sipka
Index Kultura Inzerce Firmy Rubriky Odkazy

sipka Reklama

sipka Program kin v regionu

Dnes : Dnes se nehraje žádný film!
Zítra : Zítra se nehraje žádný film!
Pozítří : Pozítří se nehraje žádný film!
Kompletní program kin

sipka Kalendář akcí

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
dnešekčlánekakce

sipka Program divadel v regionu

Tento týden : Tento týden není žádné další představení!
Příští týden : Příští týden není žádné představení!
Za 14 dní : V tomto týdnu není žádné další představení!
Kompletní program divadel

sipka Krátké zprávy

sipka Vyhledávání

Hledej v Čáslavsko.net!


Rozšířené vyhledávání

sipka Nástěnka

sipka Databáze firem

Databáze firem na Čáslavsku
    Obory:
Nejste v seznamu?
Chcete upravit nebo rozšířit údaje?
VDSOFT.EU - Správa serverů, sítí a bezpečnost v IT
DELTA ENGINEERING KOLÍN - CNC Obrábění, výroba přípravků a prototypů
 01. 11. 2014 •• Rubrika: » Index » Ze života » Životní styl •• Boodin

s_o Rozšířená realita

Znáte to. Kde kdo má dnes internet, tablet, chytrý telefon a místo, aby to sloužilo k utužování společenského kontaktu díky možnosti bezplatně komunikovat na dálku, vede to spíš k rostoucí izolaci jedinců, k prázdným ulicím a k dětem sedícím vytrvale doma před obrazovkou.
A zde můžete začít kývat hlavou, že je to pravda, protože tento článek píše Hamral (mladší), který tak nějak předpokládá, že toto je ten dřevní, maloměstský pohled lidí, kteří se nesblížili se současnými technologiemi a tak zatvrzele konzervativně lpí na melancholických vzpomínkách vlastního dětství, kdy venku honili obruč a celý rok se na Vánoce těšili na nové boty! (Zde jsem si dovolil špetku cynismu, protože mile řečeno: co Čáslavák, to takový malý Bobeš, těšící se na rohlík!) Takže už se přestaneme šponovat a shodneme se na rovném: mít dnes mobilní telefon je automatické a podobným se stává už i přítomnost internetu v telefonu, protože každý operátor tuto možnost nabízí. Všichni mají telefony a přesto všichni tak málo chodí ven, i když teď mají možnost kontaktovat se odkudkoli s blízkými. Obecně: lidé dnes neznají ani své nejbližší okolí.

A právě proti tomu se rozhodla vystoupit paradoxně jedna z hlavních příčin tohoto stavu: globální společnost Google. Respektive se jedná o jednu její specializovanou podmnožinu, označenou po jedné replice staré lodi Niantic Labs. Tito lidé se rozhodli, že využijí toho, co má dnes kde kdo - telefonu – k vylákání lidí do ulic a protože s člověkem nad 40 let už moc neuděláte, protože je biologicky téměř mrtvý, tak s těmi mladšími to ještě jde a donutit je k pohybu je pro ně samotné deviza budoucna. Jenže jak spojit mladé, telefon, pohyb venku a poznávání vlastního okolí, kulturních památek, unikátních míst a člověkem zasažených lokalit? Ne nadarmo zaměstnává tato mamutí společnost mentálně nejpružnější, takže vznikl určitý zábavní systém, který využívá pohybu venku k návštěvě zajímavostí a kulturních památek. A aby to bylo ještě zajímavější, tak lidé mezi sebou v pohybu venku soutěží a to nikoli jen tím, kolikrát se ven dostanou, ale i samotným ovládáním navštívených míst.Lze si to představit asi jako že přes telefon vidíte kde a na jakých místech ve vašem městě vlaje vlajka. A jsou dvě barvy vlajky. Zelená a modrá. Vy si na začátku zvolíte, jestli chcete být zelení, nebo modří a pak se vydáváte ven zapíchnout svou vlajku na místo, kde to udělal protivník. Proč? Protože celé toto snažení má vlastní a ohromný příběh. Dokonce to má pravidelná vystoupení hlavních protagonistů příběhu po celém světě a hlavně to celý svět už dávno zná, takže se tomu nadšeně věnují miliony lidí po celém povrchu Země. V Čáslavi je nás zatím tragicky málo a to je důvod k tomuto textu. Čili podstatou celého snažení je být venku a poznat své okolí, ale aby to nebylo jen tupé obcházení zajímavých míst a pasivní dívání se, je možné přes svůj telefon vidět na těchto místech určitý herní systém skrývající se v aplikaci Ingress, která je samozřejmě zdarma. Nic to nikde nestojí, vy se hýbete, takže jste stále zdravější a ke všemu poznáte mnoho nových míst ve vlastním městě, o nichž jste dosud ani netušili. A je to tato nabídka špatná? Pokud jste pasivní jelito, co věří, že pobyt před televizí, nebo v knajpě je hodnotnější – přeji vám to. Alespoň rychleji zaniknete. Ale pokud jste pro legraci, pohyb a poznání svého prostředí, je pro vás Ingress naprosto ideální volbou. Pěšky, na kole, cestou v autě, lodí po vodě, ale i letecky, tak se Ingress hraje a není na tom hůř ten, co jen chodí, skutečně! Záleží na vás, jaký pohyb upřednostňujete, jistě. Hlavně však nesedět doma a nedegenrovat. A teď následuje druhá část článku, která je už pouze pro ty, co pochopili a nápad je nadchl. Zahořklí a líní konzervativci, co mají pocit, že na podobné vylomeniny nemají kdy, nechť prosím vyšumí do ztracena…

