sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 11. 12. 2013 •• Rubrika: » Index » Názory •• admin

s_o Co je vlastně pravda aneb jak snadné je manipulovat...

V poslední době v našem "stabilně krizovém světě" dochází stále k nějakým válkám, protestům, hnutím a tak podobně. Můžeme si o nich sice udělat obrázek z medií, ale protože naše media už dávno někomu patří a jsou považována za svého druhu zbraň, mohou být naše informace pokřivené. Co je vlastně pravda? Můžeme se k ní nějak dobrat? Možná že to už dnes ani není možné.

Do následujícího textu jsou vložena tři videa. Nebudu se zabývat tím, do jaké míry jsou či nejsou pravdivá, případně zrežívovaná nebo tendenčně upravena. To se zjistit stejně s absolutní jistotou nedá a tak to nechám na každém z Vás. Jde mi o něco jiného.

Podobná "svědectví" se běžně užívají na podporu našich či jiných "těch jedině správných" pohledů na nějaký problém či rovnou na nějakou celou zemi. Z takových svědectvích se potom dělají závěry, které nejednou ospravedlní i válku kterou sesadíme nějaký, pro někoho nepohodlný, režim. Pak tam sice zbude vleklá občanská válka, či se k moci dostane nějaký jiný diktátor ale to nevadí, protože je to ten "náš".

Tak se tedy podívejte, jak to lze zrežírovat: Jako první vidíme ukázku z Kyjeva, která je na youtube označena za Policejní brutalitu. Moc jí tam sice vidět není, ale jako důkaz to stačí i tak. Stačí že to zobrazuje to zlou stranu.Další video ukazuje vyloženě řady vyloženě brutálních policistů, kteří tam brutálně stojí a nechávají se brutálně mlátit. Hamba jim! To musí skončit! Za tím je určitě Rusko a jeho věčné vměšování do všeho!A na posledním z nich vidíte, jak to má být správně. Demokratické policisty, jak zakročují proti zlým nepovoleným demonstrantům z Occupy Wall street. Zlotřilá chátra proti policistům užívá řadu nepovolených pomůcek, například mají bundy, boty nebo kalhoty. Nebo dokonce vlastní názor! Také si zakrývají tváře aby je bylo obtížné nafilmovat a potom po zásluze zavřít. Sláva policistům, obětavě bránícím naše demokratické hodnoty!Tak se mi nakonec zdá, že jsou ta videa snad nějak pomíchaná... ale nejsou. Jen jsou (zde záměrně) vybrána tak, aby ukazovala pravý opak toho, co mají ukazovat podle naší současné oficiální pravdy. Anebo ne? (Ironicky laděné poznámky k výše uvedeným videím neberte kor moc vážně, mají jen dokreslit to, na co poukazuji - a to je snadnost vytvoření textu s důkazy, které se zrovna hodí. Ve skutečnosti jsem nebyl ani v Kyjevě ani v USA a tak o pravdivosti nemohu říci zhola nic.)

Ať už je to jakkoliv, ukazuje to velmi výmluvně, jak lze použít/zneužít podobné "důkazy", třeba když potřebujeme někde provést nějakou lumpárnu... Netvrdím, že to tak být musí, ale určitě může. A příště to může být třeba i u nás.

Tady ještě pro doplnění vidíte videa z posledních dnů, kdy se demokratická opozice odvážně chápe aktivity a vnáší konečně světlo do problému. Jako nejvhodnější zdroj světla byl našimi pokojnými demonstranty zvolen lety osvědčený a prověřený Molotovův koktejl. Vidíme jasně, jak se těm ošklivým policistům pěkně rozsvítilo (alespoň některým) a mohou na popáleninovém centru přemýšlet o tom, jeslti by nebylo lepší přenechat budoucnost opravdovým demokratům. Opravdovým, alespoň podle západního (našeho, tedy jistě Bohem posvěceného) modelu. A když ne Bohem, tak třeba čertem. Konec konců, na tom přeci čerta starého záleží...

A další ukázky demokratických mírumilovných demonstrantů, které podporoval Kocáb a Schwarzenberg (jistě si všichni přejeme, aby se stejné demokratické metody začaly používat i v naší zemi, třeba místo voleb, no nebyla by to ta správná legrace... ) (21.2.2014)Nyní (3/2014) slyšíme hodně silných slov, že by Rusko mělo diplomaticky jednat s Ukrajinskou vládou, kterou jsme všichni houfně uznali (co na tom že je to nejspíše fašistická sběř, hlavně když je proti Rusku), což se ukazuje z jejich rasistických zákonů - například zrušení ruštiny v zemi, kde je obrovská ruská menšina, to je ten správný demokratický zákon. Asi jako kdybychom v bývalém ČSR zrušili slovenčtinu, nebo nedej bože teď zakázali romštinu. Co to je jiného, nežli provokace? A proč to podporujeme? Proč je v našem zájmu takováhle Ukrajina?

Je jasné, že Rusko nepřistoupí na to, aby bylo připraveno o svou jedinou pořádnou námořní základnu, to musí být každému jasné (chtěl bych vidět jiné země na jeho místě). A nejspíše právě z tohohle důvodu se to všechno děje. Může z toho být i světová válka, což zjevně netrápí ty, co to rozpoutali. Názorná ukázka toho, jak ti, kteří nyní v Kyjevě vládnou k moci prišli..Osobně bych rád žil ve světě, kde se dodržují dohody. Možná že Rusko garantovalo, že nebude mít územní nároky vůči Ukrajině. Možná ano. Ale USA a Nato zase garanovaly, že se nebudou rozšiřovat dále na východ. Vzhledem k tomu jak to dopadlo, nemají žádné právo něco říkat, také své dohody nedodržují.

A výrok amerického ministra Kerryho, že "V jednadvacátém století se prostě lidé nechovají jako ve století devatenáctém, kdy provedete invazi do jiné země na základě úplně vymyšlené záminky." opravdu sedí. Na základě jakéžeto záminky USA provedly převrat v Iráku? Nebyla také náhodou zcela vylhaná? Nezemřelo tam kolem milionu lidí a není to dodnes rozvrácená země plná sebevražených atentátníků?

Doufám jen že Rusové nebudou následovat jejich příkladu příliš doslovně, jelikož by pak museli vybombardovat zbytek Ukrajiny a zanechat jí v troskách. Ale to asi ne, jelikož tam mají hodně spoluobčanů, což bohužel nebyl v případě Iráku problém USA, které z něj tak mohli v klidu udělat kůlničku na dříví (nebo spíše oslíčka otřes se, jak se zdá).

[ Aktuální známka: 2.56 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
4 (4 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
5 (5 hl.)


Celkem hlasovalo: 18

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Ano, už asi chápu. Miloš Zeman je pro Vás ztělesněním samotného ďábla. Ale i v tom případě číslo toho článku, co na něj plánujete aplikovat, je 66 a nikoliv 666!

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.