sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 21. 05. 2014 •• Rubrika: » Index » Kultura » Výstavy •• D.Novák

s_o Organizátoři čáslavské výstavy Pavla Vašíčka hodlají vydat tištěný katalog; podobný počin prý Čáslav nepamatuje celá desetiletí

Po celý květen probíhá v čáslavské Výstavní síni na nám. Jana Žižky unikátní výstava krajinomaleb Pavla Vašíčka, jednoho z nejvýraznějších představitelů mladé generace českých výtvarníků; expozice má název "Ten tajemný předmět touhy...".
Její hlavní organizátoři z místního občanského sdružení Třiatřicet se rozhodli výstavu zdokumentovat formou reprezentativního tištěného katalogu. Předseda sdružení David Novák k tomu uvedl následující: "Už při zahájení příprav jsme věděli, že k téhle výstavě musí vzniknout katalog. Původně jsme chtěli, aby byl k dispozici při vernisáži a spustili jsme kvůli tomu i fundraisingovou kampaň na serveru HITHIT.

I když se při ní vybralo skoro třicet tisíc, nestačilo to, což se ale nakonec ukázalo jako výhoda. Jednak teď máme víc času na přípravu a jednak jsem kromě všech vystavených děl nechali dodatečně zfotit i celou instalaci, takže poté, co výstava skončí, katalog zůstane jejím jediným trvalým svědectvím a současně cenným uměleckým a historickým artefaktem.

Navíc jsme se totiž rozhodli udělat z toho trošku exkluzívní záležitost - katalog vydáme v omezeném nákladu a všechny exempláře budou číslovány. Lze to brát i jako příspěvek našeho sdružení k oslavám 750. výročí založení města; podobný počin, myslím reprezentativní katalog z výstavy současného špičkového malíře, totiž Čáslav nejspíš nepamatuje desítky let."


"Většina nákladů na vydání katalogu už byla uhrazena či jinak zajištěna z prostředků sdružení a z darů jeho členů a příznivců - pro informaci, jedná se o částku v rozmezí sedmdesát až devadesát tisíc korun. Teď vlastně zbývá získat finance jen na papír a vlastní tisk, a v tom nám, doufáme, pomůže veřejnost.

V minulosti patřilo k samozřejmostem, že například lidé, považovaní za elitu města - představitelé vedení obce, ředitelé různých institucí či podnikatelé - se na místní kultuře osobně podíleli nebo ji zcela automaticky finančně či materiálně podporovali. Tento stav považujeme za jedno z měřítek civilizovanosti a rádi bychom věřili tomu, že se k němu, coby společenskému standardu, opět vracíme,"
dodává David Novák s tím, že veškeré informace pro případné dárce jsou uvedeny na webu sdružení.

Každý, kdo chce získat katalog z právě probíhající výstavy Pavla Vašíčka, tak může prostřednictvím e-mailu "triatricet@email.cz" kontaktovat občanské sdružení Třiatřicet nebo přímo zaslat finanční příspěvek ve výši nejméně 400,- Kč na účet sdružení č. 2400201062/2010; do zprávy pro příjemce je třeba uvést „Katalog“ a současně poslat své kontaktní údaje na uvedený e-mail. Jakmile katalog vyjde, obdrží jej všichni dárci poštou. Jména všech dárců budou navíc v katalogu otištěna na čestném místě.

Autor: tk

[ Aktuální známka: 1.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

Kvalifikovanou většinou byl všem státům EU včetně ČR vnucen princip rozdělování uprchlíků podle kvót určovaných Evropskou komisí. To fakticky znamená jakékoliv množství a napořád. Přitom miganti k nám podle všeho ani nechtějí a značná části z nich se nikdy také neintegruje. Existují rizika bezpečnostní i zdravotní. Jak se máme zachovat?

  Všechny přijmout a pozvat i další, ať žije multikulti! Huj!
126 (126 hl.)
  Přijmout je. Oni se určitě integrují. Určitě jim všem hrozí nebezpečí.
5 (5 hl.)
  Vybírat si. Důsledně. Jen ty, teří mají sami zájem zde zůstat a chtějí se integrovat!
26 (26 hl.)
  Nedá se nic dělat, jen brblat u piva, EU je pán...
3 (3 hl.)
  Dát najevo nesouhlas, petice, demonstrace. Vláda se o nás nepostará, pokud ji nedonutíme!
146 (146 hl.)
  Je to v pr... Jdu si koupit žiletkový drát a samopal!
31 (31 hl.)


Celkem hlasovalo: 337

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.