NÁSLEDUJÍCÍ PASÁŽ JE URČENA JEN IT ZKUŠENÝM A LIDEM SE ZNALOSTÍ VIRTUÁLNÍHO KONTEXTU:Takže Ingress je něco jako hra stojící na geocachingu, tedy že dle GPS v telefonu hledáte fyzicky určité body, které jsou v realitě sochou, kulturní památkou, pomníkem, bustou, či něčím výjimečným, ale aplikace v telefonu vám je ukáže jako energetický portál buď vaší, nebo protivníkovy barvy. A je vaším cílem herního agenta (protože všichni hráči jsou agenti své frakce) buď tento portál vylepšit pro svou stranu, nebo ho naopak poškodit natolik, že se rozbije a vy ho zaberete pro svou stranu. Čím víc má vaše strana zabraných portálů, tím víc se jich nechá mezi sebou propojit a propojením tří portálů vzniká pole, které je signálem ovládnutí území vaší stranou.

Agenti? Co to ten Hamral plácá o agentech? Jací agenti?

To se má takhle: k této aktivitě je obrovský příběh o určitém problému v CERNu, což je místo největšího, lidského stroje na světě, jemuž se zavedeně říká Large Hadron Collider a na švýcarských hranicích se vědci skutečně - i v tuto chvíli – snaží najít srážkami částic na hranici rychlosti světla podmínky, jaké panovaly v momentě zrodu našeho vesmíru. To je skutečnost. Takže při těchto skutečných pokusech došlo k nyní už hernímu problému a tak jak se ve skutečnosti hledá Higgsův boson (který by konečně vysvětlil paradox proč se vesmír rozpíná i když je plný gravitace), objevila skupina vědců ‚tajemnou hmotu‘.

Objevená tajemná hmota se vyskytuje všude a je viditelná právě přes mobilní telefon, ale těm, co se sami o sobě zakousnou do pozadí hry, dodá i vysvětlení, že tato hmota je bránou pro určitou s námi spojenou inteligenci našich neskutečně vzdálených potomků, kteří jsou už pro náš dnešní svět nelidští. Shapeři. A tak se ona vědecká skupina rozštěpila na dva tábory. Na Enligtened (Osvícené) v zelné barvě, kteří jsou ochotni Shapery kontaktovat i za všech rizik pramenících z této časové propasti a na Resistance ( Obranu) v modré - což jsou jedinci, co tento kontakt se Shapery odmítají, protože by byla ohrožena naše současná civilizace. To jsou dva herní, ale fakticky celosvětové tábory lidí, co mezi sebou soupeří o nadvládu nad Zemí a jedni se snaží Shapery mezi nás vpustit (zelení) a druzí se jim v tom snaží zabránit (modří). To je ten důvod, proč migrujete po památkách, okolí, pěšky, nebo na kole k místům, kde přes telefon vidíte ony zvláštní portály tajemné hmoty a ty se podle svého založení snažíte buď vylepšit, nebo rozložit.

