, že když někdo něco dělá pro věc veřejnou, takže si zaslouží i nějakou tu odměnu navíc, protože se na tom ‚namakal‘ a neměl volné večery jako obyčejný občan chodící po práci na pívo. Ano, že za to dostává nadprůměrnou mzdu je automatika a tak to má být, ale to není ta odměna, kterou si takový správce opravdu zaslouží. Ta dlí v určitých ‚odklonech‘ (ano, i takovéto manipulativní vulgárnosti jazyka vložili politici do české řeči: odklon, penězotoky a vykomunikování – new speak), tedy v odklonech takříkajíc ‚bokem‘. A pozor: takový ‚odkláněč‘ ve veřejné správě to necítí za něco špatného, protože on žije v pocitu, že je to jen spravedlivé doplnění jeho oficiálního přijmu. Jistě, až biologický fakt je ten, že člověk jako v zásadě stále animální savec kojící se po porodu JE korupční z podstaty a korupce je přirozenou složkou animální frakce lidského komplexu...

A po pravdě... já bych ani nepsal, kdybych třeba na úřadech nenarazil na lascivní plakáty opět radnice, zvoucí ke sledování města na obecně oblíbeném Facebooku. Nu, ten kdo město nesleduje může hádat, jak se stránka města na této sociální síti jmenuje. Já to raději napíšu hned, protože znění je to až komické: ‚Město, které máme rádi.‘ Ten, kdo tuto stránku zřizoval prostě musel být ten samý komediant, co se účastní i Čáslavských novin – diktované pozitivum. Stránka se vás neptá, jestli máte k městu nějaké výhrady, či jestli vám něco vadí. Naopak. Stránka vašemu podřízenému mozku sděluje, že to město prostě MÁTE rádi a nebudeme o tom diskutovat. Pocit naprosto stejný, jako když otevřete Čáslavské noviny – úspěch, radniční úspěch, úspěch radnice, mažoretky, budoucí úspěch a plánovaný úspěch. Po přečtení Čáslavských novin mám prostě pocit, jak kdyby mi do chřtánu někdo natloukl homoli cukru a ‚udus se, blbečku, hlavně však nepřemýšlej!‘ Pozitivistická, neobjektivní a účelová propaganda je to tak obrovská, že to prakticky muselo skončit vrcholným, lokálním počinem zvaným: Čáslav TV!

Čáslav TV komentovat nemohu, protože objektivně: ti mladí socialisté se prostě snaží a po pravdě velmi zdařile kopírují naivistickou úroveň ranního Studia kamarád. Je to MILÉ (je to povinně milé jako všechno v Čáslavi), je to mladé a je to křečovitě vtipné. Kdybych byl padesátiletá kojná v přechodu a pojídal rakvičku se šlehačkou u kapučína, tak bych z Čáslav TV asi řval nadšením – ten pořad je téměř roven tomu, který se jmenuje Barvy života. Ale protože jsem normální muž před čtyřicítkou a trpím zvláštním pocitem, že nejsem v tomto městě jediný, uvítal bych určitou...populační ohleduplnost. Tedy část pořadu stylem Studia kamarád, část pořadu něco o chlup dospělejšího. Však mám pocit, že mé apely jsou marné, protože jako vše v Čáslavi, i Čáslav TV společně s Čáslavskými novinami a společně s onlineovým: ‚Město, které MÁTE rádi!‘ je pod taktovkou jedné, jediné deky: místní ČSSD!

Nakonec...neměl bych nic proti růžovému Orwellovi, který městem zuří, neměl bych nic proti diktatuře umělého pozitivismu, který vyvíjí radnice na podporu své praxe, neměl bych nic proti té ohromné a účelové falši, kterou cítím v každém obecném postoji, kdyby ty čelní představitele alespoň nezavírali. Ryba smrdí od hlavy je také rčení a nejzadluženějšímu kraji Čech zavřeli hejtmana, který byl pro tohle město kultem – stále vám to přijde jako ideální perspektiva?

Ale opět: jsme malá řiť, městečko o 10 tisíci lidech a po pravdě – většina zde zná většinu. Službičky bublají v podpalubí společnosti neustále a tak tu vzájemná výpomoc stále funguje. Tedy radnice je se svými lidmi propojena, protože zastupitelé mají své vlastní praxe a jsou to místní elitáři. Zavázat si okolí vyhověním je to nejsnažší, když spravujete veřejné a po pravdě: být by to tak i mělo. To je smysl samosprávy. Chytit někoho za ruku a ukázat – na to nemá občan právo. A nemá hlavně možnost. Zůstává mu jen soucítit s prostředím a pokud je zde produkováno TOLIK ČSSD podpory...musí to přijít divné i tomu, co má radnici v oblibě.

Na názor mám prostě právo, účastnit se snad až povinnost, takže byť jsem místně v nemilosti: pasivita zabíjí...a Čáslav je FAKE! Tak! \o/

[ Aktuální známka: 2.41 ]

sipka Nejnovější inzeráty

28.2.2021 - Žleby
nabídka (Jiné)
Prodám plechovku garáž o r…
••• Všechny inzeráty •••

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
28 (28 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
156 (156 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 361

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.