sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 07. 09. 2014 •• Rubrika: » Index » Názory •• Čtenář

s_o Můj pohled před volbami!

Následující text nám do redakce zaslal se žádostí o zveřejnění čáslavský občan a současně dlouholetý učitel a zástupce ředitele zdejší hudební školy a zastupitel v jednom, člen městské rady pan Bc. Filip Jerie. V textu podává svůj pohled na články o našem městě, které se nedávno objevily na internetu.

Ti z Vás, kteří je ještě nečetli, mohou snadno tyto články najít na googlu, nebo zde máte příímý odkaz na původní článek, aby jste věděli o čem je zde řeč. Svůj názor můžete připojit do diskuze pod článkem, případně se vyjádřit v anketě.


Nejsem a nikdy nebudu sociálním demokratem, nebudu ani členem žádné jiné politické strany. V tomto volebním období dovrším dvanáctý rok, ve kterém jsem členem městské rady v Čáslavi. Reaguji na sérii článků o Čáslavi, městě, které je tu Palermem, tu malou obcí, kterou zmítají velké podvody, které kryje městská rada a městské zastupitelstvo.

Nesouhlasím s tímto pseudorozborem a tímto tvrdím, že jsou uváděné částky a situace záměrně zkresleny. Nevadí mi ostrá předvolební kampaň, která provětrá informace o našich peněžních účtech, majetcích a pracovních vztazích. Vadí mi demagogie.

V minulých letech se nenašel nikdo z nynějších volebních kandidátů, kdo by přišel na zastupitelstvo města. Nikdo z nynějších radikálních zastánců spravedlnosti nevyužil práv občana ČR a neseznámil se s děním v našem městě natož aby komentoval kroky zastupitelstva. Nikdo se nepostavil proti dnes přetřásanému všudypřítomnému bezpráví a velkým levárnám. Nikdo z nich nezvedl zadek, aby okomentoval negativní jevy. Proč, když jde o spravedlnost, o spoluobčana? Protože nebylo před volbami.

Nyní ovšem před volbami je a tak vstávají noví bojovníci za spravedlnost. Cílem onoho probuzení z letargie je vidina volebního úspěchu. Při čtení článků o Čáslavi jsem nabyl dojmu, že Čáslav jsou starostovy chodníky! Čtenář by nevěřil v trvalé a systematické zlepšování stavu domova důchodců, v trvalou podporu a modernizaci městské nemocnice, základních škol, spolupráci a podporu středních škol, které zřizuje kraj. Nevěřil by ani v opravu věže chrámu Petra a Pavla, v opravu podlahy v kostele Církve československé husitské, ve vybudování parkoviště u nádraží, kruhových objezdů, v rekonstrukci mateřských školek a rozšíření jejich kapacity, v opravu Žižkovy brány, v přípravu nových stavebních parcel. Trvalá finanční podpora mateřského centra Kopretina a Diakonie a školy ČCE také nestojí za zmínku. Přístavba divadla už vůbec ne! Existuje tu Anima – centrum pro seniory? Koho to zajímá?

Za zlepšování podmínek ve městě nemusíme nikoho oslavovat, je to náplní práce zaměstnanců radnice, radních a zastupitelů. Neměli bychom se ale tvářit, že ono zlepšování neexistuje. To se ovšem před volbami děje.

Původní zadání pro časopis Týden se mělo týkat ukradených dlažebních kostek. Kostky ale nejsou ukradeny, což nevadí, protože najdeme něco jiného!? Samozřejmě. Záměrně zamotáme význam slov státní zakázka, zakázka města, subdodávka, nenaznačíme jaký je číselný rozdíl v cenách zakázek, subdodávek, podílu, obratu a zisku…. A co dál? Co vypadá dobře? Sto milionů! To je ta magická supervýhra! Chceme vyhrát jackpoty právě s onou sumou. Sto milionů každý chce a téměř nikdo je nemá. A článek je upečen na reálně neexistující sumě.

A co se zastupiteli? Přece je nenecháme jen tak. Zadání zní jasně. Ani nit suchou! A tak je pěkně smázneme! Kdo ze zastupitelů a radních dokáže svou poctivost? A když by i ano, kdo to otiskne? A tak se nebojíme být negativní a ,,dělat velkou volební kampaň“, protože My otiskneme vše. Jsme-li negativní, vše je totiž dovoleno, jsme–li dostatečně negativní, můžeme kritizovat i to, o čem nic nevíme. Můžeme plácat infantilnosti o zastupitelích, kteří schvalují prodeje parcel, převody bytů a zasíťování pozemků jednohlasně, protože jsou jedna banda, prostě provařené Palermo.

V Čáslavi je mnoho věcí, které potřebují zlepšení, cílem účelové krátkodobé předvolební demagogie však není zlepšení věcí veřejných ale vítězství  jakýmikoli prostředky a téměř za jakoukoli cenu. A když nezvítězíme? Alespoň jsme si polechtali zamindrákovaná provinciální ega tím, že jsme naházeli špínu.

Jak to bude po volbách? Schováme fangle? Foťáky? Fotoaparáty ne! Dejte si pozor na to, co nosíte v taškách. Kompromitovat vás mohou i rohlíky!

V neděli v 18,00 hodin vychází onnline časopis Týden. Podle mých informací bude série o Čáslavi pokračovat ještě větší demagogií. Nebojím se.

S pozdravem Filip Jerie

[ Aktuální známka: 1.64 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
4 (4 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
5 (5 hl.)


Celkem hlasovalo: 18

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Nějak se v tom ztrácím, pane. Co je to tedy vlastně ta svoboda slova? Znamená to, mít stejný názor jako Vy, nebo radši držet hubu?

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.