Hraním této hry vám rostou levely, sílíte, můžete používat stále výkonnější pomůcky, které vám pomáhají v tom portál buď uhájit, nebo ho dobýt. Vidíte kolik jste ušli kilometrů, kolik portálů jste navštívili, kolik z nich jste obsadili, nebo vylepšili a můžete se porovnávat s ostatními v místních, lokálních, nebo až světových statistikách. V celé této hře vystupujete za sebou zvolenou přezdívku a můžete to stejně pohodlně hrát v jednom, nebo ve skupině. Můžete to hrát jednou za měsíc, nebo každý den. Můžete to hrát vlažně a nenásilně, nebo naopak dravě a útočně. Ingress respektuje všechny vaše volby, protože na prvním místě byla a je potřeba, abyste se alespoň trochu pohybovali a poznali své okolí.

Když aplikaci stáhnete do telefonu, tak se vám otevře automaticky přístup do Intelu, což je mapa zobrazující všechny portály po celém světě, ale samozřejmě si můžete přiblížit jen vlastní okolí, či místo, po němž se chcete pohybovat. Paradoxně tak možná zjistíte, že přímo tam, kde každý den v klidu chodíte se psem, se odehrávají obrovské boje, aniž byste vy o tom ale věděli. Přímo nad vaší hlavou zuří vřava, o které vůbec netušíte. Dosud nejste agentem a nebyli jste přijati mezi chápající. To se může ale změnit. V případě, že máte alespoň trochu funkční rozum, i byť jen tu minimální jazykovou výbavu, smysl pro pohyb a soutěživost, pro zábavu…Nikdy nepodceňujte člověka s mobilem v ruce. Vůbec nemusí být tím, kým se na první pohled zdá, skutečně. Užijte si to!

Vladimír Hamral aka Boodin the Enligtened!

[ Aktuální známka: 2.00 ]

sipka Nejnovější inzeráty

sipka Anketa

MN Čáslav nepochybně prochází minimálně obtížným obdobím. V krátké době dvě změny ředitele, předtím COVID a souběžně s tím i značné, možná i trochu neuvážené personální změny. Primáři dávají výpovědi, s nimi i zkušení lékaři a sestry, rehabilitační pracovnice. Flustrace, problémy s komunikací mezi odděleními, ztráta víry v budoucnost. Příčin je jistě více, těžko určit co je "to hlavní". Co si myslíte Vy, jak naše nemocnice dopadne?

  COVID odezní a vše bude zase fajn.
5 (5 hl.)
  Budeme se v problémech plácat pár let ale ustojíme to!
0 (0 hl.)
  Tohle fakt nevím...
1 (1 hl.)
  Připomíná mi to Kutnou Horu, teď je z ní přívěšek Kolína.
4 (4 hl.)
  Nevidím už moc šancí na záchranu.
4 (4 hl.)
  Je to v prčicích... (nebo tak nějak)
0 (0 hl.)
  Je to záměr! Zdecimovat a někomu prodat!
7 (7 hl.)


Celkem hlasovalo: 21

sipka Nejvíce komentované

Databáze je prázdná!

sipka Důležité telefony a info.

Integrovaný záchr. systém: 112
Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Městská Policie: 156
Lék. pohotovost: 327 503 484
Dětská pohotovost: 327 305 187
Zubní pohot. Rozpis Čáslav
Lékárny s pohotovostní službou
Pro alergiky: Pylový zpravodaj
Nabídka úřadu práce.
Jak přidat firmu do adresáře firem.

sipka Vtip pro Vás

Čáslav, Kutná hora a okolí - Kryšpín : Já bych řek, že za Havla, to bylo skoro to samý. Akorát se tu tehdá nešířil COVID ale blbá nálada...

sipka informace

Čáslavsko.net
Copyright Kryšpín, 2006

Kontakt (mail):
redakce(at)caslavsko(dot)net
admin(at)caslavsko(dot)net
(at) znamená zavináč @ a (dot) tečku .
Náš server podporuje:
Mozilla Sidebar (náhled, přidat)
Mozilla Search plugin přidat
Přidej na Seznam Přidej na Google

sipka Spřízněné weby

©2006 by Kryšpín | ATOM | RSS | WAP | Administrace | |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Hostujeme u společnosti VDSOFT.EU.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Kopírování zde uvedených materiálů je bez souhlasu autorů zakázané a autoři za jejich uveřejnění nenesou žádnou odpovědnost. Uveřejněné články, příspěvky nebo komentáře etc. nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.