sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 21. 09. 2012 •• Rubrika: » Index » Názory •• admin

s_o Metanol už i v Ronově

Metanol se nevyhýbá ani Chrudimsku. Z nemocnice byl propuštěn pacient z Ronova n/D, u kterého byly nalezeny stopy metanolu, naštěstí ve velmi malém množství. Policie v reakci uzavřela dvě večerky v Ronově, i když odkud přesně pocházela toxická látka se zatím nezjistilo.
Občan Ronova středního věku, který je ve svém okolí znám slabostí pro alkohol, mezi obětmi nebude. Podle internetových zdrojů byla u něj toxická látka sice nalezena ale naštěstí jen v malém množství. Byl také již propuštěn do domácího ošetřování. Následné policejní kontroly vyústily v uzavření dvou asijských večerek v městečku na dlani. Vyšetřování dále probíhá a jeslti tam byly nalezeny lahve se závadným obsahem není známo.
panák alkoholu

Je zde paradoxní, že záliba v lihových nápojích pro tentokrát spíše postiženému pomohla. Sice mu nejdříve způsobila otravu, ale protože byl zvyklý pít velmi často (podle neověřených zpráv z jeho okolí býval podnapilém stavu obvykle i několik dní a i v době, kdy se dostal na ošetření měl být v podnapilém stavu) tak se svým zlozvykem vlastně vyléčil.

Jsou všechny zdroje podchyceny?

Protože ale není jasné, odkud přesně metylalkohol v tomto případě pocházel, je možné že na další "zájemce" jejich dávka ještě někde čeká. Není jasné, jestli si závadný alkohol koupil až po začátku prohibice, nebo se jedná o staré zásoby. Podle většinového názoru ale takoví lidé zásoby dopředu příliš nenakupují.

Zajímavou myšlenkou, jak se zbavit dalších možná stovek nebo tisíců časovaných bomb, ktere někde tikají (respektive zde je tak tiše leží a čekají až je nějaký nešťastník v depresi z toho všeho okolo otevře a vyzunkne) je zde. Zní to velmi logicky, ale mám značné obavy, že k něčemu odobnému se naši papaláši jen tak neodhodlají. Ono by to pár set milionů asi stálo a na občany se to plejtvat nebude!

Zde je tedy možná na místě si uvědomit, že prohibice nás nejspíše před pančovným alkoholem 100% nazachrání. Vždy se najdou místa, kde bude nějak k sehnání. Co způsobí, je nedostatek legálního, nezávadného alkoholu - větší prodejci si jeho prodej nedovolí. A také možná krach likérek, kterým nyní vyschl i další zdroj příjmu, tedy export do zahraničí. S tím ruku v ruce ztráty pracovních míst, jak v likérkách, tak následně i možná v pohostinstvích, ztráty státního rozpočtu, možné soudní spory likérek se státem... to všechno bude generovat desítky či spíše stovky milionů ztrát, které zaplatíme - jak jinak - zase my všichni.

Možná by bylo namístě se ptát, proč není metylalkohol v seznamu zvláště nebezpečných jedů, kde byl po celou dobu socializmu a i ještě asi 10 let poté? Kdo a proč ho z toho seznamu novelizací vyřadil a umožnil tak tuto sérii otrav. Jestliže je více jak deset let veřejným tajemstvím, že možná až čtvrtina tvrdého alkoholu na našem trhu je původem upravený technický líh, proč stát už dávno tomuto nelegálnímu kšeftování nezabránil?

Asi se do řešení odpovědným moc nechce

Ono je totiž snažší odposlouchávat třeba Ratha a pak ho chytit se sedmičkou v krabici. Proč nevěnujeme stejnou pozornost alkoholové mafii? Proč dokážeme tak bravurně sledovat a odposlouchávat poslance a nedokážeme mafiány? Nechceme, nebo neumíme? Nebo je přímo někdo z vyšších míst kryje a má za to svá procenta? Asi ano, když to trvá už tak dlouho.

Možná že je také snažší zvýšit DPH a snížit důchody a tak to, co by státu přišlo na spotřební dani z alkoholu, vyrazit z lidí. Ano, tato cesta je snadná, trochu se o tom na vládě pokecá a pak protlačí většinou v parlamentu. Snadné, rychlé, elegantní. Proč šlapat na kuří oko bohatým lumpům, lepší se s nimi nějak dohodnout, třeba něco kápne. Konečně jsou to našinci, ne jako ta voličská chamraď. A chybějící prostředky vyždímáme ze vdov a sirotků.

Možná to ale neříkám správně, možná bychom se neměli pořád jenom ptát ale také někomu vrazit pár pořádných facek. No ne? Šak Kalousek to tak taky dělá, tak proč ne my... .?


[ Aktuální známka: 1.33 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
154 (154 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
43 (43 hl.)


Celkem hlasovalo: 357

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.