sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 08. 10. 2013 •• Rubrika: » Index » Informace » Čáslav •• D.Novák

s_o Čáslavská společnost HOKA interier podpořila crowdfundingový projekt místního sdružení

Společnost HOKA interier, známá svou podporou mnoha kulturních a společenských událostí nejen v Čáslavi, přispěla tentokrát na crowdfundingový projekt občanského sdružení Třiatřicet. Cílem projektu je shromáždit za šest týdnů dostatek finančních prostředků na první vydání českého překladu ojedinělé vzpomínkové knihy.

Co je to crowdfunding?

Crowdfunding, neboli dobrovolné kolektivní financování, je způsob, jak po drobných částkách získat od většího množství lidí či firem peníze na nějaký malý projekt. Nejde o nic nového, koneckonců i sbírka na stavbu Národního divadla - jakkoli se tehdy rozhodně nejednalo o "malý projekt" - byla vlastně crowdfundingem. Co se však změnilo podstatně, je možnost seznámit s existencí sbírky co nejširší veřejnost prostřednictvím Internetu. A právě za tímto účelem vzniklo v Čechách několik specializovaných stránek, zaměřených na crowdfunding. Je však nutno zdůraznit, že zatímco v západních zemích se tomuto typu sbírek daří - ve Spojených státech či Velké Británii darují lidé prostřednictvím crowdfundingu stovky milionů až několik miliard korun ročně - v posttotalitních státech typu České republiky je situace výrazně odlišná. V současnosti se u nás považuje za úspěch, že například český crowdfundingový web HITHIT rozdělil za dobu své existence - ve srovnání s vyspělými státy zanedbatelnou - částku tři miliony korun.

Výhody crowdfundingu

Weby jako je HITHIT nabízejí několik výrazných výhod pro dárce i autory projektu - na straně jedné odstraňují potenciálně složité účtování, protože autor projektu dostane až celkově vybranou částku, na straně druhé chrání dárce například tím, že pokud se nepodaří shromáždit stanovenou sumu, vrátí se jim veškeré poskytnuté finanční dary zpět, a to v plné výši. Další výhodou je fakt, že dárci obvykle nebývají odměněni pouze dobrým pocitem, ale nejrůznějšími bonusy, souvisejícími s projektem. Řada crowdfundingových projektů tak má často vlastně podobu předplatného na nějaký budoucí produkt či službu, které by ale bez takto získaných prostředků nevznikly. A to je i případ aktuálního projektu občanského sdružení Třiatřicet.

Nový projekt čáslavského sdružení Třiatřicet

Čáslavské občanské sdružení Třiatřicet zatím veřejnost zaregistrovala jako již pravidelného hlavního organizátora jarních výstav českých výtvarníků; naposledy se jednalo o několikaměsíční prezentaci obrazů Prof. Vladimíra Franze v místním Dusíkově divadle. Tentokrát však sdružení přišlo s akcí zcela odlišného typu - pod názvem Ještě nepřišel můj čas hodlá vydat první český překlad knihy, popisující autentické vzpomínky srbského chlapce na útrapy, jimiž se svou rodinou musel čelit během války v převážně muslimském městě Goražde, obklíčeném a bombardovaném několik set dní srbskými jednotkami. Sdružení navíc rozhodlo, že se potřebné finanční prostředky pokusí shromáždit právě formou crowdfundingu prostřednictvím webu HITHIT.

Ještě nepřišel můj čas
Do konce projektu zbývá ještě přibližně čtyřicet dnů. A záleží i na vás, zda se potřebnou částku podaří získat a tuto unikátní knihu vydat, nebo zda projekt skončí - možná navždy - v šuplíku a všem dárcům se vrátí peníze, které na tento účel věnovali. Společnost HOKA interier si však již nyní zaslouží poděkování za svůj velkorysý příspěvek.

"33"

[ Aktuální známka: 1.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
3 (3 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
2 (2 hl.)


Celkem hlasovalo: 14

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.