sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 16. 10. 2013 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• D.Novák

s_o František Kmoch by měl radost

Kolín a jeho blízké i vzdálenější okolí je doslova rájem muzikantů. Právě u nás má zejména dechová hudba obrovskou tradici. Důkazem toho je i malá, mladá dechovka Věnovanka vedená kapelníkem Václavem Musílkem.
Její základ tvoří muzikanti z již zaniklého, cenami opředeného mládežnického orchestru ZUŠ v Čáslavi, kteří uvítali spolupráci s hudebníky ze ZUŠ Kolín a okolí. Přesto, že spolu zkouší a hrají jen něco málo přes rok, rozhodli se přihlásit do mezinárodní soutěže malých dechových hudeb Vejvodova Zbraslav. A světe div se, měli úspěch!

Tento festival se každoročně pořádá na počest tamního slavného rodáka, muzikanta a skladatele Jaromíra Vejvody, autora světově proslulé polky Škoda lásky. Tentokrát vyšel termín festivalu na víkend 27. - 29. září. Říká se těžko na cvičišti, lehko na bojišti, tak muzikanti před soutěží zkoušeli ostošest. A vyplatilo se jim to!

Již v pátek se na večerním vystoupení ve festivalovém stanu rozpoutala vřava, publikum výskalo a tleskalo nadšením. Právě Věnovance se podařilo získat si přízeň natolik, že se diváci roztancovali a rozezpívali.
Věnovanka

V sobotu ráno už však partičku hudebníků přepadla nervozita z nadcházejícího soutěžního klání. Jak se nám to podaří? Bude to stačit na ocenění? Od 10:30 se v divadle Jiřího Srnce měla ukázat píle, kterou o zkouškách pravidelně vynakládali. Přes počáteční obavy byla ze zahraných skladeb cítit radost a lehkost. Potvrdilo se to, že komu se při cvičení nelení, tomu se zelení - z hlediště se totiž ozýval silný a pochvalný potlesk. Úspěch u diváků podruhé – líbilo se. Ovšem co na to porota? Věnováci si na vyhlášení museli počkat až do večera.

Pozitivní nálada vydržela -díky ní vznikl znovu další fanouškovský ohlas na koncertě, opět ve stanu, tentokrát ve dvanáct hodin. Tanec, zpěv a aplaus. Za povzbuzení od hlediště darovala kapela přídavek, a to v podobě trochu netradiční. Slavný pochod kolínského skladatele Františka Kmocha totiž kapela nejen zahrála, ale i sborově zazpívala. Celý stan se pak rozezněl právě v melodii a slovech této úžasné vlastenecké písně. Věřte, že Kmoch by měl obrovskou radost, kdyby sílu své písně od tolika lidí pohromadě slyšel. Na Věnovanku se po vystoupení obracelo spoustu lidí a chválili za úžasnou atmosféru, kterou kapela vytvořila. Úspěch potvrzen potřetí.

Vyvrcholením Vejvodovy Zbraslavi byl samozřejmě průvod. Jak diváci, tak muzikanti a mažoretky si ho náležitě užili. Sám Josef Vejvoda, syn Jaromíra Vejvody, pak oddirigoval všechny orchestry při společně zahraných nejslavnějších skladbách Jaromíra Vejvody: Zbraslavská, Kdyby ty muziky nebyly a Škoda lásky. Po koncertě Vejvodovy kapely přišlo na řadu vyhlášení výsledků soutěže. Napjatá nálada a očekávání ze všech zúčastněných přímo vyzařovala. A Věnovanka se nakonec přece jen dočkala. Získala za svůj výkon stříbrné pásmo a cenu poroty za nejlepší provedení povinné skladby – což samozřejmě vyvolalo nadšení a radost. Celá Věnovanka ovšem hodnotí jako nejpříjemnější zážitek pozitivní ohlasy na hudební produkci, kterou mohli pro posluchače vytvořit.

autor: Michal Čejka

Otázky pro Václava Musílka:

1. Jak bys jako kapelník zhodnotil průběh festivalu?
Všem bych chtěl poděkovat za odvedenou práci, nadšení, výbornou atmosféru, kterou jsme jako kapela vytvořily. Dále bych chtěl poděkovat rodičům a prarodičům dětí, kteří je pravidelně pouští na zkoušky, jezdí pro ně auty a i nadále nám zachovávají přízeň. Děkuji Vám za společně prožité chvíle.

2. Jaké jsou další plány s kapelou? Popřípadě, kam se Věnovanka vydá za dalšími soutěžemi?
Věnovanka zkouší v provizorních prostorech, najdou zastupitelé Čáslavi nebo Kolína vhodný prostor pro důstojné zkoušky malé dechovky. Moc bychom to uvítali. Samozřejmě doufáme, že se zůčastníme Kmochova Kolína a některého ze zahraničních festivalů v Německu či Švýcarsku.

3. Jak moc Tě překvapilo, že lidé na Věnovanku reagovali tak pozitivními ohlasy?
Osobně jsem byl až zaskočen jaký úspěch moji věrní Věnováci měli. Místy mi šel mráz po zádech, při písničce od Karla Hašlera – „Ta naše písnička česká“ se mi zase chtělo brečet radostí a nebyl jsem sám, to mi věřte.

Děkuji za příjemný rozhovor!


[ Aktuální známka: 1.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
5 (5 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
6 (6 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
9 (9 hl.)


Celkem hlasovalo: 25

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Já bych řek, že za Havla, to bylo skoro to samý. Akorát se tu tehdá nešířil COVID ale blbá nálada...

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.