sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 21. 05. 2014 •• Rubrika: » Index » Kultura » Výstavy •• D.Novák

s_o Organizátoři čáslavské výstavy Pavla Vašíčka hodlají vydat tištěný katalog; podobný počin prý Čáslav nepamatuje celá desetiletí

Po celý květen probíhá v čáslavské Výstavní síni na nám. Jana Žižky unikátní výstava krajinomaleb Pavla Vašíčka, jednoho z nejvýraznějších představitelů mladé generace českých výtvarníků; expozice má název "Ten tajemný předmět touhy...".
Její hlavní organizátoři z místního občanského sdružení Třiatřicet se rozhodli výstavu zdokumentovat formou reprezentativního tištěného katalogu. Předseda sdružení David Novák k tomu uvedl následující: "Už při zahájení příprav jsme věděli, že k téhle výstavě musí vzniknout katalog. Původně jsme chtěli, aby byl k dispozici při vernisáži a spustili jsme kvůli tomu i fundraisingovou kampaň na serveru HITHIT.

I když se při ní vybralo skoro třicet tisíc, nestačilo to, což se ale nakonec ukázalo jako výhoda. Jednak teď máme víc času na přípravu a jednak jsem kromě všech vystavených děl nechali dodatečně zfotit i celou instalaci, takže poté, co výstava skončí, katalog zůstane jejím jediným trvalým svědectvím a současně cenným uměleckým a historickým artefaktem.

Navíc jsme se totiž rozhodli udělat z toho trošku exkluzívní záležitost - katalog vydáme v omezeném nákladu a všechny exempláře budou číslovány. Lze to brát i jako příspěvek našeho sdružení k oslavám 750. výročí založení města; podobný počin, myslím reprezentativní katalog z výstavy současného špičkového malíře, totiž Čáslav nejspíš nepamatuje desítky let."


"Většina nákladů na vydání katalogu už byla uhrazena či jinak zajištěna z prostředků sdružení a z darů jeho členů a příznivců - pro informaci, jedná se o částku v rozmezí sedmdesát až devadesát tisíc korun. Teď vlastně zbývá získat finance jen na papír a vlastní tisk, a v tom nám, doufáme, pomůže veřejnost.

V minulosti patřilo k samozřejmostem, že například lidé, považovaní za elitu města - představitelé vedení obce, ředitelé různých institucí či podnikatelé - se na místní kultuře osobně podíleli nebo ji zcela automaticky finančně či materiálně podporovali. Tento stav považujeme za jedno z měřítek civilizovanosti a rádi bychom věřili tomu, že se k němu, coby společenskému standardu, opět vracíme,"
dodává David Novák s tím, že veškeré informace pro případné dárce jsou uvedeny na webu sdružení.

Každý, kdo chce získat katalog z právě probíhající výstavy Pavla Vašíčka, tak může prostřednictvím e-mailu "triatricet@email.cz" kontaktovat občanské sdružení Třiatřicet nebo přímo zaslat finanční příspěvek ve výši nejméně 400,- Kč na účet sdružení č. 2400201062/2010; do zprávy pro příjemce je třeba uvést „Katalog“ a současně poslat své kontaktní údaje na uvedený e-mail. Jakmile katalog vyjde, obdrží jej všichni dárci poštou. Jména všech dárců budou navíc v katalogu otištěna na čestném místě.

Autor: tk

[ Aktuální známka: 1.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
4 (4 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
5 (5 hl.)


Celkem hlasovalo: 18

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Ano, už asi chápu. Miloš Zeman je pro Vás ztělesněním samotného ďábla. Ale i v tom případě číslo toho článku, co na něj plánujete aplikovat, je 66 a nikoliv 666!

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.